Jump to content

Daiwa Entoh 4500


Recommended Posts

trebam savet u vezi masinica,da li i koliko vrede,da li da kupim njih ili bblc,ali mi dajte savet i zasto da i zasto ne,unapred hvala

Druze potpuno razlicite masine, daiwa bez bait-a,bblc sa....daiwa je 580gr a bblc 780, daiwa u dobrom stanju polovna je oko 400 a bblc u dobrom stanju polovan 300 u svakom slucaju je vrlo bitno sa kojim stapovima zelih da ih uparis....obe masine su extra!

Link to comment
Share on other sites

Druze potpuno razlicite masine, daiwa bez bait-a,bblc sa....daiwa je 580gr a bblc 780, daiwa u dobrom stanju polovna je oko 400 a bblc u dobrom stanju polovan 300 u svakom slucaju je vrlo bitno sa kojim stapovima zelih da ih uparis....obe masine su extra!

hvala na iscrpnom odgovoru
Link to comment
Share on other sites

ne takmicim se i nemam nameru ali me zanima dobra masinica,sa bblc sam vec imao iskustva ali sa daiwom ne,baitruner mi je najmanje bitan da li ga masinica ima ali me zanima da li je daiwa toliko kvalitetnija kao sto je pojedinci hvale

 

Nema sanse, ja ih uzeo pre dve godine BBLC i nemam nameru menja ti ih dok se ne raspadnu, vredi svaku paru veruj mi jest malo tezi al nedrzis ti stap u ruci 24h da to predstavlja problem moj glas za BBLC :)

Link to comment
Share on other sites

daiwwwa. a bblc sa strunom je 850 gr. jeste da se ne drzi u ruci al pri vadjenju ribe se drzi nekad i duze zavisi i sta pezas a i za zabacivanje su ogromne i teske i ako su malo bolji stapovi tj. laksi uvijaju se i prave problem zbog tezine . a i cena ti sve kaze nove daiowe su ti 600e a novi bblc 400e. to nije mala razlika i nisu u istoj klasi. da me ljudi pogresno ne shvate ne kudim bblc ali su ogromne i to bih koristio samo za soma i za razvlacenja preko 400m . bblc je dobra masina jos jednom kazem ali sta ce ti bait kad uvek drzis za spulnu kad udaras kontru. mislim da ti zadnji baitovi su cista sranja. moje stav i misljenje. govorim jer sam imao i jedno i drugo.
Link to comment
Share on other sites

daiwwwa. a bblc sa strunom je 850 gr. jeste da se ne drzi u ruci al pri vadjenju ribe se drzi nekad i duze zavisi i sta pezas a i za zabacivanje su ogromne i teske i ako su malo bolji stapovi tj. laksi uvijaju se i prave problem zbog tezine . a i cena ti sve kaze nove daiowe su ti 600e a novi bblc 400e. to nije mala razlika i nisu u istoj klasi. da me ljudi pogresno ne shvate ne kudim bblc ali su ogromne i to bih koristio samo za soma i za razvlacenja preko 400m . bblc je dobra masina jos jednom kazem ali sta ce ti bait kad uvek drzis za spulnu kad udaras kontru. mislim da ti zadnji baitovi su cista sranja. moje stav i misljenje. govorim jer sam imao i jedno i drugo.

 

A ti ponekad zamaras ribu par sati jel? Sto se tice bajtova to sto si napisao je tvoj stav a moj je da itekako dobra stvar,a koju ce uzeti nek on odluci sam cena nekad nije presudni faktor kao sto mnogi misle

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A ti ponekad zamaras ribu par sati jel? Sto se tice bajtova to sto si napisao je tvoj stav a moj je da itekako dobra stvar,a koju ce uzeti nek on odluci sam cena nekad nije presudni faktor kao sto mnogi misle

Nisi rekao za koji stap ti treba, bblc zna da bude pretezak i ne trpi svaki stap toliko tesku masinu, ako ti je stap fin desice tii se da nemas nikakav osecaj pri zabacivanju...balans....na znam da li me razumes...

obe masine su extra, ako ti ne treba masina za jako velike daljine i ako nemas neku mocugu od 3,5lb i ako te bait ne zanima onda uzmi daiwu...

Link to comment
Share on other sites

tako je diablo dosta vazan faktor za koji je stap kao i za koje mu je namene , komercijale ili divlje vode i za koje domete i ostalo a to sa sigurnoscu znam za koji ribolov njemu licno treba zato i kazem da je daiwa za njega . a ti dax ako si toliko pristrasan nemoj uporedjivati dve razlicite masine i cak u cenovnom rangu. pa da ne vrede te masine 200e. nebi se toliko prodavale pa cak i sad se prodaju i ima ih nove a bblc ima nov ali novi model. i mislim da nije dzabe ona- ako neznas sta je dobro pitaj sta je skupo. i voleo bih da kada bih moglo ne budu ljudi toliko pristrasni i da nisu svi ,kao sto jesu inace ono sto je moje je najbolje. a sto se tice zadnjeg bajta ja sam ih koristio i za mene je to najveca glupost ako hoces bas . i imam trenutno 9 masina i sve su sa prednjim bajtom i to dali se tebi svidja to je relativna stvar. nekome se i dan danas svidjaju fice i trabanti. a neko voli smartove . tako da rade ne razmisljaj uopste nego uzmes u ruke i jednu i drugu pa ce ti se samo kazati. i da ne zaboravim ribu ne vadim po sat vremena ali kad vadim ja uzivam u tome a nisam kasapin padaj sto pre da iskubem to.
Link to comment
Share on other sites

