Jump to content

Boila Za Dunav


Hodor

Recommended Posts

evo za nekih dve nedelje krecem da hranim mesto na dunavu za sarana orpilike sve je spremno :D samo jos da se srola i skuva

 

za boile mi treba neki savet koje arome da kombinujem, mislio sam da stavljam 4ml na kilo (10-ak jaja)

 

ovo imam trenutno ne bi vise ove godine da bacam pare na arome ali ako mora kupicemo jos koju :D

 

tuti fruti , med  -richvort

glm,,cranberry, ananas i cajuseri svi-nutra

bela cokolada, jagodajam-sbs

e12 ,belancahn -solar

carp fruit - imerial baits

 

robin red , bergamot, clove, naradzino ulje, lavanda , ulja limuna , eukaliptus , luk i biber

 

ja sam mislio da pravim sa 3ml glm i 1 ml e12 ... mada se planovi obicno promene kad dodje vreme da pravim

 

kolko ulja da stavim (complete foood oil) i svaki savet u vezi mixa, aroma, likvida (svega) je veoma dobrodosao

 

Link to comment
Share on other sites

Moj savet je da hranis kukuruz mnogo bolje rezultate imam na Dunavu na kukuruz nego na boilu,jedino kada bi bas bas hranio boilom pa da to bude varijanta na to i da pecas.

U principu na Dunavu cime hranis na to i pecas,a misli ako bas tece vode i ako nije neki extra liman gde ces da pecas da je glupo da hranis boilom.

Link to comment
Share on other sites

da , da i planirao sam da gro prihrane bude kukuruz

 

pravicu bobme - kukuruz stari skuvani da popuca, najeftinija hrana (ili cu napraviti stovju neku od prekrupa prezne brasana imam toga pa da potrosim) i boile

 

samo za boile mi trebaju saveti jer nikad to na dunavu nisam koristio a kukuruz nije neka nauka pa to nisam ni spominjao

 

bombe cu bacati spod stapom iz korpice

 

Link to comment
Share on other sites

za divlju vodu nikako e 12 mnogo je jak

moguce al mislio sam da pravim 3ml glm i 1ml e12 to mi je ispricao neki dedica da se prosle godine sa takvim boilama naulapao sarana na dunavu

Link to comment
Share on other sites

sta mislite ako hranim svako jutro sa 4kg suvog kukuruza (nzm kolko ce da tezi kad bude skuvan nekih 6 naravno bacam ka skuvanog) , pola kile boila i nekih 2 kile praskaste da napravim kugle od toga i tako 5 dana jel dovoljno da se spremim za 2 dana ozbiljnog pecanja sarana

 

msm ako je mesto dobro da li bi to trebalo da bude dovolje, i naravno cekacu da voda padne

Link to comment
Share on other sites

Sve je to stvar ukusa i iskustva kolega pa je malo nezahvalno predlagati nesto.

Sporedno tome obrati paznju na tehnicku stranu, tj. postojanost boila da ti ih sitna riba brzo ne rasturi, takodje da se ne raspadnu brzo na dnu, a bilo bi pozeljno i da ih malo otezas u samom miksu ako ima podvodne struje.

Sve su to sitnice na kojima mozes da ustedis, a mnogo znace.

Link to comment
Share on other sites

da mislio sam in na to u miks sam dodao 100g pirincanog brasna i ima hrane za ptice i griza psenicnog tako da ce biti dovoljno tvrde a sto se tice tezine to mi je problem jer mogu da rolam samo 16 kako da ih otezam .. mozda pesak? ili da jednostavno kupim roler 20-22? mada pasce one na dno sa kuglom jer samo cu ih malo prackati gro ce biti u kugli

Link to comment
Share on other sites

Nemoja ubacivati pesak, probaj da nabavis usitnjene skoljke (Oyster Shell) ili sam sakupi oklopa pa usitni, ujedno ces dobiti na tezini, a boila ce biti hrskava za sarkija.

Takodje Mussel meal (Brasno skoljke) je izuzetno tesko i odlicno je kao sastojak za recne boile, ali i za otezavanje mamca.

Bistro.

 

Quote

da mislio sam in na to u miks sam dodao 100g pirincanog brasna i ima hrane za ptice i griza psenicnog tako da ce biti dovoljno tvrde a sto se tice tezine to mi je problem jer mogu da rolam samo 16 kako da ih otezam .. mozda pesak? ili da jednostavno kupim roler 20-22? mada pasce one na dno sa kuglom jer samo cu ih malo prackati gro ce biti u kugli

Link to comment
Share on other sites

Za prihranu stavi manje kukuruza a vise sitnih semenki do kojih mozes da dodjes (zito,jecam,secerac ...) posto nameravas da pravis kugle sve ce stici na dno,prilikom dodavanja boila u prihranu gledaj da ih bude u vise velicina 10,16mm i pod obavezno 20 ili 22mm.  Mislim da ti je 100g pirincanog brasna mnogo,dovoljno ce ti biti 50g,teze boili ces dobiti dodavanjem ljuske od jaja (osusis ih na suncu i sameljes) takvu boilu susi 4-6 dana negde na promaji i dobices kamenu boilu koja duze odolevati sitnoj ribi a opet nece izgubiti na atraktivnosti.

Link to comment
Share on other sites

Za prihranu stavi manje kukuruza a vise sitnih semenki do kojih mozes da dodjes (zito,jecam,secerac ...) posto nameravas da pravis kugle sve ce stici na dno,prilikom dodavanja boila u prihranu gledaj da ih bude u vise velicina 10,16mm i pod obavezno 20 ili 22mm.  Mislim da ti je 100g pirincanog brasna mnogo,dovoljno ce ti biti 50g,teze boili ces dobiti dodavanjem ljuske od jaja (osusis ih na suncu i sameljes) takvu boilu susi 4-6 dana negde na promaji i dobices kamenu boilu koja duze odolevati sitnoj ribi a opet nece izgubiti na atraktivnosti.

 hvala ti puno , dostupne su mi sve semnke tako da cu te poslusati :D i kupujem roler 20 ili 21 videcu a imam ljuski od jaja skupljam vec 2 godine mrzi me da ih stavljam uvek al sad cu se potruditi a susenje je najmanji problem , da ljuske smo lomim rukama ili bas mora na sitno da ih sameljem , ja kad sam ih stavljao samo ih malo viljuskom u nekoj ciniji i roknem u mix..?

Link to comment
Share on other sites

Ljuske od jaja samelji u masini za mlevenje mesa treba ti svega minut-dva a bolje se izmesaju u miksu. Na jos nesto bih ti skrenuo paznju ne moras hraniti svaki dan meni se na Savi bolje pokazalo kada sam prihranjivao svaku drugi dan tako neces lako doci u situaciju da pretrpas hraniliste.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...