Jump to content

Molba Trebaju Nam Davaoci B Krvne Grupe Da Namne Umre Drug


Recommended Posts

Prosledjujemo poziv dobrim ljudima:

*HITNO*HITNO*HITNO*HITNO*HITNO*HITNO*HITNO*HITNO*HITNO*
Apelujemo na sve ljude dobre volje koje imaju B+ ili B- krvnu grupu da u vremenu od 08:00 do 10.30 časova odu u Zavod za transfuziju krvi ul. Svetog Save u Beogradu i da daju istu na analizu, pa ako prođu sve analize da se jave supruzi Aleksić Željka za koga se i daje krv-trombociti, na brojeve 061/685-42-41 i 062/880-90-07 Danijela Aleksic!!!
*HITNO*HITNO*HITNO*HITNO*HITNO*HITNO*HITNO*HITNO*HITNO*ILI DA SE JAVE MENI NA 062 282 960 HVALA VAM UNAPRED

Link to comment
Share on other sites

Da bi ste bili davaoci trombocita neophodno je da imate dobre vene ( to će proveriti tehničari na licu mesta), NE SMETE da uzimate ništa od lekova unazad 48 sati , a antibiotike , psihosedative, antidepresive, antiepileptike trenutno nikako. Dolazite u dogovoreno vreme da se urade krvna slika i bihemija i ukoliko budete odgovarajući bićete pozvani na davanje trombocita. sama procedura traje oko sat vremena , potuno bezopasna i lagodna i stalno ste pod nadzorom lekara. Ovom pacijentu je ovo jedina pomoć jer na obične trombocite izdvojene iz jedinice krvi slabije reaguje. Zato je potreban uvek veći broj davaoca jer će određeni broj vas biti odbijen. Mala pomoć s mojestrane jer je ta ustanova moja matična ustanova a i lično ću da proverim kakvo je stanje s trobocitima datim na separatoru za ovog pacijenta. 

MOLIM SVE ONE KOJI IMAJU B+ ili B-  krvnu grupu da ovo ozbiljno shvate, jer pacijenti koji primaju ovakve trombocite su VITALNO UGROŽENI. 

VAŠE MALO ZA NJEGA JE ŽIVOT!!!!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

<br />

Da bi ste bili davaoci trombocita neophodno je da imate dobre vene ( to će proveriti tehničari na licu mesta), NE SMETE da uzimate ništa od lekova unazad 48 sati , a antibiotike , psihosedative, antidepresive, antiepileptike trenutno nikako. Dolazite u dogovoreno vreme da se urade krvna slika i bihemija i ukoliko budete odgovarajući bićete pozvani na davanje trombocita. sama procedura traje oko sat vremena , potuno bezopasna i lagodna i stalno ste pod nadzorom lekara. Ovom pacijentu je ovo jedina pomoć jer na obične trombocite izdvojene iz jedinice krvi slabije reaguje. Zato je potreban uvek veći broj davaoca jer će određeni broj vas biti odbijen. Mala pomoć s mojestrane jer je ta ustanova moja matična ustanova a i lično ću da proverim kakvo je stanje s trobocitima datim na separatoru za ovog pacijenta. <br />

MOLIM SVE ONE KOJI IMAJU B+ ili B- krvnu grupu da ovo ozbiljno shvate, jer pacijenti koji primaju ovakve trombocite su VITALNO UGROŽENI. <br /> HVALA JOŠ JEDNOM SVIMA

VAŠE MALO ZA NJEGA JE ŽIVOT!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hteo bih i ja da apelujem da onaj ko moze pomogne!

 

Ja nazalost nisam prosao kao davaoc trombocita iz meni nejasnih razloga ali valjda doktori znaju svoj posao. Rece mi doktorica zbog toga sto imam alergiju nisam podoban za obicnog davaoca a kamoli za davaoca trombocita.

 

Pregled tamo ide brzo uradicete to ocas posla. Zato je bitno sto vise ljudi da se javi jer je problem naci one koji su B+ a jos da mogu da su zdravi i prodju testiranje!

Link to comment
Share on other sites

Hteo bih i ja da apelujem da onaj ko moze pomogne!

 

Ja nazalost nisam prosao kao davaoc trombocita iz meni nejasnih razloga ali valjda doktori znaju svoj posao. Rece mi doktorica zbog toga sto imam alergiju nisam podoban za obicnog davaoca a kamoli za davaoca trombocita.

 

Pregled tamo ide brzo uradicete to ocas posla. Zato je bitno sto vise ljudi da se javi jer je problem naci one koji su B+ a jos da mogu da su zdravi i prodju testiranje!

Ja sam b+. Nije mi nikakav problem da dam,ali sam isto alergican na neka jela I polen breze I korova. Nikad pre u zivotu nisam davao krv. Da li zbog navedenih alergija,mogu da dam krv?

Link to comment
Share on other sites

nebi mozda bilo lose da odes tamo da te doktori pregledaju i da popunis neke formulare. mozda i prodjes. ako sada pijes neke lekove za alergiju ne verujem da ces moci proci. jos jednom ponavljam da je mozda najbolje da odes u bilo kom slucaju da tamo popunis upitnik (traje 5min) i da te pregleda doktorica (traje 3min). onda ce ona da oceni. coveku ovo puno znaci da pomognes a ako nema neko drugi ko je siguran davaoc moze zivot od toga da mu zavisi.

pusti simketu poruku pa ce te on nazvati. popricaj s njim vidi sta on misli...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...