Jump to content

Pivski Kvasac


ganic

Recommended Posts

jedna od bitnih stavki u mom mixu je pivski kvasac. dosad sam kupovao i kupujem onaj iz  zdrave hrane a cuo sam da ga ima u poljoprivrednim apotekama , pa me interesuje dali je taj neko koristio i jer ima neka razlika u bilo cemu . mislim doziranju ,cistoci i sl. da bi  znao zbog doze

Link to comment
Share on other sites

=@ He he,ovi hemicari su cudo,stalno miniraju.ljudi se ovde trude da u mamce stave sto vise prirodnih sastojaka a oni samo znaju da kupe sta god im se servira ada je sto skuplje i onda misle da su napravili boilu koja ubija!tacno je da ubija ali ne kao mamac vec ubija i truje RIBU! :bad:

Link to comment
Share on other sites

Na sta se ovo odnosilo budi jasniji. A ako ti se ne hemija ti stavi kuvani kukuruz na udicu i tuci tako. A sto se tice kvasca njime nemozes trovati ribu vec hraniti i dati joj dooosta toga sto u drugim namernicama nemas.
Link to comment
Share on other sites

U bre ganicu,mozda nisi procitao bio je jedan post na racun kvasca pa su ga izbrisali verovatno,ja dajem prednost prirodnim sastojcima koji idu u sastav boila-ovim predhodnim postom sam samo branio kvasac-nisi dobro procitao :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Ako smem da dodam,kvasac je soj gljivica koje svojim delovanjem razgradjuju skrob na lakse svarljive komponente,deluju enzimski olaksavajuci varenje.To mu je i najkorisnija uloga a ne ''dizanje testa''kako neko napisa :rofl: Zato sam i napisao da testo obavezno odstoji par sati da kvasac odradi sta treba,na sobnoj temperaturi nikako u frizideru ili na hladnom mestu.Kuvanjem odmah po mesenju se unistavaju korisne gljivice iz kvasca pa se gubi smisao koriscenja istog.
To je onda pekarski kvasac?
Link to comment
Share on other sites

Ako smem da dodam,kvasac je soj gljivica koje svojim delovanjem razgradjuju skrob na lakse svarljive komponente,deluju enzimski olaksavajuci varenje.To mu je i najkorisnija uloga a ne ''dizanje testa''kako neko napisa :rofl: Zato sam i napisao da testo obavezno odstoji par sati da kvasac odradi sta treba,na sobnoj temperaturi nikako u frizideru ili na hladnom mestu.Kuvanjem odmah po mesenju se unistavaju korisne gljivice iz kvasca pa se gubi smisao koriscenja istog.

To vazi za aktivan pivski kvasac. Onaj koji mi koristimo, npr iz zdrave hrane, sadrzi uginule stanice kvasca - inaktivisan je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pivski kvasac je kao dodatak mixevima sigurno neizostavan i najbolji izbor i što se tiče nutritivne strane ali i atraktivne. Pivski i stočni se uvelike razlikuju. Pivski je na žalost skuplji, no ako se potrudimo možemo ga pronaći i po puno manjoj cijeni. Doziranje ovisi prvenstveno o sastavu mixa, više proteina više kvasca do 4 %, ili pak ako želimo označiti na neki naćin okus boile, njen signal. Uglavnom od 2-4 % su količine koje pokrivaju sve potrebe. 

Link to comment
Share on other sites

To vazi za aktivan pivski kvasac. Onaj koji mi koristimo, npr iz zdrave hrane, sadrzi uginule stanice kvasca - inaktivisan je.
Upravo to pokusavam da saznam .Gde ima da se kupi pivski kvasac-aktivan,posto nesa rece da mu taj pivski kvasac odradi s gljivicnim stanicama?Znam da jedino je inaktivisan dostupan u prodavnicama zdrave hrane.
Link to comment
Share on other sites

Koja je njegova namena zapravo,sta postizemo kad njega koristimo u mixu,jel ima uticaj na hemiju koju redvno koristimo u taj mix.

Znači odličan nutritivni dodatak za bolje iskorištenje komponenti mixa tj nutrijenata, izvrstan stimulator okusa, ukupno gledajući jedan od najboljih atraktora, a ako gledamo samo biljnu stranu atraktora ima najviše kao takav. Osim što je dodatak kao sam ima idealan sastav gledajući na potrebe šarana. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kod mene ga ima u svakoj prodavnici i mogu da vam kazem da nije los ( Jelen ili Lav Pivo ) a nije los ni onaj Nemacki Heineken radi posao . Salim se taj kvasac je vec u miksu , licno mislim da je onaj u prodavnicama zdrave hrane  boljeg kvaliteta nego iz poljoprivredne apoteke . 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...