Jump to content

Fabrika Vrhunskih Stapova


Dax

Recommended Posts

Jane, pucaju novi ne polovni. Sigurnije je uzeti polovnjak, jer ima fabricke greske na his-u, raspitaj se malo u srbiji takvih reklamacija ima puno, ali su ozbiljna firma i naravno ti zamene. Full metal takodje puca, i go mu je mana, koliko ih je na ligi ekipa iz mitrovice samo polomila. E klasa kod fs a isto znam da puca, za his 200 nisam cuo da imaju problem. Kazem meni najbolji stap his 13ft, ali postoji bojazan. Recimo nisam cuo da je nekom cent. Ng, fg pukao. Zavisi sta ti se zalomi, ali poruka je da proizvodjaci ne urade prave testove na blankovima i spojevima, a tehnologija ocigledno nije precizna.
Link to comment
Share on other sites

Nisu price nego su pucali i to bas 13'' 3,5 lbs,madjutim pucali su iz razloga sto ljudi na njih stavljaju prevelik teret a to nije stap za takvu vrstu ribolova.

Kazi ti nama Jane koje stapove su nemci trazili da im ponovo naprrave za njihovo trziste?Cini mi se da je neki Greys u pitanju.

Za FG Century si govorio da je sranje,najeftiniji Century i da ne valja nista a pokazalo se da je to fenomenalan blank sa losijom opremom na sebi koji je oduvao konkurenciju u svojoj klasi,Cak su ga i sami Englezi prozvali ''fucking good'',ako je njima verovati.

Razumem da svako hvali svoje stapove i to je sasvim u redu ali treba biti umeren malo,

Link to comment
Share on other sites

Jane, pucaju novi ne polovni. Sigurnije je uzeti polovnjak, jer ima fabricke greske na his-u, raspitaj se malo u srbiji takvih reklamacija ima puno, ali su ozbiljna firma i naravno ti zamene. Full metal takodje puca, i go mu je mana, koliko ih je na ligi ekipa iz mitrovice samo polomila. E klasa kod fs a isto znam da puca, za his 200 nisam cuo da imaju problem. Kazem meni najbolji stap his 13ft, ali postoji bojazan. Recimo nisam cuo da je nekom cent. Ng, fg pukao. Zavisi sta ti se zalomi, ali poruka je da proizvodjaci ne urade prave testove na blankovima i spojevima, a tehnologija ocigledno nije precizna.

 

A shta je pravi test.Pomarandza na 120 metara.Za mene je to silovanje a ne reper za shtap.Ko bude hteo pomarandze i olova od 140 gr pa gore nek uzme sebi full metale,trebushet il josh bolje spodove i nek baca.

His 13 3,5 jeste i dan danas neprevazidjeni shtap i to za daljine do 140 metara ali sa singl mamca i dve boile.Veruj da ima dosta centurija polomljenih i ovde i svugde pogotovo kod hrvata kao i svi ostali shtapovi al kako je nesa reko za mene to nije reper.

Link to comment
Share on other sites

Nisu price nego su pucali i to bas 13'' 3,5 lbs,madjutim pucali su iz razloga sto ljudi na njih stavljaju prevelik teret a to nije stap za takvu vrstu ribolova.

Kazi ti nama Jane koje stapove su nemci trazili da im ponovo naporave za njihovo trziste?Cini mi se da je neki Greys u pitanju.

Za FG Century si govorio da je sranje,najeftiniji Century i da ne valja nista a pokazalo se da je to fenomenalan blank sa losijom opremom na sebi koji je oduvao konkurenciju u svojoj klasi,Cak su ga i sami Englezi prozvali ''fucking good'',ako je njima verovati.

Razumem da svako hvali svoje stapove i to je sasvim u redu ali treba biti umeren malo,

 

A kad sam reko da Greys x-flite stari nevalja cak i dan danas tvrdim da je jedan od najboljih all roundera svih vremena.ALI all roundera za nekog ko zeli 160 metar sa pomarandzom nije.Shto se tice FG opet tvrdim da je najslabiji shtap od Centuryja shto i sam century tvrdi.Najslabiji blank i oprema i nikakav kvalitet shto se tice specificnosti u vezi borbe sa ribom poput ng,armalite,ncs.Ako pricamo o tome shto dalje baci od ovih shtapova to za mene nije reper.Jer iznad njega ima focali,sp fmj

Link to comment
Share on other sites

Jane, pucaju novi ne polovni. Sigurnije je uzeti polovnjak, jer ima fabricke greske na his-u, raspitaj se malo u srbiji takvih reklamacija ima puno, ali su ozbiljna firma i naravno ti zamene. Full metal takodje puca, i go mu je mana, koliko ih je na ligi ekipa iz mitrovice samo polomila. E klasa kod fs a isto znam da puca, za his 200 nisam cuo da imaju problem. Kazem meni najbolji stap his 13ft, ali postoji bojazan. Recimo nisam cuo da je nekom cent. Ng, fg pukao. Zavisi sta ti se zalomi, ali poruka je da proizvodjaci ne urade prave testove na blankovima i spojevima, a tehnologija ocigledno nije precizna.

