Jump to content

Koje Masinice Uzeti?


Recommended Posts

Znam da na forumu ima dosta ovakvih pitanja i tema, ali sve sto sam procitao nista mi nije pomoglo i nigde nisam nasao poredjenje izmedju ovih masinica sto mene zanimaju.  :unknw:  Pre svega masinice do 200evra 3kom (a imam stapove PL CC30 12ft 3,5lb) razmisljam izmedju Daiwa Emblem S 5000T ili Okume (Axeon V2, distance surf), ili nesto trece, vasa preporuka u tom cenovnom rangu (moze i polovno dobro ocuvano). Hvala unapred. :good:

Link to comment
Share on other sites

Druze, izmedju izbora koji si ti ovde naveo ja bih uvek uzeo Daiwu. Sa druge strane razmisli, dali se velika masina slaze uz tvoj stap, obzirom da je 12ica. Nepodnose svi 3.66 stapovi jednako teze masine, a Daiwa 5000, nije bas mala i najlaksa.

I dali si prelistao malo oglase na forumu, mozda neko i nudi nesto za pomenutu cifru, Iako je, tesko za 200e naci bas neki kvalitet.

Potrazi recimo i model Daiwa Exceler 5000, lepa masina laka, lici na Entoha, a prodavale su se  po 200e tri sasvim pristojne. Da dodam nije ni to za neki ozbiljniji takmicarski ribolov, ali ce ti u slobodnom, pecanju, potrajati par godina dok nedodjes do neke bolje kinte i masine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

zasto bre ljudi misle da mora uvek da se takmici samo sa najskupljim i najboljim priborom?Moj prvi komplet nije kostao vise od 200 eura pa sam imao dobre rezultate doduse ne na tako jakim takmicenjima al ipak su mi zavrsavali posao

Druze mene ni najmanje neiteresuje na koji pribor neko peca, to njemu diriguje, novcanik. Ali samo da nepokusava da me neko ubedjuje kako ce sa priborom od 200-300e imati iste mogucnosti i dugotrajnost opreme kao sa skupom i kvalitetnom opremom. I koliko ce te masine za 150-200 e trajati u odnosu na 500-1000e komplet, pre nego sto se razbatale. A NARAVNO, da neutice oprema na sam ishod i rezultat  pecanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

... Sa druge strane razmisli, dali se velika masina slaze uz tvoj stap, obzirom da je 12ica. Nepodnose svi 3.66 stapovi jednako teze masine, a Daiwa 5000, nije bas mala i najlaksa.

Pomenute masinice su tezine od 500-600gr,mozda su velike ali nisu teske,druga stvar CC30 je tipican bacacki stap tako da ako uz njega ne ide velika masinica neznam uz koj ide i trece od kada to da izbor masinici zavisi od duzine stapa.

Link to comment
Share on other sites

ta babunka nije ni teska a ni velika masina tako da ne razmisljas mnogo neka ti to bude izbor. te babunke su japanke i trajace one dooooosta dugo veruj mi , i ako nadjes excelera mozes i njega , a stvarno ako imas cc30 tu mozes staviti i bblc jer taj stap trpi i najvece masine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Emblem xt ima tri lezaja ,metalni prsten na obodu spulne sto umnogome doprinosi daljini zabacaja,i drugaciju rucicu.Za neku razliku od 15 do 20 evrica na tri masinice...mislim da ti je to bolja kupovina.Opet izbor je samo tvoj!!!!Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

ta babunka nije ni teska a ni velika masina tako da ne razmisljas mnogo neka ti to bude izbor. te babunke su japanke i trajace one dooooosta dugo veruj mi , i ako nadjes excelera mozes i njega , a stvarno ako imas cc30 tu mozes staviti i bblc jer taj stap trpi i najvece masine.

Stavio bih ja BBLC bez razmisljanja na njih da imam jos 150e.  :)

Link to comment
Share on other sites

Filipe ili je masina 500 ili 600grama nema od500-600 i dodaj jos najlon i bice 720gr.  Ipostoje ljudi koji uzmu velike masin , stave na tanak stap,na rod pod, i to sve izgleda kao da je iz pekare izaslo, kao kriva kifla.

Moj komentar je vec bio da se opredeli za Daiwu.(((Nepodnose svi 3.66 stapovi jednako teze masine,)))) moras samo da citas. i tumacis, napisano.

A to sto je CC30 Bacacki stap , nemora da znaci da trba ciglu na njega da stavi.

Link to comment
Share on other sites

mislim da ti je pala odluka sta ces da kupis ili da trazis , a vidi sad ja recimo stavljam ono sto meni treba i sto bi mi funkcionisalo kako treba a ne po onome na sta ce da lici ili kako ce da izgleda, ja se upravljam po onome da mi funkcionise najbolje a ne da mi bude na oko mnogo lepo a nije funkcionalno ili dali ce  na rod podu da izgleda lepo i dal ce nekom u prolazu da zapadne za oko.kad prvo udovoljim funkcionalnosti tad nastupam estetici...... znaci sve se uzima namenski. 

