Jump to content

Carp Liga Basiana 2013


Recommended Posts

Jezero Basiana i u 2013god. organizuje ligasko takmicenje u pecanju sarana i amura.
Minimalni i maksimalni broj ekipa za odrzavanje lige u sastavu jedne grupe je devet.
U takvom vidu organizovanja lige sa 9 ekipa pecace se pet kola sa terminima:


1. kolo 19.04 - 21.04.
2. kolo 17.05 - 19.05.
3. kolo 07.06 - 09.06.
4. kolo 12.07 - 14.07.
5. kolo 09.08 - 11.08.

Sistem bodovanja bice sledeci: 1.mesto-10bodova, 2.mesto-8bodova, 3.mesto-7bodova,
4.mesto-6bodova, 5.mesto-5bodova, 6.mesto-4boda, 7.mesto-3boda, 8.mesto-2boda,
9.mesto-1bod.

Konacan plasman na kraju lige odredjivace se srazmerno osvojenim bodovima nakon
svih otpecanih kola.

U slucaju dovoljnog broja zainteresovanih ekipa za odrzavanje lige u dve grupe, nakon
pet otpecanih kola prve i druge grupe,pecalo bi se sesto finalno kolo. Zavrsno finalno
kolo sacinjavace tri prvoplasirane iz prve i tri prvoplasirane ekipe iz druge grupe.
Finale ce se pecati po principu: dve prvoplasirane ekipe za prvo mesto, dve
drugoplasirane ekipe za drugo mesto, dve treceplasirane ekipe za trece mesto.
Pecace se duz celog jezera , koje ce biti podeljeno na sest jednakih pozicija.
Zreb ce biti dirigovan, kako bi ekipe koje se bore za isti rang pecale poziciju jednu
do druge. Minimalan i maksimalan broj ekipa za odrzavanje lige u dve grupe je 18.
Termini takmicenja druge grupe su sledeci:

1.kolo 26.04. - 28.04.
2.kolo 24.05. - 26.05.
3.kolo 14.06. - 16.06.
4.kolo 19.07. - 21.07.
5.kolo 16.08. - 18.08.

Termin za odrzavanje finala je 13.09. - 15.09.

Zreb pozicija svih takmicenja je u 16h, pocetak takmicenja je u 17h, zavrsetak u nedelju 14h

Kotizacija za svako kolo iznosi 100 e

Prijavljene ekipe su u obavezi da najkasnije do 15.03. izvrse uplatu za tri kola kao
garant i potvrdu ucesca. Na dan pocetka prvog kola izvrse uplatu za cetvrto kolo i
na dan pocetka drugog kola izvrse uplatu za peto kolo. U slucaju odrzavanja lige u
dve grupe, kotizacija za finalno takmicenje u iznosu od 100e ce se uplacivati 7 dana
pre pocetka finala.

Nagrade :

Takmicenje sa jednom grupom ( 9 ekipa) :

svako kolo pehari za prva tri mesta, pehar za najvecu i najmanju ribu, pehar za fair play.

1. mesto u generalnom plasmanu - 1000 e + pehar i medalje
2. mesto u generalnom plasmanu - 700 e + pehar i medalje
3. mesto u generalnom plasmanu - 500 e + pehar i medalje

Takmicenje sa dve grupe ( 18 ekipa ) :

svako kolo pehari za prva tri mesta, pehar za najvecu i najmanju ribu, pehar za fair play

Finale :

1. mesto 2000 e + pehar i medalje + prenosivi pehar apsolutnih sampiona za 2013god.
2. mesto 1400 e + pehar i medalje
3. mesto 1000 e + pehar i medalje

najveca riba u finalu 100 e + pehar
najveca riba cele lige 200 e + pehar
najmanja riba u finalu 50 e + pehar
utesni pehar za sve ekipe ucesnice finala

Ekipu cini maksimalno 5 ravnopravnih clanova

Obezbedjeno sudjenje od strane dvoje profesionalnih sudija


Sva mesta tj boksovi ce biti vidno obelezena 

 

Sve ekipe koje se prijave moraju pre pocetka prvog kola da prijave sve takmicare koji ce ucestvovati u svih pet kola,a naj vise 5 takmicara koji ce biti upisani i prikazani na pocetku prvog kola i nece biti dozvoljena naknadna izmena

 

Peca se na 4 stapa

Ekipe kako se prijavljuju tako ce se i upisivati dok se ne popuni 9 ekipa,u slucaju da se ne popuni druga grupa a bude ukupno prijavljeno npr.12 ekipa one tri ekipe bice rezerva ako slucajno neko odustane iz prve grupe.

