Jump to content

Vasa Preporuka


Recommended Posts

Zamolio bi vas za vasu preporuku koje stapove uzeti. Posto je drugar u fazi kupovine a nezna se odluciti zamolio me da postavim pitanje. Ovako konkretno nas zanima 13fi 3.5lb cenom do nekih 600 700e po kompletu od 3 stapa, znaci koji stap i zamolio bi za objasnjenje zasto bas taj koje su mu mane, prednosti, karakteristike, cena i gde se moze kupiti kod nas?

 

Unapred Zahvaljujemo!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da gore navedeni stapovi nemaju veze sa cenom od 600-700e. Kao prvo, po navedenoj librazi i duzini zakljucujem da su ti potrebni bacacki stapovi ( sa nekim zahtevnijim opterecenjem, dali olova ili i sa pva kesicom ili mrezicom). Za te pare mozes da uzmes i Century, NCS (new cenuty speed) ili FG.koji su se kao veoma zahvalni po pitanju izdrzljivosti pokazali, a i pravi radni stapovi sa velikim mogucnostima opterecenja i bacanja u daljinu. Postoje tu i Greys za malo manje para, ali i sutra ces malo manje dobiti u prodaji. Zatim Free Spirit, da dodas jos neku kintu,

Mnogo zavisi kakv ti stap treba , ja recimo pecam na NGa 12 3.5lb parabolik i prezadovoljan sam iako nemogu sa pva uvek daleko da bacim, ali mislim da to nije uvek presudno u mom pecanju, nego momenat uzivanja sa mekanim stapom na ribi(i velikom sansom da ribu necu izgubiti u odnosu na jaci stap). Za te pare gore navedeno je po MOM misljenju nesto optimalno.

PS: Sve gore navedeno, ukoliko je mnogo korisceno ili izakano, moze da se nadje i za manje pare. Ali dobar stap u dobrom stanju i kosta malo vise ;)

Link to comment
Share on other sites

Iskljucivo novi stapovi su u pitanju!

Mislio sam da ce biti vise preporuka a ne samo za jedan stap i to koji nema novi da se kupi, kupovina je odlozena do pocetka sezone pa valjda cemo iscackati nesto u ovim zimskim i dugim i hladnim danima.

Link to comment
Share on other sites

Uzmes dobreeeeee germine i ostace ti brdo para :) salim se naravno. zasto neprelistas sajtove i nadjes nesto sto ti odgovara u tom cenovnom rangu i postavis ako vec nije na sajt taj stap pa cemo da ga prodiskutujemo. nemozes ocekivati puno ovako jer 100 ljudi 100cudi , i svi imaju razlicita misljenja. Poslacu ti u inbox par sajtova pa ti vidi.Pozdrav
Link to comment
Share on other sites

Germine su zakon! Sto bi moj drug rekao Germina je keva :rofl: ! Stapove ne uzimam ja nego moj drug pa mu ja samo cinim uslugu a on neka odluci mada je zapeo za shimano tribal samo nezna koji ima par modela. On nema nekog preteranog iskustva sa stapovima kao ni ja u tom cenovnom rangu pa zbog toga trazim preporuku cisto da napravi neki uzi izbor!
Link to comment
Share on other sites

Zima, vidi ovako, posto si sad definisao, da su u pitanju novi stapovi. Pre dve godine imao sam priliku da probam od drugara stapove Shimano Tribal XTR-A 13ft 3.5lb, baca baca, baca bas lepo ali i tezak i po meni preostar stap. Platio ih je drugar negde oko 750e, a kad je posle godinu dana hteo da ih proda nije mogao da dobije jedva 400e. Malte ne dupli gubitak, sem ako tvoj drugar, nema problema sa parama, onda ok.Ja u gore napisanom postu,sam uzimao malo i kes u obzir, koji kod nas iz prakse nije za bacanje.

Kod nas u srbiji postoji odredjena oprema i stapovi , kao i masinice koje su trazene i prodavane veoma brzo. to treba uzeti u obzir.

Naj zalije bi mi bilo, (ovo je moje misljenje), da recimo das za neki JRS Stelt stap500-600e da shvatis, da taj kvalitet, neodgovara ceni ili da ti neki nakupac, preprodavac kaze: BRATE ako dobijes za te kotobanje 200e udaraj nogom u bulju.

A mene malo cudi, da se na ovakav post, za koji u stvari sluzi ovakav forum, tako malo ljudi odazvalo, da pomogne kolegi u izboru.

Dax: podeli malo i sa nama sajtove za opremu, nisu svi clanovi upuceni :good:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sajtovi se ne dele,niti linkovi, sto se tice stapova, opet tesko pitanje za koje nikad ne moyes dobiti pravi odgovor, mnogo puta ponavljano, Grejs, recimo niko ne pominje , znam stare serije da su bile perfektne nove, ,nzm, mada ih hvale, 3 stapa moze da pazari za oko 300 e ,a ya ostatak, dobre masine, sad ce rasprodaje, ima link, na fb, ,komentar mogu da prepisem popodne,i link, na pm, u sutini bruka od stapova, sa olovom od 105 gr, pokasavao da ih polomi vitlajici, mada ne znam sta mu to znaci, verovatno da su ozdrzljivi do bola.

glavo pitanje, opet, nije navedeno,

pecanje, komercijalno, reke.,,

Link to comment
Share on other sites

Iskljucivo komercijalno pecanje!

, Za komercijaliste sasvim dobri stapovi, daiwe black widow. 3.90 3.5 lb, nisu skupi mogu daleko da bace opet i to zavisi od gradje coveka i tehnike,,nema potrebe utucati tolike novce samo zbog takvog vida pecanja, ako je fensi e onda je to druga prica.e sad dal ima i ostali pribor, http://www.formaxstore.com/images/product-image/BW0-llegkl.jpg
Link to comment
Share on other sites

Dvodelni, G-Lite SIC sprovodnici, prvi sprovodnik 50mm, ultra slim advanced carbon blank .Greys Prodigy plus 50

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/524260_198143543632083_90728655_n.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dvodelni, G-Lite SIC sprovodnici, prvi sprovodnik 50mm, ultra slim advanced carbon blank .Greys Prodigy plus 50

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/524260_198143543632083_90728655_n.jpg

dali mi neko moze nesto reci o ovom stapu posto sam i ja u fazi kupovine stapova meni odgovara tvrdji stap ne parabolik hvala

Link to comment
Share on other sites

Dvodelni, G-Lite SIC sprovodnici, prvi sprovodnik 50mm, ultra slim advanced carbon blank .Greys Prodigy plus 50

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/524260_198143543632083_90728655_n.jpg

dali mi neko moze nesto reci o ovom stapu posto sam i ja u fazi kupovine stapova meni odgovara tvrdji stap ne parabolik hvala

 

po svim prilikama, tesko ces naci ovaj stap kod nas,, firma se raspala, da nisi iz grcke, dalibore, kolko se secam, onda je druga prica.

Link to comment
Share on other sites

da iz grcke sam u tome mi i jeste problem hteo bi da uzmem stapove a ovde nema nigde da mogu otici i pogledati naletio sam na ovaj greys 158e novi pa me zanima kakav je stap meni licno vise odgovaraju tvrdji i ostriji stapovi
Link to comment
Share on other sites

Dvodelni, G-Lite SIC sprovodnici, prvi sprovodnik 50mm, ultra slim advanced carbon blank .Greys Prodigy plus 50

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/524260_198143543632083_90728655_n.jpg

 

Dobar predlog!

Ja ih nebi` komentarisao, jer cu biti subjektivan, ali pitaj Medu, on ce ti najbolje objasniti!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...