Jump to content

BILO NE PONOVILO SE


smrki

Recommended Posts

Momci,ovo su fotografije iz negde 2000te,2001,kakvih bre "pre 20 godina"!!!

Inace,ovaj ludak je vlasnik "renomirane firme saranskih mamaca" i jos se dici ovih fotkama,covek koji je pecao ligu i pokusavao da udje u reprenzetaciju Srbije???????

A ovo sto Ceva pravda ludaka da je imao dozvolu za sve to,PA TO JE VAN SVAKE PAMETI!

Link to comment
Share on other sites

Momci,ovo su fotografije iz negde 2000te,2001,kakvih bre "pre 20 godina"!!!

Inace,ovaj ludak je vlasnik "renomirane firme saranskih mamaca" i jos se dici ovih fotkama,covek koji je pecao ligu i pokusavao da udje u reprenzetaciju Srbije???????

A ovo sto Ceva pravda ludaka da je imao dozvolu za sve to,PA TO JE VAN SVAKE PAMETI!

 

:good::hi:

Link to comment
Share on other sites

Momci,ovo su fotografije iz negde 2000te,2001,kakvih bre "pre 20 godina"!!!

Inace,ovaj ludak je vlasnik "renomirane firme saranskih mamaca" i jos se dici ovih fotkama,covek koji je pecao ligu i pokusavao da udje u reprenzetaciju Srbije???????

A ovo sto Ceva pravda ludaka da je imao dozvolu za sve to,PA TO JE VAN SVAKE PAMETI!

 

vidi druze ovako, nikog ja nepravdam i svako je odgovoran za svoje postupke a ti prvo se raspitaj kako se pecalo u pavlovcima i koje godine je pocela privatizacija tog jezera pa ces skontati da nisi u pravu sto se tice godine, a tacno je da nije bilo pre 20 nego nekih 15 ili tacnije 13 godina. ako vec kazes da znas o kome se radi na slikama onda bi trebao da znas i koliko imaju godina pa bi ti sve bilo jasnije. jos jednom ponavljam da nikog nebranim i nepravdam nego meni licno smeta kada se pisu neke stvari bez argumenata pa se jos ponesto doda a niko nesagledava celu pricu. jos je gore kad o takvim stvarima pisu ljudi koji u to vreme nisu znali ni sta je saranski ribolov i parola uhvati i pusti. o pavlovcima i ribolovcima koji su tu pecali znam mnogo i isto tako ko je koliko posten sarandzija i kako se u danasnje vreme predstavljaju. ko me poznaje zna o cemu pricam. zato kazem da se treba okanuti toga sta je bilo pre nego da mi svi vidimo sta cemo danas , sutra i u buduce raditi da se takve i slicne stvari sprece jer se trtenutno desavaju i gore od toga. pozdrav i bistro

Link to comment
Share on other sites

C&R

 

Mislim da je ovo licne prirode "Ponosni vlasnik..." i u Obavestenjima je ta teme veoma interesantna!? Mod :help:

Generalno svi ne citate sve postove, dovoljno je procitati post ribolovca i sve je jasno, nista nije licno, nego je bio takav momenat, nikad nisam video ovakvu sliku na kukama, trenutak besa,da se nosi, nosi se i dalje, pa cak i na Conoplji, taka uredba, na Becmenu takodje, dozvoljeno,do 2 kg,na adi safari, isto moze ako platite povecu sumu,,, editovo sam naslov iz prostog razloga, svi smo nosili, pa i ja, da se ne lazemo.

Link to comment
Share on other sites

Generalno svi ne citate sve postove, dovoljno je procitati post ribolovca i sve je jasno, nista nije licno, nego je bio takav momenat, nikad nisam video ovakvu sliku na kukama, trenutak besa,da se nosi, nosi se i dalje, pa cak i na Conoplji, taka uredba, na Becmenu takodje, dozvoljeno,do 2 kg,na adi safari, isto moze ako platite povecu sumu,,, editovo sam naslov iz prostog razloga, svi smo nosili, pa i ja, da se ne lazemo.