Precizan pravilnik sa tacnim odrednicama bice nesto kasnije prilozen

Sve informacije na telefon 0649068987 Grile

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bogami ovo izgleda dosta zanimljivo,sve mi se cini da nista od nazovi "druzenja takmicenja",pre sam za ovu tvoju varijantu.

Nisi napisao kad moze da se pocne sa uplatama i kako ce se odrediti ko ce pecati ako bude naprimer dvanaest ekipa ,ako sam dobro shvatio onda ce pecati samo jedna grupa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa prdom...svakako da se ovakvim pristupom takmicenju i kod samih takmicara nivo ozbiljnosti i predanosti podize na puno visi nivo i sve to uokvireno sa sudjenjem ljudi koji se profesionalno bave tim poslom obecava puno ozbiljniju atmosferu, a ne kako to obicno ume da biva na "druzenjima takmicenjima",koja sve u svemu od svega budu samo neznatno jeftinija i kao po pravilu sa uvek nekim bezveznim epilogom na kraju, od silne opustenosti i toboze drugarstva :db: . Olaksavajuca je cinjenica da ekipu moze da cini i pet clanova, neovisno od toga ko ce kada biti na vodi, sto pruza mnogim ekipama laksu mogucnost organizovanja a i finansija. Bilo bi lepo videti borbu u dve grupe a ja sam ti na raspolaganju sto se tice izvestavanja i fotografija ;)
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nije bas za ovu temu ali delimicno jeste.

Kod nas je postalo lose pecanje kad se upeca sto kila ribe za 48 sati pecanja.

Ne samo pravo pecanje je ako upecas petsto kila i budes osmi,vec sam pisao par puta o tome totalno smo se izgubili u saranskom ribolovu,tu nevidim vise nikakvo nadmudrivanje sa saranima vec tesko fizikalisanje sa vodama gde nemoze olovo da padne na dno od kolicine ribe.

Kad se pojavi voda na kojoj i trebas znati privuci ribu ne samo tako sto ces ubaciti pet jupolki spoda,gde trebas precizno pecati,i moci baciti malo dalje nego sto je sajla na 60-70 metara to postaje problem.

Ja bih pre rekao da nema kod nas previse sarandzija kao sto neki tvrde, nego ima previse voda gde moze svaka buranija da upeca dvadeset sarana za dan i proglasi se sarandzijom

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nije bas za ovu temu ali delimicno jeste.

Kod nas je postalo lose pecanje kad se upeca sto kila ribe za 48 sati pecanja.

Ne samo pravo pecanje je ako upecas petsto kila i budes osmi,vec sam pisao par puta o tome totalno smo se izgubili u saranskom ribolovu,tu nevidim vise nikakvo nadmudrivanje sa saranima vec tesko fizikalisanje sa vodama gde nemoze olovo da padne na dno od kolicine ribe.

Kad se pojavi voda na kojoj i trebas znati privuci ribu ne samo tako sto ces ubaciti pet jupolki spoda,gde trebas precizno pecati,i moci baciti malo dalje nego sto je sajla na 60-70 metara to postaje problem.

Ja bih pre rekao da nema kod nas previse sarandzija kao sto neki tvrde, nego ima previse voda gde moze svaka buranija da upeca dvadeset sarana za dan i proglasi se sarandzijom

PA TAMO GDE SE PECA 500 KG ZA 48 H NIJE UZIVANJE ... TO POSTAJE SMARANJE ..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...