Jump to content

Razbijam Glavu Oko Ribolova...


Recommended Posts

...pa ne mogu da zaspim. Pa reko ajde da mi neko malo pomogne. Neka pitanja koja me muce :

 

 

1. Ok, poceo sam da bacam marker plovak i olovo na terene na koje odem u ribolov. Medjutim, evo zadnje iskustvo, nadjem lepo mesto koje nema mulja na Garaskom jezeru, i nadjem onako masala 9 metara dubine ... da bi saznao od cuvara da je to preduboko, i da saran nece tu. Moze li me neko uputiti u nekakve navike te ribe, sta da trazim u koje doba, posto na onom videu na youtube u vezi sa markerisanjem terena, kaze covek da bi u PROLECE birao prelaz iz pliceg u dublje, sta da jurim leti, zimi ... ?

 

2. Spod mix, kupujem gotov, a onda ovde nadjem da kukuruza u taj mix ide max 10 posto... a ovaj kupovni je kukuruz 90% ... gde da kupim odvojeno konoplju, i da li joj treba kakva obrada? Da li je takav spod mix los?

 

3. Da li su stapovi za raketu i za marker isti, ili razliciti, i ako su razliciti, koja je oznaka za marker, a i voleo bi da mi neko objasni razliku.

 

4. Svuda ali svuda, se pominje cekanje sarana po 24, 48 h (govorim o divljim vodama), medjutim ja za takav sport jako retko imam vremena, a gledao sam svojim ocima kako jednodnevno pecanje itekako donosi rezultate...pa bi voleo da se neko javi sa svojim iskustvima sa brzog pecanja, i napise svoja zapazanja sta navuce sarana brze na udicu ...

 

 

Hvala svima,

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Ako hoces instant pecanje na divljoj vodi na 9m probaj da ga džiguješ.

Ako nemaš vremena toliko da cekas hrani povremeno odredjeno mesto i onda nakon toga dodjes i razbijes.A to u vezi procenta kukuruza u spod miksu imas u temi "za sve nas iz drugog ugla".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta fali pecanju u recimo 9m?neznam kako je na Garasima al na jezeru gde pecam voda na spotovima na dubini 2-3m je topla kao dobra supa pa sada udice stoje u 7.5m i iscacka se poneka lepa riba..

A ti baca koliko lutas tamo vamo po divljim vodama a kazes nemas vremena bolje se odluci za jednu vodu,odaberi izglednu lokaciju i kreni samo tu da pecas,posle par puta ce riba poceti da grize kad god dodjes:D

Link to comment
Share on other sites

Ne, nemam vremena u smislu ostanka po nekoliko dana ... A eto vidis, ni ja nisam kapirao zasto mi govore da je 9 m preduboko za sarana...pa reko da ne postoji neko pravilo koje ja ne znam, jer je moja logika bila da je plitka voda vrela, i da je dublje hladnije, samim tim da ce otici tamo sarance....
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...