Jump to content

Oprema Za Divlje Vode


Recommended Posts

Treba pomoc za drugara da pitam. Pecao bi on divlje vode sta ja znam ne preko 80 m sigurno. Ja sam mu prepurucivao simano alvio,dam mad defender,daiwa udovica sve sto su i meni. Daj te neki savet u vezi pribora a pare recimo sta ja znam za 3 stapa ne vise od 130e isto tako mozda masinice do 150e 3 kom. I da da se POHVALIM svima sto sam smarao za pribor juce su mi stigle 3x BBLC :))) sad cu da smaram u vezi stapova hehehe. Bistro
Link to comment
Share on other sites

alivio ali ax model pecao sam 5 god sa njima na tamisu,stapovi su super i nose 100g bez problema.

Stapovi su stvarno dobri za divu vudu,ali gde da nadje AX seriju,taj model je izasao pre vise godina.Ove ili prosle godine e izasla DX serija.Mnogi misle da AX BX CX je akcijaali nije tacno.Tako da nova serija je DX,mozda sledece izadje EX
Link to comment
Share on other sites

Taj nikako za divu vodu(black widow)imao sam taj stap previse mekan,ima da se namucis kad treba da malo vise pumpas da bi ga iscupao iz nekog teskog terena.Pogledaj Prologic C1 stap ulazi u cenu koju si naveo ili potrazite taj Shimano alivio bilo koje serije,ako verujemo proizvodjacu trebalo bi da je u pitanje isti blank kod svake serije.

Link to comment
Share on other sites

Taj nikako za divu vodu(black widow)imao sam taj stap previse mekan,ima da se namucis kad treba da malo vise pumpas da bi ga iscupao iz nekog teskog terena.Pogledaj Prologic C1 stap ulazi u cenu koju si naveo ili potrazite taj Shimano alivio bilo koje serije,ako verujemo proizvodjacu trebalo bi da je u pitanje isti blank kod svake serije.

Nek sve uzme samo c1 ne :) imam ih u verziji 13ft 3,5lb :D Pisao sam vec nekih 100-110m maksimalno :) al zato stap kifla kifla :) savija se ko nenormalan :) buraz ima black window novu seriju lepi stapovi dosta tvrdji od c1 :p alvio nisam probao pa necu da pricam nista :p

Link to comment
Share on other sites

Nek sve uzme samo c1 ne :) imam ih u verziji 13ft 3,5lb :D Pisao sam vec nekih 100-110m maksimalno :) al zato stap kifla kifla :) savija se ko nenormalan :) buraz ima black window novu seriju lepi stapovi dosta tvrdji od c1 :p alvio nisam probao pa necu da pricam nista :p

Znaci ti si verovatno nesto pobrko,stap koi kosta 50evra nemoze da ima nesto sto i stap i stap od 300e.Kazes da baca 110m maximalno(verovatno bez sistema) ,tacno da baca uz 110gr i to je vise nego dovoljno i ovo ne treba da znaci da je stap los vec da daje vise nego sto treba. I drugo ne buraz nego ja sam imao daiwe i jos uvek imam C1 i meni licno je smesno kad ovo procitam da je C1 kifla.Stap je jak kao zemlja mozes snjime da kontrolise ribu kad si u krsu.

Kazes nova serija za daiwu,licno neverujem da postoi razlika izmedju stare i nove a i proizvodjac kaze da je to isti blank uz male kozmeticke dodatke,ali znam da je bio toliko mekan da kad zategnem malo vise najlon vrh stapova koi stoje na rod pod se savijaju na dole.

Evo ga i C1 u akcii pa presudite sami dali stap koi treba da bude kifla moze da se savija samo u vrhu.

 

1240339_10200581732808421_4029422_n.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad imas mali budzet uvek dolazi do to da kupis stapove od 50 evra i odma pocnes da nalazis mane.Isto i ja tako ali to neznaci da stap koi sam kupijo ne daje to sto sam platio,nego da ja hocu nesto bolje a i skuplje.Tako da sta i da odaberete trazicete jos bolje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad imas mali budzet uvek dolazi do to da kupis stapove od 50 evra i odma pocnes da nalazis mane.Isto i ja tako ali to neznaci da stap koi sam kupijo ne daje to sto sam platio,nego da ja hocu nesto bolje a i skuplje.Tako da sta i da odaberete trazicete jos bolje.

Evo sve ti je limar rekao....ja jeste da ne znam da zabacim daleko pa limar zabacuje sve ti je rekao nista ne mora dalje da se prica...ali nemoze niko  da  prica da je na tvrd ribi, uzivanje i sa onim malim sarancicima od 2-3kg :D bolje da ne razmisljam kakav je u verziji 2,75lb :) ahhahah

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...