Jump to content

Mrezarosi Gamad


Recommended Posts

Napravim mesto,hranim,pecam,zadnja 2 dana sarancici od po kilu,i skontam preko noci da bacaju mreze malo dalje od mog mesta,pitanje je vremena kad ce da bace kod mene. Zaima me da li postoji neki odbrambeni sistem protiv mreze? Mozda baciti neke stare satare na mesto ili neku starudiju ili tako nesto? Znam da je najlakse prijaviti ali posto cuvara ima jednom godiste ne vredi
Link to comment
Share on other sites

Uzmi kolega dva para cengele,ako znas sta su,zavezi ih kanapom ne mora mnogo debeo da bude,sa obale prebaci ih preko mreza i zategni ih i navuci prema sebi i obali i pokidaj lopovima sve sto mozes.Tako sam ja radio a radim i dalje kada pecam sa obale.

Link to comment
Share on other sites

Uzmi kolega dva para cengele,ako znas sta su,zavezi ih kanapom ne mora mnogo debeo da bude,sa obale prebaci ih preko mreza i zategni ih i navuci prema sebi i obali i pokidaj lopovima sve sto mozes.Tako sam ja radio a radim i dalje kada pecam sa obale.

cengele su u kao neki metalni aufingeri sa 3 kuke ... dalje ne razumem kako ti njima sa kanapom da pokidas?

Link to comment
Share on other sites

Tako je,to su cengele,pa kada bacis preko mreze onda vuces prema sebi polako i koliko moze,nije to neki napor.A pokidaces mrezu sigurno,mozda je izvuces celu,mozda ces da  je pokidas iz vise delova,nece imati svoju pravu funkciju da se riba uplete u nju.Ima tu i losih strana,razbices mesto koje hranis,ostace neko parce mreze i smetace kada se peca,lopovi ce da vide da im neko cepe i kida mrezu pa ce mozda i lokaciju da promene,sve to ide u krug a mi smo nemocni sa obale.Ribocuvarske sluzbe negde rade negde ne rade,mi placamo cenu toga i svuda kod nas je slicna ili ista situacija.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

sve to i mene muci....ali ja od plivam ili odem camcem i isecem mreze..ali zato posle mreza ne dobijem ribu cak i po nedelju dana...i pitam se cemu se nadam..zbog budala poceo sam da nosim ranisan na pecanje..... i svidja mi se kako funkcionisu neka jezera TJ.Na pocetku sezone poribe sa malim saranom mi ih hranimo i oni za Svetog Nikolu hvataju mrezom.. taman 1,5kg.....A da budemo realni vecina cuvara zna ko to radi.....

Link to comment
Share on other sites

Ljudi sve se to radi u dogogvoru sa cuvarima,nego nadji neki sporet smederevac,skoljku od auto napuni kamenjem i vas dvoje pustite na dva tri mesta tako gore stavite antene od bodljikave zice kada zaspe dunav ili sava vise nece stavljati mreze tu tako se ja branim na dunavu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...