Jump to content

Biolite Campstove


Smiley:)

Recommended Posts

i ja sam svoj problem isto ovako resio ali moj pretvarac je samo 3 puta veci . imas takvo resenje u prodavnicama parnog grejanja meni je skinut sa sistema kada nestane struje da pumpa moze da tera vodu inace zavrsava poso ali nama su akumulatori problem jer sve sto ima na trzistu nevalja osim bosh-a .

a ima i jos nesto kad i to natovarimo pored ovolikih stvari sto se nose i akumulator i ispravljac ostaje da pocnemo da razmisljamo o promeni vozila, otto je to najbolje resio - kombi pa tovari  sve sto ti je pod ruku.   zato je ova stvarcica strava nema akumulatora desetak i vise kg i manje mesta zauzima. vremenom sam poceo i da sebe ubedjujem kao mi netreba lap top , tv i slicne stvarcice da bih uzivao u pravoj lepoti prirode , samo da nebi tegljio .

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto gledao da kupim malo kvalitetniji akumulator,a posto mi od sestre decko radi u prodavnici za Auto Tuning nabavio mi po familialrnoj ceni akumulator koje ugradjuju u skuplja auta.

 

Akumulator 120 €

Pretvarac struje   40€

Punjac akumulatora  60€

Anaconda torba 30

 

Nije mi zao novca jer mi je sad mnogo ugodnije na vodi i nerazmisljam vise o praznim baterijama i energiji.

Link to comment
Share on other sites

oto jel on direktno pretvara na 12  ili ima neku svoju bateriju, nisam te bas najbolje razumeo?!

To sto je Otto prikazao je invertor koji istosmerni napon 12V iz akumilatora pretvara u naizmenicni napon 220V. Na njemu imate uticnicu u kojoj ukljucite punjac uredjaja koji nameravate da punite.

Lepa stvar

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

a jel brzo prazni akumulator? Pitam ako prikacim na akumulator od kola pa da ne bude posle guranje ili paljenje na kablove

 

Sve zavisi od toga sta prikljucujes, izbegavati obicne sijalice , jmam u predvid sijalice sa zarucim nitom bez obzira dal su za 12ili za 220V!

A i sta cemo da koristimo zavisi od snage invertora i normalno od akomulatora !

Link to comment
Share on other sites

znaci da vuce struju  ko blesav?

 

Gde si to procitao ?

Mislim da sam dobro objasnio , kolko dugo ce vam trajati akumulator zavisi od toga sta prikljucujes na inventor i kakvog kvaliteta akumulator koristis.

Jos uprostenije: upalis kuci jednu sijalicu - strujomer ide u prvu brzinu , upalis bojler prebaci u drugu , upalis termo pec od 6KW ode u petu brzinu :unknw:

Link to comment
Share on other sites

Nije losa ideja za jezera gdesu otvorene vatre dozvoljene.Inace u Nemackoj su na 90% jezera zabranjena otvorene vatre i grilovanje.Grilovatii vatru paliti se sme samo na tim mestima gde je za to uredjeno.
E zato imamo resenje i zato.Osmislili smo mali grill na vatru zatvorenog tipa u kojem ce moci da se pece pile,raznjici i rostilj,malih gabarita i koji ce pokrecati mali reduktorski motor na 24v.Idealna stvar za pecanje.Promocija uskoro...:-)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

a jel brzo prazni akumulator? Pitam ako prikacim na akumulator od kola pa da ne bude posle guranje ili paljenje na kablove

 

Zavisi sta prikljucujes da ti se puni.Ja neki put ostanem i po 7 dana  u ribolovu ,a mali TV mi radi citav dan koji je prikljucen na akumulator izmedju prikljucujem mobilni ili netbok ili fotoaparat da se puni pa kad se vratim kuci mi pokazuje punjac daje akumulator tek pola izpraznjen,ali taj akumulator koji ja koristim je 72 amperi i svaki put je pun kad odem u ribolov.Ako ti treba samo da punis baterije brodica za razvlacenje misli da tije onda dovoljan od 40 amperi baterija,a mozes i u ovoj ribarskoj radnji da pogledas koje su gel baterije momentalno najkvalitetnije zbog visokog kvaliteta i dugogodisnjeg trajanja. :hi:

 

http://www.imperial-fishing.de/index.php?page=categorie&cat=234&xb90b4=a927a842bbb814cab8d270ac5aad2f8d

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...