Jump to content

Kako spreciti ovakve situacije?


GORANBILLY

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ja mislim da je to posledica takmičenja   i neznanja takmičara ili ti   žurba da što pre zabaci   na par takmičenja  sam video šrane bez donje ili gonje usne ili prosnjirani  skoro do oka.   Ja neznam koje, je taj što je tako iskidao ribu koristio udice? Ali je to strašno za videti   da  toliko  se iskida riba.  Ko što reče jedan moj dobar  prijatelj   na svakom reviru treba uvesti  pravilo jednom mesečno takmičenje  pa ko voli nek izvoli. A ne ko na nekim revirima svaki drugi ili svaki vikend,  i onda se pitamo što je riba iskidana??? Pa recimo na  pisti ima trinaes mesta  i  da svaki drugi takmičar  ošteti  tri ribe  i tako svake nedelje  isto  koliko je ribe oštećeno za mesed dana ?Ni ne oporave se  riba i vode  od  jednog takmičenja  a gospoda žuri zarad novca  da sto pre  organizuje,   brzo sl nedelje još i još .I onda ko missli  o ribi? Bitno je da  ima takmičara koji placaju   kotizaciju  na nekim revirima i jako velike cifre . I gde je tu onda čar kada izvadiš ribu a ona iskidana  neznaš dali pre da je izmučenu tretiraš  anti biotikom ili da je šiješ   rane  i koliko toliko joj pomogneš . Jedino rešenje takmičenje jednom mesečno  da se riba koliko toliko  oporavi !

Link to comment
Share on other sites

jeste posledica takmicenja.na takmicenjima se riba najvise pocepa.vecina takmicara gleda da sto pre izvuce ribu da bi opet zabacila dok im je riba na hrani.To znaci da bi trebalo zabraniti takmicenja,ako mislis da sacuvas ribu.a isto tako zabraniti i slikanje.i tu dosta strada riba.a da nema takmicenja i fotografisanja vecina revira ne bi ni radila jer prosto zive od toga.

Link to comment
Share on other sites

Dunav ima ribe kao drva u sumi :-D a izdrljanih riba nema jer svaka upecana ide direkt u snicle a ovo kidanje ribe na komercijalama je posledica bahatosti i neznanja,prvenstveno bahatosti :)

Da ima ribe u dunavu ima, da ima kapitalnih sarana ima, da ima jos normalnih ljudi koji ponesu kuci ribu samo kad im treba ima, al da ima kretena ima. Licno sam uhvatio par krupnih riba kojima su usta bila pocepana, razvaljena, ali kad se peca u panjevima drugacije se vadi riba nego na komercijali, nije izgovor ali jednostavno na dunavu pecati sa predvezom od 10 lb, i najlonom od 0,25 mm, neide, probao sam jednom, i 4 pecanja 4 kidanja, vise stete sam naneo tim saranima nego da sam im malo pocepao usta, nije izgovor ali kad imam dan da uhvatim 6,7,8 riba, ja ponesem 1, eventualno 2, a ostalo pustim, i non stop lazem da nisam imao ni potez, jer me dusa boli kad vidim sta se radi na dunavu. Licno znam par ljudi koji se slikaju i pustaju sarane po 10-15-20 kg, a prijave tek pokojeg sitnog sarana.

Link to comment
Share on other sites

jeste posledica takmicenja.na takmicenjima se riba najvise pocepa.vecina takmicara gleda da sto pre izvuce ribu da bi opet zabacila dok im je riba na hrani.To znaci da bi trebalo zabraniti takmicenja,ako mislis da sacuvas ribu.a isto tako zabraniti i slikanje.i tu dosta strada riba.a da nema takmicenja i fotografisanja vecina revira ne bi ni radila jer prosto zive od toga.

Pa kao prijatelju na pelagićevu   preča im riba od  novca   ja nisam rekao da nema takmičenja nego da se svedu na jedno tkmičenje mesečno na reviru    pa svaki put drugi revir   e tako da se riba oporvi. A tako nedeljno takmičenje će dovesti da  će sve manje ribe biti na  komercijalama    pa ćemo onda  opet kukati  kao za divlje vode!   Da smo sve sačuvali na vreme i   manje vodili brigu o zaradi  a više o ribi imali bi krasnih primeraka   bez pocepanih usta i raznih infekcija itd 

Link to comment
Share on other sites

Pa kao prijatelju na pelagićevu   preča im riba od  novca   ja nisam rekao da nema takmičenja nego da se svedu na jedno tkmičenje mesečno na reviru    pa svaki put drugi revir   e tako da se riba oporvi. A tako nedeljno takmičenje će dovesti da  će sve manje ribe biti na  komercijalama    pa ćemo onda  opet kukati  kao za divlje vode!   Da smo sve sačuvali na vreme i   manje vodili brigu o zaradi  a više o ribi imali bi krasnih primeraka   bez pocepanih usta i raznih infekcija itd 

Nije mi jasan ovaj dio gdje se jezero Pelagicevo spominje. Mozes li kolega ponovo napisati i usput objasnit sta si htio da kazes sa tim?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasan ovaj dio gdje se jezero Pelagicevo spominje. Mozes li kolega ponovo napisati i usput objasnit sta si htio da kazes sa tim?

 

Hteo sam reći poštovani kolega da svim revirima  jezero Pelagićevo treba da bude uzor  jel su Zarad ribe  bili obustavili pecanje  jedan dobar period e to sam hteo da kazem.Da se svi ugledaju na pelagicevo  da svi čuvaju ribu kao na pelagićevu sto im je bitno da se riba uvek sačuva eto sam hteo reći  :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasan ovaj dio gdje se jezero Pelagicevo spominje. Mozes li kolega ponovo napisati i usput objasnit sta si htio da kazes sa tim?

 

Hteo sam reći poštovani kolega da svim revirima  jezero Pelagićevo treba da bude uzor  jel su Zarad ribe  bili obustavili pecanje  jedan dobar period e to sam hteo da kazem.Da se svi ugledaju na pelagicevo  da svi čuvaju ribu kao na pelagićevu sto im je bitno da se riba uvek sačuva eto sam hteo reći  :pivopija1:

Gde nema ribe nema ni pecarosa....naravno da ce da sacuvaju ribu jel od nje zaradjuju

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...