Jump to content

Trigga Pineapple & N-Butyric


ficko

Recommended Posts

Pozdrav svima na forumu!

Krajem septrembra idem na pecanje na tri dana na komercijalu, na ovom forumu sam pronasao recept:

**********************************************************

960gr Trigga Ice Mix

7 jaja S klasa

40gr GLM Extract

60ml Liquid Trigga Ice

30 kapi Black Pepper Oil

30 kapi N Butyric Acid

2ml Pineapple

1ml GLM

 

Mozete izbaciti Pineapple i GLM ekstrakt, i kombinovati 2ml Caviar i 2ml Salmon

 

spolja:

2ml Pineapple

Betain po zelji

Nutramino po zelji

*******************************************************

Umesto trigga ice mix i likvida koristio bi trigga i nutramino bi stavio u mix tj u jaja. Sa spolja nista i mozda bi izostavio 1ml GLM zbog finansijskih razloga :pardon:

Jel ima neko od vas iskustva sa ovom recpturom ili slicnim, vasa misljenja sugestije?!

7 jaja S klasa??? po meni je to malo, mozda je S klasa jaja od noj-a, hehe 8) salim se

Puno ljudi hvale pineapple od solara, koji je se pokazalo vama boljim?

 

Unapred hvala!

Link to comment
Share on other sites

Mislim da samo treba da budes jako "nezan" sa kolicinom dodatog N Butyric Acid! Jesi li to ikada pomirisao? Mislim da je 30 kapi MNOOOGO. Sa druge strane ne mislim da treba da stedis na GLM-u. Ako ima dobrog i efikasnog dodatka a pri tom za ribu daleko najmanje skodljivog onda je to GLM.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa 30 kapi NBatrica i 30 Kapi Black Pepera po kilogramu ce ti otpasti sve dlake sa tela ukljucujuci kosu! Kombinacija Salmona i Caviara na Trriga Ice mixu sa par kapi Black P bez N Batrica se meni pokazala kao odlicna za jesen,i slazem se sa Kristijanom da nema potrebe ( sem finansijske) da smanjujes GLM.

P.S Ja bih doda i jedno 30ml Salmon oil,a

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da izostavim 1ml GLM aromu a ne ekstrakt GLM-a.

Za kolicine tj br kapi bl. pepera ulja i n-butyric kiseline ne znam, dosad nisam ih koristio jer sam pocetnik

a ni recepat nije moj, dosad sam pravio samo tutti frutti :crazy:

Obratite paznju da ste u topiku "Kutak za pocetnike" :help:

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da izostavim 1ml GLM aromu a ne ekstrakt GLM-a.

Za kolicine tj br kapi bl. pepera ulja i n-butyric kiseline ne znam, dosad nisam ih koristio jer sam pocetnik

a ni recepat nije moj, dosad sam pravio samo tutti frutti :crazy:

Obratite paznju da ste u topiku "Kutak za pocetnike" :help:

 

Ne uzimaj nam za zlo..jednostavno je jace od nas...

 

Ako se kolege slazu, za divlju vodu i gde planiras duzu kampanju ja ne bih stavljao vise od 5 kapi N-bytric acid-a na 1kg mixa...ili bolje da kazem na 8 jaja...

Link to comment
Share on other sites

Ne uzimaj nam za zlo..jednostavno je jace od nas...

 

Ako se kolege slazu, za divlju vodu i gde planiras duzu kampanju ja ne bih stavljao vise od 5 kapi N-bytric acid-a na 1kg mixa...ili bolje da kazem na 8 jaja...

Po meni za divlju vodu i duzu kampanju hranjenja tim boilama ja ne bih stavio ni kap,ako bas mora onda 2,3 kapi. Ali kolega je pitao za komercijalu,tu moze i 5 i vise kapi u zavisnosti sta se jos trpa od hemije. i naravno N-bytric nikako direktno u jaja vec u malo vode razmuti pa tek u jaja,da ne bi dobio KAJGANU kako Sone kaze.

Link to comment
Share on other sites

Malo sam se oneshrabrio od ovog recepta i N-Butyric-a, u dilemi sam, hmmmmm.... mozda je ovo velik zalogaj za mene, drugi put pravim boile :good:

imam i drugu shemu sa triggom, ali nesto nevalja po meni 12 kapi black pepera na 500gr mix-a?????? puno ne?!

a i puno aroma(6+6 ml) na pola kg mixa.

 

500 gr Trigga Mix

20 ml Liquid Trigga

10 ml Salmon Oil

10 ml Nutramino

6 ml Salmon Elite

6 ml Caviar UTCS

12 csepp Black Pepper Oil

 

a nema ni Caviar arome da se kupi u Novom Sadu.

