Jump to content

Molim Za Pomoć


Recommended Posts

Poštovani  prijatelji intersujeme   šta bih mogao da dodam da bih napravio sebi boilu za slobodno pecanje  

Imam mix 50/50  od Van der Ende  Imam amino miks od Melega .nutrin zasladjivač ,arome od sbs -a  I šta bi mi još trebalo ?

Kontao sam ovako 1kg mixa 50/50 

Amino  po uputsvu proizvodjača 

zaladjivač tečni po  uputstvu  proizvodjača i aromu   po uputsvu proizvodjača .E  sada interesuje me  šta bih još mogao da dodam  i koliko da  to bude kompaktno ? Konto sam  hranu za kanarince  ali koliko da  dodam na kilo miksa i  dali bih morao  da  poajčam onda   gore navedene tečne komponete8I  jaja  )  ovo bi mi bila prva boila u  životu    .I molim vas za pomoć 

Link to comment
Share on other sites

Posto vec imas VDE 50/50 miks, palo mi je na pamet da ga pomesas sa hranom za sarane od istog proizvodjaca...imas fishmeal(zelenu) na bazi ribljeg brasna i crvenu(jagoda)...pa zavisi kakvu boilu zelis opredeli se. Samo je potrebno da sameljes tu hranu ili je prosejes ako nemas gde da meljes. Izuzetno kvalitetna hrana!
Slobodno dodaj 25-30% ove hrane.

Dakle neki moj miks bi ti izgledao ovako:
60% 50/50 vde
30% samlevne ili prosejane hrane vde(fishmeal moj favorit posto volim riblje boile)
10% mlevene pricije hrane
-neka mesna aroma
-malo zasladjivaca

ne moras se striktno drzati % u miksu ....ali nemoj preterivati sa pricijom hranom jel je u vde hrani ima vec dosta

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Milivoje brate,trazis pomoc za prvu boilu a ako se ne varam pre vise od god dana si na jednom drugom forumu okacio 7,8 top recepata koji su provereni,tajni i super rade  :unknw: I 

i u čemu je problem sto sam pitao za  komponete   na ovaj način ja nikada u životu nisam radio sa kupovnim miksevima zato sam tražio pomoć a na drugim forumima sam kačio recepte sa kojima sam pecao na tisi Koji su slagani od soja brašna  pšeničnog griza , kukuruznog brašna mleka u prahu  , ptičije hrane   raznih eteričnih ulja  I aroma tečnih i praškastih  Dečko bečmenski obrati pažnju kada čitaš   postove  jer ovde lepo piše gotov miks 50 / 50   a to mi je prvi put da radim  sa miksevima gotovim kupljenim pa pitam za iskustva  da nemoram da  bacam . Ako ti treba  recept koji  se slaže osnovni reci daću ti  koliko hoćeš u raznim kombinacijama   i nevidim čemu to voje   na drugim forumima ? ?.  :pivopija1:Ako ti treba recept ti pitaj   nemoraš da glumiš  . jel ok  dečko bečmenski ?

Link to comment
Share on other sites

Druže ja se nisam možda dobro izrazio ali stvarno mi je prvi put u životu da sam radio sa  kupovnim miksevima  i zato sam tražio pomoć jer jako je skupo  bacati proverene boile kao podlogu   a ovo mi je naj jeftinija solucija bila  pa sam pitao da mi pomognu drugari i da naučim nešto pošto nisam ja još ni pola naučio a znam dosta

:pivopija:

Link to comment
Share on other sites

Ma nemoguce???

Mora da si nesto pobrkao...

:rofl:  :rofl:  :rofl:

O evo ga glas razuma  Da te nema  Nebojša   prosto neznam šta bi bez tebe    stvarno si osnovna potreba na mnogim forumima i da te nema ljudibi bili ne dorečeni da se ti negde ne ubaciš i nešto ne podbadaš baš divan primer ostavljaš  car si majke mi . 8) Svi samo čekamo na tvoje umotvorine  prosvetiteljske prirode . :a018:  

Link to comment
Share on other sites

Milivoje,koliko znam pecas na Melegove boile ili koristis njegove mixeve?

 

Kupovna boila jeste skuplja ali ako pravis 50/50 plus kupovni i to nije jeftino,a imas svoje mixeve koji su lovni?

 

Ako pecas na gotove boile(Melegove),osnova hranjenja ne mora da bude samo boila,zar ne?

