Jump to content

Daiwa Turnament Linear S


Recommended Posts

odlicna mashina sa bajtom,lepa spulna preuzeta sa st5000 lepo slaze najlon kao shto i lepo baca.Bajt je odlican jedina mana dupla rucica.Samo ako vec uzimash uzmi x jer bash ta razlika kod lagera se oseca.
Link to comment
Share on other sites

odlicna mashina sa bajtom,lepa spulna preuzeta sa st5000 lepo slaze najlon kao shto i lepo baca.Bajt je odlican jedina mana dupla rucica.Samo ako vec uzimash uzmi x jer bash ta razlika kod lagera se oseca.

Nema x a bas bi njega uzeo jer mi se vise dopada i na izgled ali kad nema uzecu ove pa cu videti dalje...

Koja je razlika u lagerima imislim da je i telo nesto drugacije..

Link to comment
Share on other sites

Tako je! Jane ti je dao pravi odgovor koja je razlika izmedju X i S. Kada su izasle bio sam vrlo skeptican, porucio ih i mogu ti reci da se ni jednog trenutka nisam pokajao. Lepo slazu najlon, kocnica izuzetno precizna i imaju totalnu blokadu u vidu plastike koja se krece zajedno sa spulnom i ne dozvoljava da najlon sklizne sa spulne, ode ispod nje i namota se na osovinu.

I da se vratimo na ono nase staro - odnos cene i kvaliteta, odlicna masinica.

Link to comment
Share on other sites

Tako je! Jane ti je dao pravi odgovor koja je razlika izmedju X i S. Kada su izasle bio sam vrlo skeptican, porucio ih i mogu ti reci da se ni jednog trenutka nisam pokajao. Lepo slazu najlon, kocnica izuzetno precizna i imaju totalnu blokadu u vidu plastike koja se krece zajedno sa spulnom i ne dozvoljava da najlon sklizne sa spulne, ode ispod nje i namota se na osovinu.

I da se vratimo na ono nase staro - odnos cene i kvaliteta, odlicna masinica.

To namotavanje na osovinu je veoma nezgodno imao sam problema sa nekom Quantum masinom koja mi je bila na Spodu, stalno mi je namotavala na osovinu najlon ako ga ne pridrsim prilikom izbacaja...

Link to comment
Share on other sites

Kakva su iskustva sa Daiwa emblem exceler i pro masinama...

 

 

Pecao sa njima jedno vreme i prezadovoljan,entoh sa jednim lagerom manje i ruchicom kao Infinity( Daiwa emblem exceler)dan danas je koristim na marker shtapu.Pro nije nishta narochito po meni,niza srednja klasa dobra za spod shtap.

Link to comment
Share on other sites

Pecao sa njima jedno vreme i prezadovoljan,entoh sa jednim lagerom manje i ruchicom kao Infinity( Daiwa emblem exceler)dan danas je koristim na marker shtapu.Pro nije nishta narochito po meni,niza srednja klasa dobra za spod shtap.

Hvala na odgovoru i predpostavljao sam da je exceler bolja varijanta ali nisam bio siguran... :good:

Link to comment
Share on other sites

Pecao sa njima jedno vreme i prezadovoljan,entoh sa jednim lagerom manje i ruchicom kao Infinity( Daiwa emblem exceler)dan danas je koristim na marker shtapu.Pro nije nishta narochito po meni,niza srednja klasa dobra za spod shtap.

Exceler bolji od Pro???

Link to comment
Share on other sites

Exceler bolji od Pro???

 

Mozda ne toliko bolji koliko kod mene ostavlja bolji utisak Exceler,na primer Pro nema krckalicu na kocnici shto meni lichno jako smeta.Exceler ima metalno kucishte i rotor dok je Pro od kompozita,odaje utisak da preciznije radi Exceler a i pashu mu QD shpulne od Entoha.Cena ne govori u prilog tome ali moje mishljenje je uprkos ceni da je Exceler bolji izbor.:pardon:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ono shto je nesa napiso jeste tacno uz jednu malu razliku a to je da je emblem pro jaci odnosno prenosno mehanizam i osovina(shto je pet puta bitnije nego krckalica i izgled) i dalje baca emblem nego exeler.Medjutim ako je za pecanje i ja bi preporucio exelera ali za spod,marker i pecanje na divljim vodama emblema.
Link to comment
Share on other sites

Ono shto je nesa napiso jeste tacno uz jednu malu razliku a to je da je emblem pro jaci odnosno prenosno mehanizam i osovina(shto je pet puta bitnije nego krckalica i izgled) i dalje baca emblem nego exeler.Medjutim ako je za pecanje i ja bi preporucio exelera ali za spod,marker i pecanje na divljim vodama emblema.

 

Zbog toga shto je veoma brza mashinica 5.1 ; 1 nije nikako jacha od Excelera 4.1 ; 1 .Korishcenjem qd shpulni nadmashi i u daljini zabachaja Pro koji je atraktivan za spod zbog svoje brzine uvlachenja najlona jednim okretom ruchice(122 cm chini mi se)ali posle jedne takmicharske sezone vec se rasklima i razloche poprilichno.

Link to comment
Share on other sites

Opet greshish,jeste da je prenos brzi ali opet zanemarujesh osovinu i zupcanike,najbitnija stvar.Po tvome ako ima vishe lagera onda je opet jaca shto nije istina najbitniji su 4-5 lagera postavljeni tamo gde treba ostalo je za finese.Shto se tice raklimavanja postavi ti exelera za spod pa cesh vidjeti da ce upola brze da se raklima nego emblem.Kako sam naveo da je bolji za pecanej ali slabiji za divlju vodu.I josh jedna stvar neso neproizvodi se vec dve godine.

 

E sad ako pricamo o exliner onda je to druga stvar.REAL FOUR znaci poput najboljih daiwinih mashina,ista spulna poput st5000 odgovara cak i qd kao za entoha,640 gr.Ogromna razlika izmedju ove i exelera a cena je ista.Trenutno u nemackoj 140 eur.To je vec bolje od emblema i exelera zajedno.Kako sam je drzo u ruci i motao .Problem je shto je veoma retka i retko ko zna za nju.

A shto se tice metalnog tela nema vec ima HARDBODY Z poput entoha

Link to comment
Share on other sites

Kod brzeg prenosa su sitniji zubi na zupchanicima,samim tim podlozniji habanju ali ne vredi se raspravljati sa inzinjerom mashinstva :rofl::Usput da li si pecao sa Excelerom?JA JESAM.:ass:
Link to comment
Share on other sites

Jesam moguce da je imo i prvi na balkanu.Odma sam je prodo i uzo emcast big pit koga je isto bilo u limitiranoj seriji i daleko bolji od exelera namenjen za americko trzishte(normalno i to prodao) a buca kako je kupio iste mashine kao moje moze ti reci razliku.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...