Jump to content

Daiwa Emblem 13FT 3 3/4lb super flex


Recommended Posts

koji deo donji ili gornji su skratili? neznam tacno o kojem trnu se radi jer u skorije vreme ko da nisam ni video tako nesto, nekad sam imao spro royaliti gde je bio trn i kad si spojio dva segmenta izmedju je bio dosta tanak. verovatno je i emblem takav bio, kopam nesto po netu ali nenadjem sliku bash me interesuje kako izgleda spoj :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam polomio dva komada 12f-3.5lb oba pukla na istom mestu, donja sekcija odmah ispod trna. Oba pukla pri zabacaju na 70-80 metara a do tada su maltretirani naj strasnije i cak sam ih izbacivao iz sve snage sa pva. Problem ja sto trn ulazi u donju sakciju samo 3cm. Stapove sam odneo kod ljubise u karlovce i stavio nove trnove koji ulaze 7-8 cm u donji deo blanka i sad ih opet maltretiram iz sve snage sa olovom 105-120 grama i nemam nikakvih problema.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam polomio dva komada 12f-3.5lb oba pukla na istom mestu, donja sekcija odmah ispod trna. Oba pukla pri zabacaju na 70-80 metara a do tada su maltretirani naj strasnije i cak sam ih izbacivao iz sve snage sa pva. Problem ja sto trn ulazi u donju sakciju samo 3cm. Stapove sam odneo kod ljubise u karlovce i stavio nove trnove koji ulaze 7-8 cm u donji deo blanka i sad ih opet maltretiram iz sve snage sa olovom 105-120 grama i nemam nikakvih problema.

jel i tebi skracen donji deo stapa?

Link to comment
Share on other sites

Nije mi nista skraceno, stap ostao isti. Meni je samo napukao ispod trna i kada je izvadjen stari trn umesto njega je stavljen trn tri puta duzi i uradeno ojacanje spolja na sva tri stapa tako da sad i vizuelno izgleda extra. 120 gr olovo i cepaj iz sve snage....   Moje misljenje je da trn nije dobro odradjen i da odmah dok jos nepukne traba da se promeni trn i da se stavi dosta dublje u donji deo stapa. Nepuca trn nego donja sekcija odmah ispod trna i to samo zato sto trn ulazi jako plitko u donji deo stapa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaki stap moze da se polomi ako se zapinje prilikom izbacaja sa pva od 50g i vise plus olovo ili ako se zakaci negde pa se onda jako cima u nazad da se otkaci, slicna stvar kad zakacis ribu za ledjno peraje i vuces , tako sam video barem 5-6 stapova da je puklo na vodi a peceo sam i sa covekom koji je polomio best master spod. Pa kad je i to puklo onda moze sve da pukne...

Link to comment
Share on other sites

Svaki stap moze da se polomi ako se zapinje prilikom izbacaja sa pva od 50g i vise plus olovo ili ako se zakaci negde pa se onda jako cima u nazad da se otkaci, slicna stvar kad zakacis ribu za ledjno peraje i vuces , tako sam video barem 5-6 stapova da je puklo na vodi a peceo sam i sa covekom koji je polomio best master spod. Pa kad je i to puklo onda moze sve da pukne...

Džaba me tešiš, najebo si sve pevam Eki :yahoo: NAJEBO 8P

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Malo bajata tema ali..interesuje me kada se vrsi popravka polomljenog trna...kakav se trn stavlja u [tap..kapiram da se vadi stari stavlja novi i da to sve odradi...samo me interesuje koji materijal za trn i da li je isti za stapove od 3 i 3,5lb.....kako utice na akciju stapa...da li se menja parabola i slicno...kratko koliko se stari stap promeni posle popravke.....

Link to comment
Share on other sites

Procitaj malo Topic ( Rucno radjeni stapovi)  mozda nadjes svoj odgovor ;)Ako ti nije Topic pomogao onda kontaktiraj naseg cenjenog kolegu klm  sa naseg foruma koji se bavi izradjivanjem rucnih stapova koji ceti dati 100% tacan odgovor na tvoje pitanje :hi:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 11 months later...
Godinu dana kasnije...... Jel uspeo jos neko da slomi ove stapove ili je imao nekih drugih problema, odn. odusevljenja? Skoro sam kupio 3 kom 13ft 3.5lb od ove stare, super flex serije i prezadovoljan sam. Stapovi se ponasaju super pri zabacivanju-bacao sam 135m sa najlonom 0.30 i olovom 75g, a sa shock-om i tezim olovom ide sigurno 150+ metara. I zadovoljan sam kako se ponasaju na ribi, a imao sam adekvatnu probu sa saranom oko 3kg. Ima li jos iskustva sa ovim stapovima ?
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...