 

ALI TREBA ZABRANITI ZAKONOM. brate ko onda hoce da mazne sarana neka stisne petlju a ako ga neko vidi lepo dobije krivicnu prijavu , naravno od strane savesnog i postenog cuvara pa neka se posle cese tamo i gde ga ne svrbi.bato kazna par desetina hiljada pa mu vise nece pasti na pamet da krade.

Link to comment
Share on other sites

cevo ko ce od nas dvoice da menja sliku profila ?! sa istim saranom smo se slikali ali par mrseci razlike :friends:

a moram reci da si upravu , desetku kada platis i kedera vracas!moram da priznam da dosta ima pomaka , juce na vodi sam doziveo da cica jedan pusti tri stuke lepe tezine ! i odma je dobio viljak ! :drinks:

Link to comment
Share on other sites

samo neka pustaju. sto ih bude vise to bolje. mislim na ribolovce koji pustaju ribu, nebitna vrsta. sliku cu menjati ja jer tvoja je lepsa samo me mrzi da ubacujem neku drugu. ovih dana. samo na mojoj slici je bio tezi za oko 500 grama ako se dobro secam.
Link to comment
Share on other sites

a jeste to me i boli , tih 500gr ne moras menjati nameravam da upecam amura ove godine tako da cu ja menjati sliku.

pa pazite kada ovaj deckic od 4 godine tada bez naseg nagovora pusti ribu nazat ne trazeci da je nosi kuci da se igra , onda sta dalje . kada je pustio ribu svi na lokalnoj bari su istresli cuvarke,valda ih je bilo sramota!

http://img683.imageshack.us/img683/1507/0105091845.jpg

By dejanf at 2011-02-21

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

a jeste to me i boli , tih 500gr ne moras menjati nameravam da upecam amura ove godine tako da cu ja menjati sliku.

pa pazite kada ovaj deckic od 4 godine tada bez naseg nagovora pusti ribu nazat ne trazeci da je nosi kuci da se igra , onda sta dalje . kada je pustio ribu svi na lokalnoj bari su istresli cuvarke,valda ih je bilo sramota!

http://img683.imageshack.us/img683/1507/0105091845.jpg

By dejanf at 2011-02-21

svaka cast za saleta..buduceg sapiona...ps: bolje ti da ga ucis da peca nego tata bane.. :clapping: :clapping: :air_kiss: :air_kiss: :friends: :drinks:

Link to comment
Share on other sites

vidi druze ovako, nikog ja nepravdam i svako je odgovoran za svoje postupke a ti prvo se raspitaj kako se pecalo u pavlovcima i koje godine je pocela privatizacija tog jezera pa ces skontati da nisi u pravu sto se tice godine, a tacno je da nije bilo pre 20 nego nekih 15 ili tacnije 13 godina. ako vec kazes da znas o kome se radi na slikama onda bi trebao da znas i koliko imaju godina pa bi ti sve bilo jasnije. jos jednom ponavljam da nikog nebranim i nepravdam nego meni licno smeta kada se pisu neke stvari bez argumenata pa se jos ponesto doda a niko nesagledava celu pricu. jos je gore kad o takvim stvarima pisu ljudi koji u to vreme nisu znali ni sta je saranski ribolov i parola uhvati i pusti. o pavlovcima i ribolovcima koji su tu pecali znam mnogo i isto tako ko je koliko posten sarandzija i kako se u danasnje vreme predstavljaju. ko me poznaje zna o cemu pricam. zato kazem da se treba okanuti toga sta je bilo pre nego da mi svi vidimo sta cemo danas , sutra i u buduce raditi da se takve i slicne stvari sprece jer se trtenutno desavaju i gore od toga. pozdrav i bistro

