Jump to content

Lov Sarana U Usa


stefan becmen

Recommended Posts

Razmislimo ovako na primer,na nasim vodama apsolutno nema nikakve sanse da se ovako lovi posto je populacija sarana veoma mala.U zemljama sa takvom kolicinom sarana u vodama potpuno je normalno da nisu zasticeni.U evropi u mnogim zemljama nema vracanja upecane ribe,mora da se ubije i odnese sa vode.Mi smo ovde naprivili famu oko tih snimaka a pogledajte slike sa Mike onih cverglana koji su isto tako ziva bica a mi ih svi ubijamo i mrzimo(tu racunam i sebe) a stigao je u nase vode zahvaljujuci ljudima bez mozga.Sad isti ti ljudi daju sebi za pravo da odlucuju koja je riba da se ubije a koja da se pusti nazad i da se pazi,igranje boga moze da se olupa o glavu i te kako.Na kraju ovaj vid lova na ribu je mnogo humaniji od grabuljanja,plina,struje i sta ti ja znam vise kakvih zverstava koje su ovde smisljali u cilju kradje i pustosenja voda Srbije,toga se treba gaditi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa konstatacijom da je bolji riblji fond svuda druge,samo kod nas nesto jako ''skripi''.Ocigledno da nismo rascistili mnoge stvari u glavama,pa zato nam se sve ovo i desava da nemamo vise ribe.Kad pogledam ove vode gde  se ribi dodje uz obalu i da saran ne bezi(cini mi se mrest u pitanju),da se moze strelom pogoditi i sama pomisao koliko ga imaju,uzas za nas same!

Gde smo mi dogurali a ko zna gde nam je kraj!

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa konstatacijom da je bolji riblji fond svuda druge,samo kod nas nesto jako ''skripi''.Ocigledno da nismo rascistili mnoge stvari u glavama,pa zato nam se sve ovo i desava da nemamo vise ribe.Kad pogledam ove vode gde  se ribi dodje uz obalu i da saran ne bezi(cini mi se mrest u pitanju),da se moze strelom pogoditi i sama pomisao koliko ga imaju,uzas za nas same!

Gde smo mi dogurali a ko zna gde nam je kraj!

Oni imaju toliko Sarana a pokusavaju da ga istrebe zato sto je invazivna vrsta ribe,a mi smo od sarana napravili skoro Bozanstvo a na divljoj vodi treba da dobro oznojis da bi ga upecao. Mislim da to vise govori o nama kakvi smo!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tostolobik ne da se mresti nego razbija kako se razmnozava i na Dunavu,a pogotovo na Tisi ali ne moze on toliko da se namnozi,a mi da ga ne mozemo pojesti! :hi:

Cak sam i u ubedjenju da se mresti i amur kojem trebaju bas specificni uslovi za mrest ali dobijaju ci info sa voda iubedjen sam da se i on prilagodio i da se mresti za tisu sam ubedjen 100% da se mresti tamo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...