Druze, samo je jedan razlog zasto je par stapova puklo a to je preveliki teret na preveliku daljinu. Ne mozes reci da postoji greska zbog par stapova, i to na jednoj istoj vodi. A ja znam kako ti pecas, pa ti i garantujem da tebi HI-S nikad ne bi pukao kao sto ti takodje ne bi pukao ni full metal jer isto nije merilo to sto su Bobanu iz Mitrovice pukla par full metala. Ono sto je poenta, 200 grama na 130-140 metara tesko da ce izdrzati bilo koji stap!!!

Link to comment
Share on other sites

A kad sam reko da Greys x-flite stari nevalja cak i dan danas tvrdim da je jedan od najboljih all roundera svih vremena.ALI all roundera za nekog ko zeli 160 metar sa pomarandzom nije.Shto se tice FG opet tvrdim da je najslabiji shtap od Centuryja shto i sam century tvrdi.Najslabiji blank i oprema i nikakav kvalitet shto se tice specificnosti u vezi borbe sa ribom poput ng,armalite,ncs.Ako pricamo o tome shto dalje baci od ovih shtapova to za mene nije reper.Jer iznad njega ima focali,sp fmj

Mnogi koji pecaju sa Fg-om se ne bi slozili sa tvojom pricom ,ne radi se samo o 13'' 3,5 lbs peca se i sa 12'' 3 lbs i svi su prezadovoljni koliko ja znam.Ja nisam nasao zamerku na 13-icu prilikom borbe sa ribom a u mogucnosti tog stapa uverili su se na Globocici ove godine i tvoje kolege iz MK.Ne pricaj o stapovima koje nisi koristio,nije lepo. :a016:

Link to comment
Share on other sites

Nismo se razumeli, pricam o greskama kad su novi stapovi u pitanju ne neki teret. Imam par ljudi kojima se to desilo o tome se radi, ne o teretu, raspitajte se. A full metal puca zbog siline razlicite su stvari ni jedna nije dobra.
Link to comment
Share on other sites

Jane, pucaju novi ne polovni. Sigurnije je uzeti polovnjak, jer ima fabricke greske na his-u, raspitaj se malo u srbiji takvih reklamacija ima puno, ali su ozbiljna firma i naravno ti zamene. Full metal takodje puca, i go mu je mana, koliko ih je na ligi ekipa iz mitrovice samo polomila. E klasa kod fs a isto znam da puca, za his 200 nisam cuo da imaju problem. Kazem meni najbolji stap his 13ft, ali postoji bojazan. Recimo nisam cuo da je nekom cent. Ng, fg pukao. Zavisi sta ti se zalomi, ali poruka je da proizvodjaci ne urade prave testove na blankovima i spojevima, a tehnologija ocigledno nije precizna.

 

Zamolio bih te da ne siris dezinformacije o greskama u proizvodnji i 'puno reklamacija' i pucanju novih stapova...ja 'moralno i materijalno' stojim iza toga da se takve stvari nisu desavale...

Da, desavalo se da puknu, zamenjeno je 10tak gornjih delova stapa za 6 godina u Srbiji. Uglavnom su ribolovci bili iskreni i priznavali sopstvenu gresku kakva god bila i zamenjivan im je gornji deo po fabrickim, ne vp ili mp cenama, bas zbog iskrenosti (nije tesko utvrditi svakako)

Naravno, ima i onih koji 'zabacuju 60g olovo na 25m' bas kad pukne i 'godinu dana ih nisu ni vadili iz futrole, tako da su novi', (pritom, puknu na vrhu stapa sto je nemoguce), ali to je ipak retkost.

E klasa u Srbiji je zamenjena samo kod jedne jedine garniture (2 stapa), 2.5lb i taj stap je povucen iz proizvodnje/prodaje pre par godina.

 

Ti i bilo ko drugi je svakako dobrodosao da testira stap na vodi pre nego sto se odluci da le je to to sto mu odgovara

Link to comment
Share on other sites

 

 

Trebalo bi da je 'enigma' resena, uz veliko izvinjenje sajta sto kace proizvode neproverenih informacija...

Znao sam da ces ti dati objasnjenje na sve ovo zato sam i pokrenuo temu. Hvala ti u ime svih sto koriste Fs stapove. Pozdrav
Link to comment
Share on other sites

Normalna stvar je imati stap sa kojim ne moras da pazis kako i koliko daleko bacas i da li si stavio 120 ili 90 gr kada pricamo o 3 i 3,5 libre. Greska ribolovca moze biti u udaranju stapa o zemlju ili neku prepreku, pregnjecenja u transportu, kacenje nenormalnih tezina ali ne i forsiranja ribe na stapu, bacanja kako ovde kazu pomorandzi, jer to samo smanjuje performansu stapa sto ne sme dovesti do loma. E sad sta je greska pomenutih ribolovaca u to ne ulazim.

