Jump to content

Zasto Vecina Revira Kod Nas Nema Hladovinu?


Tonac

Recommended Posts

i ja sam se uvek pitao što je problem da se zasadi malo drveća ili postave suncobrani od trske ili drveta. kada nema hladovine a sunce prži, suncobran ne pomaže puno. imam jedan maverov i energotim-ov, ali kada je sunce jako izgorim uvek iako sam ispod njih. mada kada je ovak toplo uglavnom sedim kući.
Link to comment
Share on other sites

Suncobran ne pomaze, to je definitivno, jedino sto moze pomoci je drvece... Ja sam samo video na Adi Safari sumu, sve ostalo bez drvceta... Samo me zanima, da li postoji neki odredjeni razlog zasto SVAKI komercijalni revir nema ni drvceta , ili je to prosto zato sto i ovako ljudi dolaze, pa sto bi se iko pomucio da zasadi ...
Link to comment
Share on other sites

u sustini za jedno veliko drvo treba mnogo godina da poraste da bi pravilo zadovoljavajucu hladovinu,na safariu to drvece je posadjeno jaaako davno i nije sadjeno ciljano da bi pravilo hladovinu na komercijalnom reviru...e sad vecina revira je trebalo o tome da razmislja odmah po otvaranju...da se posadi pa bi vremenom raslo...mislim da topola jako brzo raste ali ne pravi neku hladovinu...mislim da je najbolje resenje i jedino neki veci suncobrani da se prave...meni iskreno ne smeta vrucina za pecanje,vise mi prija vrucina pod mojim suncobranom na pecanju nego da sedim u stanu pod klimom...generalno treba hladovine na revirima ali o drvecu su trebali odmah da razmisljaju...sad jedino neke tende,suncobrane od trske kako Kormar rece ili ne znam sta jos mogu...na Miki 10 realno najbolja sto se tice hladovine a i postoje vec suncobrani pa juri hlad kako se i sunce pomera...ima lepo i tus tamo pa odes da se rashladis...bla bla bla...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Kao i u svakom poslu...Mnogo je revira,a malo posla.Onaj ko dobro radi ,moze i da obnavlja,onaj koji ne radi nemoze da obnavlja..A jedno je evidentno. lnedostatak "IDEJE"...Boijmo se ideja ,da stvaramo nesto novo,da iskoristimo postojece...
Link to comment
Share on other sites

Kao i u svakom poslu...Mnogo je revira,a malo posla.Onaj ko dobro radi ,moze i da obnavlja,onaj koji ne radi nemoze da obnavlja..A jedno je evidentno. lnedostatak "IDEJE"...Boijmo se ideja ,da stvaramo nesto novo,da iskoristimo postojece...

IDEJA se pise odvojeno I DEJA .... :rofl:

reci , sta me pominjes ?

ma bre ljudi poseju svasta po obali ali ima neki koji nemaju spajderultra rod pod pa cupaju raslje pa im treba za sator kolac . eno backi jarak jedva zapatio koju grancicu .ja bi to naplacivo 1000 din po grancici pa ti kidaj

Link to comment
Share on other sites

IDEJA se pise odvojeno I DEJA .... :rofl:

reci , sta me pominjes ?

ma bre ljudi poseju svasta po obali ali ima neki koji nemaju spajderultra rod pod pa cupaju raslje pa im treba za sator kolac . eno backi jarak jedva zapatio koju grancicu .ja bi to naplacivo 1000 din po grancici pa ti kidaj

Izgleda debeli prijatelju moj dragi i tebi je manjka ideja,inace bi smislio i nekog drugog da zajebavas a ne samo mene:-))).Al neka ja te razumem jel si moj:-)).Nego ko kaze da je jedini izvor hlada, grancic.Upravo se tu manjkaju ideje kako smisliti dobiti hlad bez grancica...:-)).Dobro bi jedan kinez dosao da to smisli...

Link to comment
Share on other sites

Sad mozemo i da postavimo pitanje zasto reviri nemaju iskopanu zemlju za boksove, zatim tu poziciju prekrivenu sitnim sljunkom a na sljunku mahovina, da saran ne cuje nase korake, i da bi pritisak na kicmeni stub bio sto manji, kako bi smo imali ugodniji boravak na vodi... Stvar je socijalno - politicka i mnogo sirih razmera od konkretnog pitanja...

Na pitanje o hladu, postavicu pitanje, a zbog cega je ribolovcima bitno da upecaju 30 riba dnevno? Mislim da se to zovu rani radovi, kad budu prevazidjeni, doci cemo do svih ostalih atributa koje neka voda treba da ima da bi ribolov bio kompletno zadovoljstvo i komfor...

Link to comment
Share on other sites

Pa vidi ovako.Slazem se i sa tom mahovinom da bude..Komfora nikad dosta...Pa kada vec placas dnevnu dozvolu,zasto nebi imao malo prestiza, a doduse na nasim vodama nep ostoji bas nikakav.A toliko divnih ideja moze da se realizuje....:-)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

vrba raste brzo , topola onako , bagrem drzi zemlju a i zna da izdziklja , a pecarosi nemaju raslje pa sve to nastrada

nisi pomenuo koprivic znaci zalivali smo dva koprivica ispred zgrade (cae mi se bavi agro hemijom) pa smo koristili neke najnovije gluposti i za 3 godine od sadnice (msm prirodno su bili tamo visina 0,3 metra) do 5 metare visine znaci svaki put kad sam prosao tuda cudio sam se brate to su drva sad imaju visinu ko lipe od 25 godina a jedna lipa koju smo zasadili pre 15 godina je sada niza od ova dva koprivica to su drva bre
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...