Jump to content

Lekin Salas


bosanac-ruma

Recommended Posts

Jezero Lekin Salas nalazi se u Sremskoj Mitrovici od ove godine preuzeo ga je novi gazda Nesa inace profesionalni ribar u jezero je ubaceno po njegovim recima 2 tone sarana konzuma do 2kg  2 tone stuke od 800grama do 2kg  1,5 tona babuske i  nesto tolstolobika 

U jezeru se nalazi ukupno sa starom ribom u jezeru oko 9 tona ribe a u planu je s proleca da se ubaci jos 2 tone sarana od 3 do 7 kg  

Planirana cena dozvole 

 8oo din dan u ceni te dozvole ima pravo da se iznese 5kg babuske i jedan komad plemenite ribe do 3kg saran . stuka    , amur

600 din  dozvola za stukarose ima pravo da se iznese 1 kom stuke do 3kg

500 din dozvola uz koju se moze izneti 3kg bele ribe - babuske

za sarandzije koje budu vracali ribu bice dozvola 500din uz povoljnosti za duzi boravak na vodi u dogovoru sa gazdom jezera

U sklopu jezera nalazi se restoran spavace sobe tako da je moguc boravak sa porodicom

Za sve dodatne informacije pozvati gazda Nesu na broj 063 13 26 953

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Povrsina jezera je oko 3 ha a ima i jedno manje za plovak. Bilo je oskudno sa ribom ali je opet mogao da se uhvati po koji lep saran i amur stim sto je sad ubaceno 2 t i bice do aprila pusteno jos 2t sarana  plus amura koliko bude mogao da nabavi. Trenutno je saran sav u jatima koja idu uz obalu jer verovatno jos nemoze da nadje svoje mesto jer je skoro ubacen. Lepo jezerce za uzivanje. Bice slika uskoro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast za ovaj potez,i puna podrska od mene za gazdu ako bude pravi domacin za nas sarandzije! Inace,jako jepo mesto i jezerce,ono sto mitrovici treba,a nazalost nema nigde u njenoj okolini! Pecao sam tu zadnjih godina,ali bivsi gazda bas i nije imao mnogo pojma o pecanju i potrebama sarandzija,i prica se uglavnom svodila na to da ima tu puno ribe,al eto,bas svaki put kad mi dodjemo nece. Tako da se nisam do sad tamo napecao sarana,babuske je bilo. Ali jako lepo mesto,i ako bude lepo poribljeno,ja i par mojih kolega koji smo tu nekada dolazili,bicemo redovni gosti! Puna podrska od mene,i svaki savet kojim mogu da pomognem za tu prelepu vodu!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...