Jump to content

Sonar


ganic

Recommended Posts

vecina mog ribolova je na divljim vodama , sigurno 95% i nemam nikakvo iskustvo sa sonarima niti sam posedovao dosad vec sam uvek koristio marker ali marker nekad zna da mi oduzme i po 5-6 sati na nepoznatom terenu a kad idem na duze destinacije radije bih to vreme skratio pa sam razmisljao o kupovini sonara i nebih bacao puno para ne to pa sam naso na netu nova dva sonara koja su mi na ponudi pa ako neko ima neko iskustvo sa tim modelima interesuje me jer ima neka bitna razlika izmedju ova dva modela , tj. oce li mi jedsan nesto vise pokazati od ovog drugog modela ili da brze radi jedan od drugog, dali na ovim modelima mogu pored dubine, tem. vode ,ribe ,prepreka mogu videti i kolicinu mulja a mozda i travu i sl. . evo ova dva modela imam na ponudu a razlika je 30 e

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/305094_281585295287907_1357510495_n.jpg

Osnovni model sonara u PiranhaMAX seriji, poseduje sondu sa jednim "snopom" (200 kHz/20 stepeni), crno/beli displej veličine 4 inča i rezolucije 160x128 piksela sa mogućnošću prikaza 4 nijanse sive boje, maksimalna dubina očitavanja sonara 180 m, "Selective FishID+" funkcija, prikaz temperature vode, noćno osvetljenje displeja, alarmi za ribu i dubinu vode... Napajanje: akumulator 12V

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/418516_281588518620918_262680237_n.jpgHumminbird PiranhaMAX 170


Display:
4.0" diagonal 
240V x 160H 
FSTN LDC 
Sonar:
Dual Beam
83 kHz / 60° @ -10db 
200 kHz / 20° @ -10db 
Depth: 800 ft.
Power Output:
200 Watts (RMS) 
1600 Watts (Peak-to-Peak

 
 
 
i sta je bitno ja se u ove oznake stvarno nista ne razumem mislim na khz,db,wats i td.
Link to comment
Share on other sites

Ovo nisu neki preterano skupi sonari i samim tim nemaju bas najbolju rezoluciju da bi ti precizno ocitali recimo travu.Bice ti sigurno dobri jer ces uvek precizno moci da ocitas prelaze dubine i prepreke na dnu,to ti je sasvim dovoljno.Po pitanju mulja uz malo prakse u citanju mocices vrlo lako da raspoznas i tvrdocu dna.Skuplji sonari sa mnogo boljom rezolucijom ocitavaju mnogo bolje konfiguraciju terena,prepoznaju i ocrtavaju krs i lom dosta realno...I sa ovim sonarima ces sigurno biti zadovoljan i imaces mnogo bolju sliku dna nego sa bilo kojim markerisanjem a i ustedeces mnogo vremena

Link to comment
Share on other sites

Ovo nisu neki preterano skupi sonari i samim tim nemaju bas najbolju rezoluciju da bi ti precizno ocitali recimo travu.Bice ti sigurno dobri jer ces uvek precizno moci da ocitas prelaze dubine i prepreke na dnu,to ti je sasvim dovoljno.Po pitanju mulja uz malo prakse u citanju mocices vrlo lako da raspoznas i tvrdocu dna.Skuplji sonari sa mnogo boljom rezolucijom ocitavaju mnogo bolje konfiguraciju terena,prepoznaju i ocrtavaju krs i lom dosta realno...I sa ovim sonarima ces sigurno biti zadovoljan i imaces mnogo bolju sliku dna nego sa bilo kojim markerisanjem a i ustedeces mnogo vremena

jer imas ti neku preporuku ili sta vec koristis jer stavrno nemam iskustva sa njima a nije mi problem markerisanje i perfektno ja to odradim ali vremena je malo  i  to je razlog jedini. pa me zanima sta bi ti preporuciona sta cu bolje videti krseve i granje i sl.

Link to comment
Share on other sites

Ja koristim Garmin Fishfinder 140 i sasvim je OK,mada ni taj Humminbird 170 nije nista losiji...Da bi precizno video granje po dnu moras malo vise novca odvojiti od ovih prosecnih sonara...evo kako to izgleda na Garminu videces da je sasvim dovoljno a tako ce biti i kod vecine prosecnih sonara

 

Link to comment
Share on other sites

odgledao sam ovaj video ali nisu mi jasne ove neke mrlje iznad dna kao polumeseci jer su to kao neke prepreke ili granje , trava sta vec, jer pecam na vlasini gde ima dosta trave pa mi i to znaci , a iso sam sa jednim prijateljem bas na vlasini i ima sonar a i njegov je neki prosecan ali se videla trava tamo gde je visoka onako kao stabljika . mada me buni ove mrlje kao polumeseci a vec ga koristis pa si sve i ukapirao pa prenesi

 

 

- i dali ce mi ovaj malo bolji model huminbird 170 od ovog 150 bolje pokazati dno ili je to razlika u necem drugom ili u rezoluciji . i dali imaju taj neki zum neznam ni ja . 

