Jump to content

Koje Arome U Jesen...pomoc?


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Anis ti je odlican kad je prelaz sa toplog na hladno. Obzirom da je taj prelaz vec bio, nije lose da probas jer voda jos uvek nije skroz hladna. Kombinacija mesne arome plus Anis je skroz ok mada obzirom da se radi o divljoj vodi arome u minimalnim kolicinama.

I kao sto kaze Otto cimet je odlican za hladnu vodu. Probati obe kombinacije i sigurno ce biti uspeha.

Link to comment
Share on other sites

Squid sa ester ananasom odlicna kombinacija.Plum sa ester cremom isto dobra kombinacija.strowbery jam richworth odlicno.

Black pepper je za hladnu vodu mama

Slazem se sa Janetom....mislim da manje vise aroma nego je bitno da je na bazi alkohola....znaci svi esteri dolaze u obzir....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Slazem se sa Janetom....mislim da manje vise aroma nego je bitno da je na bazi alkohola....znaci svi esteri dolaze u obzir....

3

 

Esteri se dobro razlažu u hladnijoj vodi, ali nisu alkohol. Ti bi to morao da znaš sa obzirom na posao kojim se baviš.

Link to comment
Share on other sites

3

 

Esteri se dobro razlažu u hladnijoj vodi, ali nisu alkohol. Ti bi to morao da znaš sa obzirom na posao kojim se baviš.

napisao sam esteri jer na svakoj solarovoj aromi pise ester ....pa tipa ananas , jagoda itd da bi ljudi znali sta da kupe, da nije identicna funkcija alkohola(etanola) ne bi ga stavio i naveo u tom kontekstu jer je funkcija samo u dobrom razlaganju u hladnoj vodi i sirenju mirisa u istoj....moja pretpostavlka je da proizvodjaci ne pisu sigurno na aromama namenjenim saranskom ribolovu na bocici alkohol jagoda i jos nesto jer bi naravno svi to sami smuckali a funkcija je kao sto i sam kazes dobro razlaganje u hladnoj vodi.... razlika u upotrebi tj. proizvodnom procesuu ovom slucaju je sto esteri ....

Alkoholi + karboksilne kiseline ↔ ester + voda (esterifikacija)

 

Ester + voda ↔ alkoholi + karboksilne kiseline (hidroliza)

 

 

Mnogi esteri imaju specifičan miris, te se zbog toga većinom koriste kao umetne arome i u proizvodnji mirisa.

 

Metil butanoat – ananas, jabuka

Metil benzoat – voćni miris ylang-ylang

Etil formijat – rum

Etil butanoat – ananas, jagoda

Etil heptanoat – grožđ

 

Amil acetat - banane

Nadam se da sam uspeo da vam pojasnim zasto pored ostalog koriste estere.....ko je shavtio shvatio je!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...