Jump to content

Ribokradja Na Dtd-U


ivan bk

Recommended Posts

Krle nije isto obiti neciji auto i krasti ribu sa "nicije" vode, seci "niciju" ili drzavnu sumu... kod nas je sve to nicije, pa zato svi bacaju smece kroz prozor na ulicu...pljuju po nicijoj ulici...bacaju pikavce... Ako nista drugo, barem ove gole grane izgkedaju bogato od silnih kesa i sneca koje vise sa njih....Uzas!!!
Link to comment
Share on other sites

Krle nije isto obiti neciji auto i krasti ribu sa "nicije" vode, seci "niciju" ili drzavnu sumu... kod nas je sve to nicije, pa zato svi bacaju smece kroz prozor na ulicu...pljuju po nicijoj ulici...bacaju pikavce... Ako nista drugo, barem ove gole grane izgkedaju bogato od silnih kesa i sneca koje vise sa njih....Uzas!!!

Dobro onda da obijem gradski autobus i poskidam bus-plus aparate  8)

Link to comment
Share on other sites

Da li sam ja lopov ukoliko nocas obijem nekoliko automobila povadim kasetofone jer moram cerki da platim docek nove godine?

Krle  dali bi ti voleo da tebi neko nešto lično tvoje ukrade ?  Radio ili nešto ? Podji uvek od sebe   sve što nebi voleo sebi nečini to  ni drugima .Jer   na tudjoj muci se plodovi neberu veruj mi .Brate moj

:pivopija1:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prijatelju moj da li ja pisem na spanskom jeziku ili nekom  nerazumljivom drugom jeziku? Mozda nisam bio dovoljno jasan ... ne opravdavam kradju ribe i karikiram kradjom neceg drugog,pretpostavljam da je sada malo jasnije sta sam hteo da napisem... :help:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neka doticni ribokradica zasuce rukave i ode malo da radi recimo u rusiju...bilo bi para i za patike i jos ponesto...najlakse je i sa malo muke ubaciti mrezu u vodu i prodati ribu...ali svi znamo da nasem coveku kada se nesto osladi da tu kraja nema...kasnije kada bude imao novaca on ce opet bacati mrezu ali tada nece prodavati ribu nego ce je jesti ili cak deliti rodbini...

 

Mislim da je jasno da zakon ne opravdava kriminal zarad prezivljavanja ali nisam ni za prijavljivanje takvih slucajeva....neka svako radi svoj posao, lopovi neka kradu ribocuvari neka ih jure a sudije osudjuju...nama koji smo dali novac za pribor bilo koliko da je je posteno zaradjen, neko je ucio skolu, neko je crncio u inostranstvu (niko ga nie video ali svi vole da mu zavire u novcanik) neko poginu u privatnoj radnji ili radionici....ne treba da nas grize savest zato sto imamo pribor a neko krade ribu da bi se prehranio....nije to nasa krivica....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad sam prvi put otisao u Grcku na more,primetio sam da kad zatvaraju kafanu nista ne sklanjaju od stolova,stolica iz baste(za razliku kod nas sve se to zakljucava lancima ili sklanja unutra).Pitam vlasnika vile gde sam odseo,da li je sve tako ostavljeno i bezbedno,sto mi je on rekao (zna srpski) jeste jer kod njih mogu dvojica komsija da ne govore ali ako vide da lopov krade komsijsku imovinu,sam je u obavezi da zove policiju.To samo govori kako niko ne odobrava kriminal i odmah nesto i preduzme.Kod nas mozes videti kako grabuljaju i nista nepreduzeti sto je pogresno.Najmanje sto moze se uraditi je oterati ga sa vode i to je veliki doprinos a jos ga i prijaviti nema bolje stvari.Primer su oni gradjani koji lepe plakate od dilera droge ako se ne varam u Lazarevcu,sve po jednog su objavili i to sa slikama.Sad ce neko da kaze kako nas to neinteresuje ali moramo pomoci nekom ko to cuva savesno i pozrtvovano.Naravno i cuvari koji su u dilu i njih isto prijavljivati tako da se nesto pomera.Ovako ako samo konstatujemo boljitak nece skoro doci.Zakon postoji,blag je a i mi okrecemo glavu od problema,to nikako nije dobro.Nemojte sad da pomislite kako mi sa oruzjem ili motkama treba da krenemo kao Don Kihot,ali pomoci institucijama ili pojedincima to uvek mozemo.Svi mi znamo ko u lokalu krade ribu na ovaj ili onaj nacin ali nema prijava,nema traga nigde, ko moze da intervenise ako nije napisano nekom udruzenju ili biti stalno dosadan sa prijavama.Verujem da od nas ima neko blizi vlastima pa da se cela prica pogura,samo volje i vere u to sto se radi.Licno mislim da ako ne verujemo da  mozemo nesto da promenimo,nikada nece doci bolje sutra.Udruzenja postoje ne samo da prodaju dozvole ili da apliciraju za pare na lokalnom nivou vec da bi se bavile i drugim stvarima kao cuvanje prirode,riblje populacije,zivotne sredine,edukaciji mladih a koliko vidim i odraslih.Sve nabrojano je zanemareno jos u korenu problema a ovo sto nam se sad desava je samo bahatost pojedinca koji je ubedjen da moze sve da radi a da svi ostali samo okrecu glavu.