Link to comment
Share on other sites

imam  hummibrd 170 drugi sta je na slici koristim  ga vec 2 sezone, postoi program koji se pravi i normalno da znate da ga steluete.onda mozete da vidite vas mamac, dole olovo, i riba dok uzima mamc,i da budite pred nje,,,

 

za granja sprudova i konfiguracija  dna tocan je 100% i vidite sve kako da je na obalu,,,

 

koristim ga za pecanje soma, i trazenje pozicije za saran ali ne stalno.

 

ko nje veruje nek dodge da se uveri, i ti vukasine:)

Link to comment
Share on other sites

Ako je razlika samo 30e uzmi seriju 170 jer on ima dupli snop i 8 nijansi sive boje. Čitao sam specifikaciju na njihovom sajtu za jedan i drugi. Za 170 piše da ima osvetljenje i da je vodootporan dok za 150 to nije navedeno.

Link to comment
Share on other sites

imam  hummibrd 170 drugi sta je na slici koristim  ga vec 2 sezone, postoi program koji se pravi i normalno da znate da ga steluete.onda mozete da vidite vas mamac, dole olovo, i riba dok uzima mamc,i da budite pred nje,,,

 

za granja sprudova i konfiguracija  dna tocan je 100% i vidite sve kako da je na obalu,,,

 

koristim ga za pecanje soma, i trazenje pozicije za saran ali ne stalno.

 

ko nje veruje nek dodge da se uveri, i ti vukasine:)

Jer se nosi negde na taj Upgrade? I kako se uopste ubacuje taj program? da li mozda imas neki snimak kako to funkcionise?

Link to comment
Share on other sites

odgledao sam ovaj video ali nisu mi jasne ove neke mrlje iznad dna kao polumeseci jer su to kao neke prepreke ili granje , trava sta vec, jer pecam na vlasini gde ima dosta trave pa mi i to znaci , a iso sam sa jednim prijateljem bas na vlasini i ima sonar a i njegov je neki prosecan ali se videla trava tamo gde je visoka onako kao stabljika . mada me buni ove mrlje kao polumeseci a vec ga koristis pa si sve i ukapirao pa prenesi

 

 

- i dali ce mi ovaj malo bolji model huminbird 170 od ovog 150 bolje pokazati dno ili je to razlika u necem drugom ili u rezoluciji . i dali imaju taj neki zum neznam ni ja . 

 

Mrljice u vidu polumeseca su ti samo odabrani nacin da ti prikaze ribu,moze u vidu polumeseca ili bas kao simbol ribe,prikazace ti 100% svaku travu na dnu koja je iole veca u odnosu na dno kao i svaku deblju granu ili drvo

Link to comment
Share on other sites

moze snimak,,, i pravi se programa za 1sat bez problema i moze na svaki sonar, ,,samo to kosta..

 

ono sta gledate riba na ekranu, velicinu, zvuci na velicinu ribe. to su pricce za makle dece, mozete samo da iskuristite za merenje na tem  konfiguracija dna i dubinu nista drugo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

moze snimak,,, i pravi se programa za 1sat bez problema i moze na svaki sonar, ,,samo to kosta..

 

ono sta gledate riba na ekranu, velicinu, zvuci na velicinu ribe. to su pricce za makle dece, mozete samo da iskuristite za merenje na tem  konfiguracija dna i dubinu nista drugo...

Bas me interesuje kako to izdleda kad tako prikazuje najloni i olovo. To je odlicna stvar! I koliko priblizno kosta taj upgrade? Koliko je izasao za tvoj model?

Link to comment
Share on other sites

dodgi kao gost, posle prenesi iskustvo koji si video ovde na forumu, videces glistu na tvoju uducu, a ne olovo:)

 

hteo sam malo da pomognem oko sonara za da gi koristite maxsimalno i vi kako hocete, a verujem da gi ima dosta na forum koji znaju sta pricam i ne ulaze u diskusiii...

 

evo ti br tel,,, 078319015 kad pozelis javi se..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Bas me interesuje kako to izdleda kad tako prikazuje najloni i olovo. To je odlicna stvar! I koliko priblizno kosta taj upgrade? Koliko je izasao za tvoj model?

 

UP date moze samo na sonare koji kostaju 500+ EU , proizvodjac to nudi svake druge godine

Na modeloma koji kostju jedva 100EU je to neizvodljivo tehnicki . I ja hocu da imam internet na telefonu ali jbg. - nemam !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...