diablo , pa nisu svi stapovi od 3,5 lb motcuge uzmi u obzir da ima stapove od 3,5 lb recimo his ili focala pa to su tanki blankovi i nisu motke i na sta bi licio i kako bi se ponasali ti stapovi sa tim tegovima .
Link to comment
Share on other sites

tako je diablo dosta vazan faktor za koji je stap kao i za koje mu je namene , komercijale ili divlje vode i za koje domete i ostalo a to sa sigurnoscu znam za koji ribolov njemu licno treba zato i kazem da je daiwa za njega . a ti dax ako si toliko pristrasan nemoj uporedjivati dve razlicite masine i cak u cenovnom rangu. pa da ne vrede te masine 200e. nebi se toliko prodavale pa cak i sad se prodaju i ima ih nove a bblc ima nov ali novi model. i mislim da nije dzabe ona- ako neznas sta je dobro pitaj sta je skupo. i voleo bih da kada bih moglo ne budu ljudi toliko pristrasni i da nisu svi ,kao sto jesu inace ono sto je moje je najbolje. a sto se tice zadnjeg bajta ja sam ih koristio i za mene je to najveca glupost ako hoces bas . i imam trenutno 9 masina i sve su sa prednjim bajtom i to dali se tebi svidja to je relativna stvar. nekome se i dan danas svidjaju fice i trabanti. a neko voli smartove . tako da rade ne razmisljaj uopste nego uzmes u ruke i jednu i drugu pa ce ti se samo kazati. i da ne zaboravim ribu ne vadim po sat vremena ali kad vadim ja uzivam u tome a nisam kasapin padaj sto pre da iskubem to.

 

Sve ovo sto si napisao ukazuje na to da hoces da nagovoris coveka da mora daiwe da kupi. Pusti ga nek on odluci, a kolko sam video opredelio se za BBLC tako da svejedno ti a i meni. Pozdrav i nek uziva covek u dobrim masinama koje ce ga sluziti ceo zivot :)

Link to comment
Share on other sites

diablo , pa nisu svi stapovi od 3,5 lb motcuge uzmi u obzir da ima stapove od 3,5 lb recimo his ili focala pa to su tanki blankovi i nisu motke i na sta bi licio i kako bi se ponasali ti stapovi sa tim tegovima .

Slazem se, izuzetke si naveo ali to su TOP stapovi i imaju poprilicnu cenu...kazem samo da BBLC ume da bude pretezak i ne ide na sve stapove e sad kako covek zeli, najbolje da probas i jednu i drugu direkt na stap pa ces znati...pricam jer sam imao obe masine....Na Daiwu jos pecam!!!!!!

najmerodavniji su ti misljenja ljudi koji su pecali sa obe masine iz naslova, nije fazon reci coveku da kupi masinu na koju taj neko ko ga savetuje peca a onu drugu nije ni video...ali sta ces srpska posla! :pivopija1:

Eto kazem coveku jos jedanput, koju god da kupis neces se zjbati, ako imas neki jaci stap, tvrd, treba ti bajt, daljine preko 200,300m onda uzmi bblc, ako ti treba masina za neki meksi , lepsi stap za pecanje, neke manje daljine i da ne bude mnogo teska , da imas osecaja kad zabacujes i vadis ribu onda uzmi entoh-a ;)

Link to comment
Share on other sites

Slazem se, izuzetke si naveo ali to su TOP stapovi i imaju poprilicnu cenu...kazem samo da BBLC ume da bude pretezak i ne ide na sve stapove e sad kako covek zeli, najbolje da probas i jednu i drugu direkt na stap pa ces znati...pricam jer sam imao obe masine....Na Daiwu jos pecam!!!!!!

najmerodavniji su ti misljenja ljudi koji su pecali sa obe masine iz naslova, nije fazon reci coveku da kupi masinu na koju taj neko ko ga savetuje peca a onu drugu nije ni video...ali sta ces srpska posla! :pivopija1:

Eto kazem coveku jos jedanput, koju god da kupis neces se zjbati, ako imas neki jaci stap, tvrd, treba ti bajt, daljine preko 200,300m onda uzmi bblc, ako ti treba masina za neki meksi , lepsi stap za pecanje, neke manje daljine i da ne bude mnogo teska , da imas osecaja kad zabacujes i vadis ribu onda uzmi entoh-a ;)

prijatelju ako se na mene odnosi da nisam video oovu ili onu masinu za tvoju info imam i imao sam i jedne i druge i koliko sam ih promenio pojedinci nisu ni videli. a ako lepo procitas moj tekst bice ti jasno da niti ja njemu prodajem nesto moje niti nagovaram nego znajuci za kakva pecanja njemu treba reko sam mu da je daiwa. i naravno sta covek odluci i naravno da ce on odluciti a ne ni ja ni ti ni bilo ko vec on sam a mi smo tu samo da mu iznesemo misljenja. bar ja iznosim jer sam to koristio i ne pricam o nicemu sto nisam imao i cuo od ovog ili onog ili sam video kao vecina
Link to comment
Share on other sites

Prosle godine kupim Entohe nove i blago je reci da sam razocaran.Po meni samo dobra sminka,masina je prelepa i lepo lezi na stapu ali presporo namotava najlon i u nekom postu o masinama sam procitao da Daiwine posle nekog vremena rade kao traktor sto je nazalost tacno.Pocele su da krvce,cvrce,cijucu,zavijaju,drljaju posle samo dvadesetak izlazaka na vodu tako da sam ih se otarasio i kupio ultegra xsa koje sapucu kao novi BMW.Sa LC-om nema greske samo sa odgovarajucim stapovima
Link to comment
Share on other sites

Prosle godine kupim Entohe nove i blago je reci da sam razocaran.Po meni samo dobra sminka,masina je prelepa i lepo lezi na stapu ali presporo namotava najlon i u nekom postu o masinama sam procitao da Daiwine posle nekog vremena rade kao traktor sto je nazalost tacno.Pocele su da krvce,cvrce,cijucu,zavijaju,drljaju posle samo dvadesetak izlazaka na vodu tako da sam ih se otarasio i kupio ultegra xsa koje sapucu kao novi BMW.Sa LC-om nema greske samo sa odgovarajucim stapovima

Ja pecam na entohe i to veoma dugo, znam jos gomilu ljudi koji pecaju na ove masine i uopste nemam pojma o cemu pricas...jedino da Daiwa ima traktorski rad to moze da bude tacno ali to ne daiwa entoh nego sve masine DAIWA....znas li samo koliko ljudi peca na DAIWU.....ona radi kao traktor ali zato traje kao dva traktora!!!! Sto se tice shimano masina nemam nikakvih zamerki isto vrlo kvalitetne masine!

Link to comment
Share on other sites

Kazes da neznas o cemu pricam a sam kazes da Daiwine masine rade kao traktor.Ako pazljivo procitas ja sam napisao da Daiwine masine,tako da je to mnozina i nisam izdvojio entoh.To sto mnogo ljudi peca na Daiwe je stvar licnog ukusa, kao sto mnogo njih peca sa Shimanom svako ima svoj ukus i misljenje.Nisam uopste spominjao dugotrajnost jednih ni drugih,da neke rade duze a druge krace,nego meni licno smeta sporo namotavanje i bucan rad masine.Koliko sam video ti si entoh kupio u oktobru prosle godine tako da je rano da pricas o dugotrajnosti posle odpecane pola sezone .Znam coveka koji peca sa okumom orih vec sestu sezonu i jos uvek rade odlicno i vrlo skromno kaze da je imao srece sa odabirom masine,inace je na vodi dva do tri puta nedeljno.Kazes da dota dugo pecas na entohe a kupio si ih 27.10.2011 a pre toga si pecao na bblc.Nebi trebao da zaboravljas sta si pisao na ovom forumu pa da sam sebe kompromitujes
Link to comment
Share on other sites

ljudi sta se ubedjujete . sve ima svoju namenu i to ako su spore zna se za sta treba da bude sporo ili obrnuto a to sigurno znam sto je sporija to je trajniji mehanizam a i glupo je uporedjivati nesto sto nije ni priblizno jedno drugom i nije u istoj klasi i da to vredi 200 eura bila bi ta cena i sve ima svoju cenu a i vise puta je cena pokazatelj. toliko
Link to comment
Share on other sites

Druze gledaj na to ovako....neko ima za godinu dana 5 izlazaka a neko 105 ...to je period za koji mozes da vidis da li je masina dobra ili ne....ti za dvadesetak izlazaka to ne mozes da vidis i siris dezinformacije....to kad sam ja kupio entoha ne mora da znaci da sam pre toga drzao u rukama samo to sto si ti tako uredno procitao na forumu:)....nemam vremena da se bakcem sa tvojim postovima i stvarima koje si ti pisao...ja pisem i pricam iz cisto svog iskustva sa obe masine...ne znam zasto si se ti nasao prozvan, nije mi to bila namera....druga stvar koja mi nije jasna je ta da te cudi brzina namotavanja najlona pa to druze moj pise na masini...sto si je onda kupio ako si to video....treca stvar uzeo si masinu za koju i ptice na grani znaju da se cuje a znas da mnogi pecaju na Daiwu....e pa batice to mene dovodi do zakljucka da ti mnogo citas forume a malo pecas!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...