Pokojni Djoka Sucevic je u to vreme uveliko pustao svakog sarana uhvacenog na Pavlovcima i pecao u tom "Galicevom granju" mnogo pre tog ludaka,tacnije dok ludaku nije zinulo dupe kako ljudi pecaju tu! i jos nesto,pokojni Djole i Dukic su godinama zakupljivali 5 mesta na brani i 5 mesta u plicaku,preracunaj koliko je to love a odneli su mozda tek po kojeg dvokilasa!!!!

pozdrav Cevo

Link to comment
Share on other sites

Pokojni Djoka Sucevic je u to vreme uveliko pustao svakog sarana uhvacenog na Pavlovcima i pecao u tom "Galicevom granju" mnogo pre tog ludaka,tacnije dok ludaku nije zinulo dupe kako ljudi pecaju tu! i jos nesto,pokojni Djole i Dukic su godinama zakupljivali 5 mesta na brani i 5 mesta u plicaku,preracunaj koliko je to love a odneli su mozda tek po kojeg dvokilasa!!!!

pozdrav Cevo

Jesi ti skolovan Psihijatar kad tako dajes strucne dijagnoze za nekog,ili si ocenio da je neko Ludak na osnovu prikazanih slika

Link to comment
Share on other sites

Pokojni Djoka Sucevic je u to vreme uveliko pustao svakog sarana uhvacenog na Pavlovcima i pecao u tom "Galicevom granju" mnogo pre tog ludaka,tacnije dok ludaku nije zinulo dupe kako ljudi pecaju tu! i jos nesto,pokojni Djole i Dukic su godinama zakupljivali 5 mesta na brani i 5 mesta u plicaku,preracunaj koliko je to love a odneli su mozda tek po kojeg dvokilasa!!!!

pozdrav Cevo

 

znam o kome govoris jer sam ja licno pecao na mestu Djoke Sucevica i isto tako znam da je pokojni Djoka Sucevic imao gratis pecanje od kada je jezero bilo u zakupu od pre neki dan pokojnog Branka Hodobe.PRVO JE BILO MOZE TRI SARANA DA SE NOSI A POSLE JEDAN DO 5 KILA TEZINE KOLIKO SE SECAM A LAKO MOGU TACNO SVE PROVERITI A RIBU JE NOSILO KUCI 98 POSTO PECAROSA KOJI SU DOLAZILI. A za broj mesta koji su zakupljivali neznam, isto mogu da saznam lako jedino znam da je bilo malo ljudi koji su vracali svu ribu. sad ko se time hvali a ko ne njihova je svar. ja mislim da je glupo suditi o nekom ako nisi siguran da je tu ribu bukvalno ukrao sa neke vode gde je zabranjeno nositi ribu kuci. pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Svi ljudi koji misle da se danas na velikim jezerima kao sto su Borkovac, Dobrodol, Sot..... itd, vraca sva upecana riba dovoljno je da se prosetaju po obali u sezoni to jest naleto pa da vide koliko ima krljusti i iznutrica od ociscenih sarana pogotovo, u travi ili u granju na 2-3 metra od vode. ja sam video i prosle godine tako da prica kako svi vracaju ribu kod mene nepije vodu. pa opet nikog neosudjujem jer kako ja da im bilo sta kazem kad je DOZVOLJENO odneti ribu kuci. koliko se sarana odnese u mrestu kad je lovostaj? u borkovcu covek vilama iz plicaka vadi sarane u mrestu. A GDE JE CUVAR? Ja licno ne pecam u borkovcu da nebih bio jedan od onih kako nas zovu, ludaka koji vracaju ribu.

 

PS. STASO RASPITAJ SE KOLIKO JE KAPITALNIH SARANA TAJ ISTI GALIC SA SVOJIM LJUDIMA UPECAO I VRATIO U VODU. JA SAM BIO PRISUTAN PA ZNAM.ISTO TAKO JE I SOKOLOVIC SASA IMAO GRATIS MESTO I PECANJE GODINU DANA ZBOG BROJA VRACENIH SARANA U VODU.

Link to comment
Share on other sites

Jesi ti skolovan Psihijatar kad tako dajes strucne dijagnoze za nekog,ili si ocenio da je neko Ludak na osnovu prikazanih slika

Za ovako nesto netreba biti skolovan covek,bitan je zdrav razum Zorane!