 

-tom stapu ce da leze sve masine i manje i srednje i velike .

Link to comment
Share on other sites

Dax koliko ja znam Exceler aluminijumske , samo Emblem je imala Grafitne, a vec godinu kasnije su joj stavili alu.. A Ganicu batali CC30 ako se neki stap na rod podu uvije ko kifla pod tezinom masinice, onda ja nepricam o lepoti nego o funcionalnosti i uskladjenosti, odnosa masine i stapa. A BBLC stvarno nece smetati tom stapu. Toliko od mene necu da se prepucavam, sa nekima koji stalno skrecu sa teme.

Ja se nadam da ce decko naci sta treba za pare koje ima.

Toliko od mene.

Link to comment
Share on other sites

"Mojke 1995" Da  poprostimo, ako pecas divlje vode gde u danu vadis stap samo dva tri puta ili slobodno pecanje, na revirima, nije bitno dali je masina sa najlonom 1000gr ili 500gr. Ali  ukoliko si u situaciji da za 48 h bacis, po 150 puta, tad ces videti razliku.

Ali sta god da pazaris nadam se da ce te sluziti.

Link to comment
Share on other sites

Da, i postojala je jedna veoma mala  serija   4000S , radila se u tamno sivoj boji, malte ne kao crna, sa crvenim gumenim delom pozadi.Na osnovu njih je nastalo ime Babunka. E pa sad neko i ove zove Babunkama, pa nek izvoli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Treba samo uzeti u obzir, da su to 10 i vise godina stari modeli,ali da mogu mnoge danasnje masine da sahrane. U to vreme su razmisljali da sa grafitnom spulnom, olaksaju masinu. Ja i drugar, smo se jednoj situaciji smejali ko ludi. Prilikom montaze spulne na masinicu, ispala mi spulna i skakala, na podu ko luda. Nedo bog da je bila aluminijumska ;)

Link to comment
Share on other sites

Kao sto je Dare57oo rekao te Daiwe su odlicne ali se odavno ne proizvode a ko ih ima ne bi ih menjao ni za nove Emblemke,tako da moj glas ide za Okume za pomenutu sumu novca najbolja kupovina. Dokazale su se za ovih par godina (mislim da su u prodaji od 2009g.) a i ja bih se pre odlucio za nove masine.

Link to comment
Share on other sites

Druze mene ni najmanje neiteresuje na koji pribor neko peca, to njemu diriguje, novcanik. Ali samo da nepokusava da me neko ubedjuje kako ce sa priborom od 200-300e imati iste mogucnosti i dugotrajnost opreme kao sa skupom i kvalitetnom opremom. I koliko ce te masine za 150-200 e trajati u odnosu na 500-1000e komplet, pre nego sto se razbatale. A NARAVNO, da neutice oprema na sam ishod i rezultat  pecanja.

evo ko skrece sa teme kreni redom od pocetka pa ces videti ja ti tu sigurno ne spadam, pa sam se ja naravno nadovezao 

 

Filipe ili je masina 500 ili 600grama nema od500-600 i dodaj jos najlon i bice 720gr.  Ipostoje ljudi koji uzmu velike masin , stave na tanak stap,na rod pod, i to sve izgleda kao da je iz pekare izaslo, kao kriva kifla.

Moj komentar je vec bio da se opredeli za Daiwu.(((Nepodnose svi 3.66 stapovi jednako teze masine,)))) moras samo da citas. i tumacis, napisano.

A to sto je CC30 Bacacki stap , nemora da znaci da trba ciglu na njega da stavi.

cim je covek reko koje stapove koristi ja sam dao predlog i uz to dodao da moze i bblc , gde ti sam sebe demantujes  u sledecem 

 

Dax koliko ja znam Exceler aluminijumske , samo Emblem je imala Grafitne, a vec godinu kasnije su joj stavili alu.. A Ganicu batali CC30 ako se neki stap na rod podu uvije ko kifla pod tezinom masinice, onda ja nepricam o lepoti nego o funcionalnosti i uskladjenosti, odnosa masine i stapa. A BBLC stvarno nece smetati tom stapu. Toliko od mene necu da se prepucavam, sa nekima koji stalno skrecu sa teme.

Ja se nadam da ce decko naci sta treba za pare koje ima.

Toliko od mene.

e i od mene toliko necu kvariti temu kraj. a mojke 1995   dobio si predlog pa trazi a imas i jos predloga i naravno stvar je tvog izbora , imas i okume koje nisu ni blizu daiwe ali su nove. to je stvar tvog licnog izbora jer neko voli da vozi stari bmw iz 1995 a neko zastavu 10 i to treba podrzarti kad neko voli a sta je ispravno to nikad necemo saznati . xexexe

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...