Idem na Zmajevacka Jezera 21-22-23 sept. na 12 ticu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hmmm hmmm jos 5 dana pa idem na pecanje, a jos ne znam sta cu sa trigga mix-om. Pomagajte :)

Imam dosad trigga mix, trigga likvid, nutramino, glm extrakt

Ako neko ima, a sigurno ima :) i hoce da podeli sa ostalima neki prosti(ne takmicarski)recepat koji je isprobao i dobro

radi nek pomogne.

Mozda cu jos dokupiti salmon oil, salmon aromu, glm aromu ili caviar aromu.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

500 gr Trigga Mix

5do10 gr GLM Extr

30 ml Liquid Trigga

15 ml Salmon Oil

3 ml Salmon Elite

6 ml Caviar UTCS

6 Kapi Black Pepper Oil

20 ml Nutramino i po 1ml Salmona i Caviara spolja posle kuvanja dok su boili jos mlaki.

Tako bih ja uradio, tj taj recept sam ja koristio pre dve god i lepo sam pecao sa njim.

Bistro

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ficko,dosta velikih riba sam upecao na taj mamac,na raznim vodama sa po 25kapi.kolege malo vise preteruju s tim da ces ne znam kakav los efekat postici sa toliko n-b i b.p!verujem da nisu nikad ni probali,smrdelo im,ucinilo im se jako i odustali.po 24-25 kapi od n.but i b.pap ti stavi i bog da te vidi u jesen!pusti prazne priče i teorije iz fotelje i napred na onaj tvoj prvi recept i nema greske!!

Mindjusa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znam da "nije srpski cutati" ali izgleda da sve vise nije srpski ni biti uljudan niti postovati sagovornike?! Iznesi svoj stav i iskustvo, ali mani se procena da li je to neko vec probao, da li su prazne price ili teorije iz fotelje! Ne znajuci nista o onima koje tako karakterises, nisi ni u poziciji da takve tvrdnje i omalovazavanja iznosis.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znam da "nije srpski cutati" ali izgleda da sve vise nije srpski ni biti uljudan niti postovati sagovornike?! Iznesi svoj stav i iskustvo, ali mani se procena da li je to neko vec probao, da li su prazne price ili teorije iz fotelje! Ne znajuci nista o onima koje tako karakterises, nisi ni u poziciji da takve tvrdnje i omalovazavanja iznosis.

Ne treba mi da znam tebe kad znam sebe, i pisem i govorim kako jeste!niti te karakterisem niti ti sudim!

sto li si se ti nasao prozvanim da mi je znati!i gde li je to moje omalovazavanje u predhodnom textu?u tome sto pecam taj mamac godinama sa po 25kapi i hvatam ribu,veliku ribu?

ne dobija se kajgana nego dobra riba!

momku sa nadimkom Ficko sam se obratio,tebi nisam imao nameru,a ni to mi nije problem!

Vlada Mindjusa

Link to comment
Share on other sites

Prozvano je vise nas koji smo savetovali da povede racuna o kolicini tog dodatka, pa posto si izneo nesto sasvim suprotno, time si nas sve svrstao u grupu koja teoretise iz fotelje, prica prazne price i nije to ni probala, a pri tom ne znas ni kakvo ni koliko znanje i iskustvo neko ima niti sta je sve probao. Ne smatram da je to ni lepo ni uljudno te sam zato reagovao jer zadnjih godina ima svuda i previse takvog ponasanja u stilu novih "demokratskih sloboda" po principu "Svakom mogu sve da kazem , to je moj stav i moja stvar i j#be mi se sta ce ko da kaze i misli". Vecina je takav stil rado prihvatila jer omogucava opstu pljuvacinu bez posledica, a savrseno pogoduje oslobadjanju od stresa i dnevnih frustracija.

Svako od nas ima svoja znanja i iskustva, ovde je mnogo ljudi koji su izuzetni majstori ovog naseg sporta pa ako ne znas sta stvarno znaju i mogu, suzdrzi se ubuduce. Sve ovo sto sam napisao je samo dobronamerno ispruzena ruka u zelji da se ljudski druzimo i odnosimo medjusobno!

Link to comment
Share on other sites

Prozvano je vise nas koji smo savetovali da povede racuna o kolicini tog dodatka, pa posto si izneo nesto sasvim suprotno, time si nas sve svrstao u grupu koja teoretise iz fotelje, prica prazne price i nije to ni probala, a pri tom ne znas ni kakvo ni koliko znanje i iskustvo neko ima niti sta je sve probao. Ne smatram da je to ni lepo ni uljudno te sam zato reagovao jer zadnjih godina ima svuda i previse takvog ponasanja u stilu novih "demokratskih sloboda" po principu "Svakom mogu sve da kazem , to je moj stav i moja stvar i j#be mi se sta ce ko da kaze i misli". Vecina je takav stil rado prihvatila jer omogucava opstu pljuvacinu bez posledica, a savrseno pogoduje oslobadjanju od stresa i dnevnih frustracija.