 

Sto bi sad izmisljao toplu vodu kad je izmisljena ili samo hoces da nesto probas?

 

Nasa fantazija  ide toliko daleko da smo mnogo dobrih stvari pokvarili sa svojim nekim razmisljanjima i experimentisanjima,upropastili sve osnovno sto se tice boila i nacina pecanja.

 

Sve sto sam napisao meni se provlaci kroz ovu temu.

Link to comment
Share on other sites

Milivoje,koliko znam pecas na Melegove boile ili koristis njegove mixeve?

 

Kupovna boila jeste skuplja ali ako pravis 50/50 plus kupovni i to nije jeftino,a imas svoje mixeve koji su lovni?

 

Ako pecas na gotove boile(Melegove),osnova hranjenja ne mora da bude samo boila,zar ne?

 

Sto bi sad izmisljao toplu vodu kad je izmisljena ili samo hoces da nesto probas?

 

Nasa fantazija  ide toliko daleko da smo mnogo dobrih stvari pokvarili sa svojim nekim razmisljanjima i experimentisanjima,upropastili sve osnovno sto se tice boila i nacina pecanja.

 

Sve sto sam napisao meni se provlaci kroz ovu temu.

Da to svi znaju da sam pecao na Zokijeve boile jer mi je Zoran  Meleg bio sponzor prošlu sezonu .

Da skuplja je kupovna boila  a mix kupovni 50/50 2kg izadje 1110  dinara V.D.A. hemije imam dosta  i nemoram da je kupujem Pa sam hteo mao sa tim da  eksperimentišem i napravim baznu boilu tj boilu za prihranu koju bi dodavao u  spod mix  .Hteo sam bukvalno da eksperimentišem  i probam jer proba se neplaća

Znam da osnova hranjenja nemora da bude  boila mi je na jegričkoj retko i koristimo i na takmičenju ovde samo semnke i hemija boile  nekoristimo za prihranu iliti primamu A to da našoj fantaziji (mukama  slatkim) nema kraja si u pravu milion posto sve nam je  malo i sve nam treba .Vidimo se na vodi bistro Dukas  Akademi .

Link to comment
Share on other sites

O evo ga glas razuma  Da te nema  Nebojša   prosto neznam šta bi bez tebe    stvarno si osnovna potreba na mnogim forumima i da te nema ljudibi bili ne dorečeni da se ti negde ne ubaciš i nešto ne podbadaš baš divan primer ostavljaš  car si majke mi . 8) Svi samo čekamo na tvoje umotvorine  prosvetiteljske prirode . :a018:  

 

Ti si moja zivotna inspiracija, moje nadahnuce!!!

Da tebe nema, ja bih bio siguran da je sve otislo dodjavola...

Link to comment
Share on other sites

Sad ce, samo da smisli...

Za razliku od tebe nemoram da smišljam ništa dovoljno  imam  intelekta da odgovorim i nemotam  štapove u  frigo foliju  kao neki nego izgaram  pecajuci   za mene je svaki izlazak na vodu jedana knjiga pročitana neznam možda lepo da kuckam na kompu i po forumima ali zato  znam da derem maneke  na jezerima i to onako kulturno brutalno po 20 kg  + prednosti . Primaoran sam da sedim  i kuckam sada preko tastature Nebojša  Ali  već u februaru   kačim slike prvih ulova ako  vreme to dozvoli  sećaš se na jednom forumu(  U februaru sam kačio slike  prvih ulova jel tako?)  gde si bio moderator koji je visio u buretu skoro jednom sedmično  izigravao si  neku vlast i prosipao pamet koju bi voleo da imaš manekenko   voleo bi da se vidimo na nekoj vodi pa da te naučim pravpisu pecanaja  da ti pokažem  ctrl šift   dril .I kako mi nepismeni kao si me tamo nazvao   kuckamo na jezerima  smem da se kladim u šta hoćeš da pecamo ja i ti 100 sati bez spavanja  samo fizikalisanje  pa da jednom naučiš  da nepodcenjuješ nikoga .

Link to comment
Share on other sites

Kazem ja, nadahnuce i inspiracija...

Bog da te pozivi jos 100 godina da budes ogledni primerak!!!

Bio sam ogledni primerak, hvala na lepim zeljama,  nek tebe  bog poživi pa da ti budes ogledni preimerek ko ja 3 puta . 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...