Sve ovo sto sam napisao vec se zna i moze prica da ide u nedogled,pa oni su u dilu sa policijom,cuvarem i poznato mi sve kao i vama ali borba mora da bude konstantna i samo tako ce dati neki rezultat.

 

Dukas Academy

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 Da li je moj nezaposleni komsija, zato sto je krao ribu (da bi deci kupio npr patike) zasluzio da ga neko prijavi za ucinjeno delo? 

Naravno da je zasluzio, i to da ga se prijavi a i kaznu koja mu sljeduje nakon toga. Svi oni se brane na sudu sa istom forom. Nemam da prehranim djecu, nemam za lijekove, nemam za ovo te nemam za ono.

 

 

Radi takvih koje ti zalis sada, sutra neces imati gdje da pecas. A njih ce da zaboli djoka za tobom sto ti nemas gdje da pecas.

 

Link to comment
Share on other sites

E ako ce deca da mu umru od gladi ako ne ukrade ribu i ne proda je.....sto se mene tice ne moram ni da pecam.....pecacu komercijale....a na divljoj vodi svaki ulov ce biti "kapitalan" .....divlja voda mu dodje kao narodna kuhinja.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Vam na iskrenom i posteno napisanom misljenju, nadam se da ce  jos clanova napisati svoje misljenje. Napisao sam u prvom postu da je tema diskutabilna. Moram da napisem da su i njemu (komsiji) prvu mrezu (koju je dobio od ko zna koga) ukrali sve sa ribom. :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

Burazer i ja dođemo na vodu i šta vidimo mreža po sred mesta za pecanje i normalno vadi i seci i tako nekoliko puta na potezu od 500 m i pride i jedna guma napravljena kao čamac takođe saseckana u deliće.kasnije prolazio neki lik i sve gleda po trsci valjda traži nešto zatureno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

'Nek hvataju one velike, prave lopove a ne da jure mene...'

'Ako bi radio posteno propao bi za mesec dana'

'Moram to da radim da bi preziveo'

 

Koliko puta ste culi ove recenice? Svi nalaze razna opravdanja i razna imena za ono sto je lopovluk, kradja..

Da bi nahranio decu krade ribu. A sto ne ide i opljacka banku? U cemu je razlika osim sto je lopovluk na rekama kradja od svih nas? 

Ovde zna da mu ne preti neka kazna pa to radi - jajara! :diablo:  Nema sitnog i krupnog lopova - lopov je lopov!! Jedino je kazna drugacija.

A sve dok mi, koji se ne bavimo tim, nalazimo neka opravdanja za te i takve nema nama boljeg zivota.

Ne treba traziti razloge sto neko krade nego prijavljivati svaku kradju ma kakva bila! I tu nastaje problem... :unknw:

Link to comment
Share on other sites

Juce na putu Novi Sad-Zrenjanin tuga.Pored velike Zabaljske raskrsnice stoji dzip sa prikolicom a pored male Zabaljske (nedaleko) stoji traktor sa prikolicom.Na obe prikolice su bili tankovi na kojima je pisalo " Saran 300din".

Sve to besramno i drsko na ocigled svih,Svaki komentar postaje besmislen. :excl:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...