Da li ste mozda nekad negde videli ovaku fotografiju vlasnika Nutrabaitsa,Mainlinea i sl,firmi?

I ako mozda Ceva zna jel mozda ovaj nekad dobio gratis dozvolu za najvise vracene ribe?

Link to comment
Share on other sites

Neću da lažem ja sam učen da nosim ribu kući dok pre jedno pet godina nisam i sam shvatio. Sada svaku ribu bez izuzetka vraćam u vodu. Ali ono što je najgore i posle tih pet godina ne mogu da ubedim tatu i njegovog kuma koji gde god da odu donesu ribu i svima se time hvale. Pokušavao sam na sve način da ih ubedim da to što rade nije u redu ali bezuspešno. Stvarno mi je žao zbog toga ali ne znam kako da ih ubedim. Zato sa njima i ne idem više na pecanje ali to su baš ova jezera koja vi navodite borkovac,baranda, i jedno vreme non stop iz banatskih karlovaca. moje dete je jako malo i ima pet godina ali sam je već naučio kako treba da postupa sa svakom ribom ali kako naučiti ove matore nedokazane i nezasite????????
Link to comment
Share on other sites

Za ovako nesto netreba biti skolovan covek,bitan je zdrav razum Zorane!

Da li ste mozda nekad negde videli ovaku fotografiju vlasnika Nutrabaitsa,Mainlinea i sl,firmi?

I ako mozda Ceva zna jel mozda ovaj nekad dobio gratis dozvolu za najvise vracene ribe?

Ocigledno prijatelju nisi procito postove od pocetka,Nijedan post svih ljudi koji su se oglasili NE PODRZAVA TE SLIKE i sve kritike su naravno opravdane i sam sam to napisao u svom postu da im svakako nije mesto u Radnji.Isto tako niko tog Galica nije nazvo LUDAKOM osim tebe.

Da ti imas zdrav razum nebi tog ili bilo kog coveka tim recima prozivao.

Link to comment
Share on other sites

vidi staso ovako cu pokusati da ti objasnim. U Pavlovcima se nekoliko zadnjih godina vodila evidencija pecarosa koji su vracali ribu. kad god bi upecali ribu i hteli da je vrate zvali su cuvare da je izmere i evidentiraju jer je bilo napravljena neka vrsta takmicenja tipa ko ce vise ribe upecati i vratiti u jezero. soko je bio najbolji i dobio je svoju nagradu. ja necu da imenujem ljude koji su sa tim galicem vracali ribu u jezero, ali slike postoje i to je dokaz najveci barem za mene a i licno sam se u to uverio vise puta da vracaju upecanu ribu jer sam bio na vodi.

 

isto tako za vlasnike firmi koje si naveo dali imaju takve slike i dali se hvale sa njima neznam jer nepoznajem ljude kao i ti sto ih nepoznajes sigurno ali reci mi koliko si stranih casopisa gledao gde su sarani na slikama poredjani na neki beton ili pesak ili sljunak pa i na travu , kao sardine jezero se nevidi nigde. na slici su sarani i sarandzija koji ih je upecao i naravno to obicno bude reklama neke od tih firmi.

u nasim novinama do pre dve tri godine skoro svaka slika je bila iz dvorista neke kuce. hocemo sad da vodimo hajku na sve ribolovce koji nisu vracali ribu pre 3,4,5,15 godina a da nespominjem vremena kad komercijale nisu ni postojale a kojih se neseca vise od pola sarandzija koje danas pecaju sistemom uhvati i pusti jer su to vecinom mladi ljudi i nisu imali prilike da tih godina pecaju.

nemoj mi samo reci da su 80,90-tih pecarosi sa jezera ili sa reka vracali ribu koju uhvate.

ako si procitao sve moje postove videces da se u barem polovini spominje problem sto se i danas riba nosi sa vode, naravno mnogo manje nego pre ali se nosi i dalje.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...