Jump to content

Shock Predvez Ili Konusni Najlon


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Koristim sok iz razloga sto je konusni dosta skuplji,barem je bio odavno nisam ni pitao za cenu :blush:

Ali sto se tice ocuvanja stapova,tj. provodnika nemogu da se porede posto je konusni najlon je gladak i sigurno ih nece ostetiti,a i lepse je zabacivati sa njim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Onda ne koristimo iste,ako onusni najlon ostecuje onda je i ostecuje obican najlon, dok je najlon gladak sok predvez je hrapav,i da mi se nije desavalo da budu osteceni posebno zadnji provodnici,logicno je da kad po glatkoj povrsini ide nesto glatko to bi trebalo da klizi a kad je kontra da pravi rezove.

Mozda se nedesava kad se peca na kratko i sa lakim olovima ali onda i nema neke potrebe jer se uglavnom zabauje na blizu ali kad se koriste olova od 120grama ima osecaj da cujem kako struze sok po provodniku.

 

Mozda gresim ali to je moje misljenje,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

konusninajlon cormoran,olovo 105 i 120 gr osim na full metale na sve ostalo ostavi takav trag na smolu prvog provodnika da morash povtorno lakirat da bi bio kako nov.Znaci kvalitetan najlon,kvalitetan shtap.I to radi onaj debeli deo konusnog najlona pri zabacivanju i nishta drugo.Desilo mi se da isprobavam shtapove znaci nove novcate i da konusni uradi to pri zabacivanju.Od tada strogo pletenicu za shock il nekoristim shock
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

stvar navike ali po meni ili sam ja naviko ja skoro uvek pletenicu jer se ne isteze pa to mogu lepo potegnuti dok sa najlonom mi se to rasteze pogotovo ako stavljas 100 iu vise gr.  ali koristim i direktno kada pecam na blize a sto se tice sprovodnika nije mi se dosad ostetio ni jedan jedini  sprovodnik od pletenice

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

posto vidim da je glavni fazon na se napise rec pa makar bila duga svega tri slova ,zbog napucavanja postova ajde i ja da napisem  "SOK" i pripisem sebi jos jedan post, pa cu jos malo i ja moci da oglasavam po nesto, a zasto sok to niko ne pise jer nije ni bitno, bitno samo JEDNO.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...