Jump to content

Maksimalno Opterecenje


Recommended Posts

Nigde nisam pronasao da ima ovaj topic , ali ako vec postoji izvinjavam se. Zanima me koliko je maksimalno opterecenje, konkretno najvecu gramazu otezanja koje moze izbaciti stap od 3 lb i 3.60 duzine pri tom da se baca na nekih 30 - 40 metara ( a da ne pukne pri zabacivanju ) ? Pozdrav
Link to comment
Share on other sites

30-40 metara je ozbiljna daljina i olovo mora biti tesko i tehnika uvezbana!uzmi stap kreni od 150 g i na svaki zabacaj dodaj po deset grama kad stap pukne oduzmi 5 grama i dobio si gramazu koju nemoze da prezivi. :yahoo: :yahoo: :yahoo:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

moja ekipa i ja za tamis koristimo od 100 do 150 grama i mslim da je dovoljno to ti malo zavisi i od stapa a i od vode na kojoj pecas na jezerima gde razvlacim koristimo i teze zato sto ne zabacujemo pa ti sam to moras da procenis da nebi napravio stetu na svom stapu.
Link to comment
Share on other sites

grubo receno ,naravno zavisi od marke proizvodjaca i kvalitet samog blanka!!!!!

 

stap od 3 lb,jedna libra 452 grama kada se opterete pod nekim uglom od 90 stepeni ,to jest kad naprave parabalu,i podele sa faktorom 16(ide za kvalitet blanka)

ispada ...

452gr puta 3 lb podeljeno sa 16 - ispada optimalno za tezinu bacanja oko 85gr ali opet se treba vratiti na sam kvalitet stapa i blanka.. to je ugruba racunica ali opet moze posluziti za grubo izracunavanje!!

Naravno tu u obzir dolazi dali su stapovi 12ft,12,6,ili 13-ce.. pa kako god,na sajtovima renomiranijih proizvodjaca motki,moze se naci koga zanima od tb-tezina bacanja do raznoraznih stvari,koje nam mogu pomoci da bolje razumemo nas stap i do kojih granica ga mozemo siliti :D

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao jedno lose iskustvo sa bacanjem tezih hranilica + prihrane u njoj na neke daljine... stavljao sam toliko opterecenje da je to stap jedva izdrzavao... i to je trajalo dosta dugo, dok se na stapu pocele pojavljivati prsline i dok nije puko ko zvecka! Tako da od tada ne silujem stapove sa prevelikim opterecenjem.

Taj mi je stap bio extra d.a.m. california green. Imam jos jedan i to mi je stap za sve prilike :D

Link to comment
Share on other sites

svaki shtap ce izdrzati tezinu ali koliko dugo i sa kolikim trzajem je pitanje.Zato su ljudi izmislili spodove.Jedina zamena je neki somski 300 gramac il surf mada ne za velike daljine
Link to comment
Share on other sites

grubo receno ,naravno zavisi od marke proizvodjaca i kvalitet samog blanka!!!!!

 

stap od 3 lb,jedna libra 452 grama kada se opterete pod nekim uglom od 90 stepeni ,to jest kad naprave parabalu,i podele sa faktorom 16(ide za kvalitet blanka)

ispada ...

452gr puta 3 lb podeljeno sa 16 - ispada optimalno za tezinu bacanja oko 85gr ali opet se treba vratiti na sam kvalitet stapa i blanka.. to je ugruba racunica ali opet moze posluziti za grubo izracunavanje!!

Naravno tu u obzir dolazi dali su stapovi 12ft,12,6,ili 13-ce.. pa kako god,na sajtovima renomiranijih proizvodjaca motki,moze se naci koga zanima od tb-tezina bacanja do raznoraznih stvari,koje nam mogu pomoci da bolje razumemo nas stap i do kojih granica ga mozemo siliti :D

 

Ja samo mogu da kazem da sve to -nije istina.Firme iz porodice Hardy(Greys.Chub.....)ne rade na isti nacin takozvani curv test kao druge firme nego imaju svoj nacin merenja tako da taj nacin racunanja nije dobar.Mislim da sam ribolovac treba da testiranjem dodje do optimalne tezine koja odgovara za stap .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Drug me ubedjuje da je sa stapom od 3 lb i duzine 3.60 moguce bacati spomb pun partikla i boila. Mislio sam da je to neizvodljivo pa da potvrdim i ovde,ipak sam u pravu.

Zasto ne verujes drygaru? Ja imam neke shimano fantom stapove(ispod pancevca kupljene pre par godina), 3.6 3l. Koristim ih i za spod. I veruj mi da pun spomb sa shokom leti i do sto metara. Ima neceg i u bacanju ne samo u stapovima :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...