Svako od nas ima svoja znanja i iskustva, ovde je mnogo ljudi koji su izuzetni majstori ovog naseg sporta pa ako ne znas sta stvarno znaju i mogu, suzdrzi se ubuduce. Sve ovo sto sam napisao je samo dobronamerno ispruzena ruka u zelji da se ljudski druzimo i odnosimo medjusobno!

Ficko tvoj prvi recept sa oko 25kapi-moze i 30ak i javi se posle kampanje!

Tema je Trriga Pineapple&N-butryc,gde je momku receno bas suprotno od onog sto je hteo i sto treba da uradi!

A kad u buduce opet bude bilo govora o necem sto je susta suprotnost istini, ja cu verovatno pisati,sto mi nije navika!

Takodje ako mislis kao sto kazes da mi je bila namera pljuvacina bez posledica,ja sam se potpisao a i na raspolaganju sam da uzivo sve ponovim,tebi ili kome treba od uvredjenih kolega!

Da vam kazem da ne opada kosa,dlake,ne paravi se kajgana,dobro jutro itd...nego mamac radi,daje ribu,dobru ribu!

Da si probao ono sto je ispravno sa ovim mamcem nebi komentasao i glumio Robina Huda a sve u pogresnom pravcu,neznanju zahvaljujuci!

Link to comment
Share on other sites

Ficko tvoj prvi recept sa oko 25kapi-moze i 30ak i javi se posle kampanje!

Tema je Trriga Pineapple&N-butryc,gde je momku receno bas suprotno od onog sto je hteo i sto treba da uradi!

A kad u buduce opet bude bilo govora o necem sto je susta suprotnost istini, ja cu verovatno pisati,sto mi nije navika!

Takodje ako mislis kao sto kazes da mi je bila namera pljuvacina bez posledica,ja sam se potpisao a i na raspolaganju sam da uzivo sve ponovim,tebi ili kome treba od uvredjenih kolega!

Da vam kazem da ne opada kosa,dlake,ne paravi se kajgana,dobro jutro itd...nego mamac radi,daje ribu,dobru ribu!

Da si probao ono sto je ispravno sa ovim mamcem nebi komentasao i glumio Robina Huda a sve u pogresnom pravcu,neznanju zahvaljujuci!

 

Vlado ti brate odma klizeci sa obe noge,ja idalje mislim da je mnogo 25 kapi NB! Ali nisam probao mamac sa toliko NB pa ne mogu da kazem da ne radi,ali sam napisao recept na koji sam ja hvatao lepe ribe u jesen 2010god. Tako da sam coveku preporucio ono sto znam da peca ribu!

Link to comment
Share on other sites

Vlado ti brate odma klizeci sa obe noge,ja idalje mislim da je mnogo 25 kapi NB! Ali nisam probao mamac sa toliko NB pa ne mogu da kazem da ne radi,ali sam napisao recept na koji sam ja hvatao lepe ribe u jesen 2010god. Tako da sam coveku preporucio ono sto znam da peca ribu!

mamac ti je super i ja ga pecam i u trigi,bfm i 3 d-u godinama

ali tema je bila t-ice n-b+b.p,na koji sam upecao skoro sve velike ribe,a i manje kad drugi mamci nisu davali rezultate!

i u prolece i u jesen!

znas da ne pricam u prazno!

ima nesto slika u racunaru riba od 20-25kg,samo 10ak kom

probaj slobodno pa se javi dal je margarin,kajgana,dal opada kosa,dlake iz nosa ili si dobio pravi mamac koji dugoo neces menjati!

pa da me castis kafom i izvinis za ovo "klizeci start" ;)

Link to comment
Share on other sites

mamac ti je super i ja ga pecam i u trigi,bfm i 3 d-u godinama

ali tema je bila t-ice n-b+b.p,na koji sam upecao skoro sve velike ribe,a i manje kad drugi mamci nisu davali rezultate!

i u prolece i u jesen!

znas da ne pricam u prazno!

ima nesto slika u racunaru riba od 20-25kg,samo 10ak kom

probaj slobodno pa se javi dal je margarin,kajgana,dal opada kosa,dlake iz nosa ili si dobio pravi mamac koji dugoo neces menjati!

pa da me castis kafom i izvinis za ovo "klizeci start" ;)

Probacemo i to,samo mi reci kako Cverglan reaguje na takav mamac? Ako ga on zaobilazi onda rolam 100% :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

Probacemo i to,samo mi reci kako Cverglan reaguje na takav mamac? Ako ga on zaobilazi onda rolam 100% :pivopija1:

Ne pecam Conoplju ali kad sam pecao naravno da ga je uzimao cverglan,slasno!

pecam sa ananas pop-ap-om ,uvek snesko, i bez glm arome iz recepta sa pocetka!

sve ostalo isto,probano bez izuzetka komercijala i velika voda!

slobodno..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...