Opet kazem FS stap preferiram, ali tezim objektivnosti.

To je svakako lep gest isprobati stap pre kupovine, i strasno korisna stvar, za koju se uvek opredeljujem pre kupovine, koje naravno nisu bas toliko ceste :-).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
da pucaju stapovi pucaju svi, nema stapa koji nemoze da pukne pod velikim opterecenjem, a citajuci po forumima nalazim da je vise puklo FS nego CENTURY-a e sad mozete da pljujete koliko hocete po stapovim a i po meni jer je to uobicajeno ali ja i dalje iznosim ono sto cujem i znam. kod nas u srbiju znam da je popucalo jedno 5 his-a jer sam se raspitivao da bi kupio iste a i bio sam prisutan kad je jedan puko i to kod vrhunskog majstora ovog ribolova i to mu nije jedini sto mu je puko, i to je sto znam a sto neznam je verovatno dosta vise . pa sam se raspitivao i trazio po forumima sta kazu za CENTURY jer sam odlucio da menjam firmu iako i sada posedujem i jedne i druge stapove tj. oba proizvodjaca , pa i za century sam cuo da su fg polupana dva komada u hrvatskoj i znam da je fmj jedan puko i to je sto znam , sto opet kazem kod pucanja je ljudski faktor pa cak mislim da je 80 posto lomova u transportu tj, ostecenjima u transportu.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

znas sta tom majstoru svi mi mozemop da skinemo kapu posto vidim da znas o kome je rec i ne vidim zasto ca cinizmom obracanje vec su to cinjenicne stvari. i da je majstor jeste sta hoces da kazes da nije, oces na divlju oces u kadu on je on i kraj .a sto se tice stapova i to ti je kako je i opet kazem znam a ne sa foruma a i bio sam prisutan kad mu je puko a za basie se ti raspitaj pa nam iznesi da znamo dali da kupujemo ili ne valjda je forum za to a ne za reklamu samo i licni interes .

- tako mi onaj u predhodni topic gde su century ubacuje kakvo je vlasinsko jezero a ti sta je sa basijama , pa tema je ovde fabrike stapova i stapovi ne basie. i posle tema se siri i ide u raspravu. jednostavno iznesi misljenje i stavove i cinjenicna sttanja i obrazlozi a ne pljuj po tudjim stavovima i misljenjiu

 

- a da mislim da vas to boli kad je neko majstor i kad neko to kaze da jeste, pa ljudi nemojte biti sujetni i to su cinjenice, ako su ljudi u reprezentaciji vise puta i ljudi pecaju za pare i zive od toga ne govorim o pojedincu ima njih vise pa onda nemojte biti sujetni priznajte to, jer nemozemo svi mi biti najbolji i to je cinjenica .

Link to comment
Share on other sites

...i da je majstor jeste sta hoces da kazes da nije oces na divlju oces u kadu on je on i kraj a sto se tice stapova i to ti je kako je i opet kazem znam a ne sa foruma a i bio sam prisutan kad mu je puko a za basije se ti raspitaj pa nam iznesi da znamo dali da kupujemo ili ne valjda je forum za to a ne za reklamu samo i licni interes .

jel moze prevod ove recenice :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Za 'vrhunskog majstora'- sam citirao tebe, a ti ni jednom jedinom recju nisi dao bilo kakav argument, (to sto, kao, sad od mene traziz) u prilogu tog post-a gde si njega pomenuo, osim da si tada bio prisutan, a i da 'prenosis ono sto cujes ili procitas na forumima.'

Ja jesam, nekoliko postova unazad.

Moj primer za basie, u tvojoj izvodbi zvuci ovako: 'Razmisljao sam se izmedju basia i ultegri, a onda sam cuo da se na basiama desava da im pucaju rucke, cak sam i bio prisutan kad je jednom nasem vrhunskom majstoru pukla rucka, a cuo sam da mu nije jedini put'

Keve ti........

Izgubio covek ribu, iznervirao se i zveknuo stap u drvenu pecurku iz sve snage, nekoliko puta, a onda ih zavalio u zemlju (kamen) 3m iza sebe. I tako svako takmicenje.I to ne krije.

Zamisli-slomila se rucka. Verovatno imaju fabricku gresku, i neki ozbiljan problem, jer, jelte, kostaju 600 EUR/kom i za tu cenu hocu bre da drva da cepam sa njima!!!!!!!!!

Stap nije pukao ni nakon ubadanja pecurke 2cm dublje u zemlju, ni nakon treskanja o zemlju 10tak puta. A onda je isti taj stap bez ikakvog vidljivog razloga pukao na sledecem pecanju (svojim ocima si video), ima i svedoke...

Vazi...

 

Nadam se da si razmeo zasto su se basie pojavile u mom prethodnom post-u, a ne razumem zasto se tvoj post pojavio u 'Fabrikama vrhunskih stapova'.

Za takve postove imas topic 'Century' :biggrin:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...