Jump to content

Kukuruz Vs Boila


diablo

Recommended Posts

Moje neko misljenje izgleda ovako. Divlje vode koje do pre par godina nisu bile opterecene ili napadnute boilama , logicno da su davala bolji rezultat na kukuruz. Naravno i financijski je, lakse hraniti sa kukuruzom, ili nekim dodatnim zrnevljem. Ali ja u zadnje vreme i neznam dali postoji neka divlja voda( odnosi se na jezera) koja u medju vremenu nije upoznala boilu. Posto je ovde tema kukuruz protiv boile, necu zalaziti u neke kvalitetne spodove, koji opet iziskuju, dobru financijsku podkovanost.

Uveren sam, da svaka osrednje izrolana boila (naravno izbalansirana, od strane miksa i hemije) na dugorocne staze (pecanje 3-5 dana) daje bolje rezultate , drzi duze ribu na hranilistu, i stimulise je pre da ponovo uzme mamac, brze svari itd. nego neki osrednji spod.

Sto se tice cverglana, pa postoje boile, i arome koje cverglan izbegava, i neuzima bas tako alapljivo i lako.

Primer mogu da navedem, Pecali li smo zadnja dva boili kupa na Miki, gde smo svi strahovali od cvergise, da ce da nas upropasti. Medjutim u sabranih 112h pecanja nismo imali vise od 15-20 cvergisa. i to mogu evo otvoreno da kazem da je cverglan preferirao krabu i poneku frankfurtsku. Zato plum recimo nije dirao.

Moje misljnenje boila protiv kukuruza , sigurno boila, sto se tice financija, kukuruz.

A u modernom saranskom ribolovu, i jedan i drugi mamac su neizostavni, pa neka svako peca po nahodjenju i mogucnostima

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

pelzerov susi i joker od starbaitsa cverglan provereno salbije uzima ili ga uopste ne uzima to je 100% proverena informacija. Ali ni saran nesto ne obozava ove boile,hvatali smo ribu ali je to bilo jako slabo i sve sto smo uhvatili doslo je na kombinaciju pola jedna pola druga na ciste nije htela nikad... ali cverglan ih ne dira

Pa to i hocu da kazem zasto bi stavljao mamac koji saran slabo uzima samo da bi pecao na boilu a kukuruz uzima normalno, i jos plus razmisljam da li je tu ili nije....a sto se tice mike posto je ove godine cverglan bio katastrofa napadan pored kukuruza i boile mislim da je za ovu godinu mamac broj 1 bio tiger.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...