Jump to content

Uporedni Test Focal Vs His-Ive


Recommended Posts

Vec duze vreme razmisljam da pokrenem ovu temu. Dakle ideja je da iznesemo licna iskustva o dva peroizvoda iste klase, cenovnog ranga, istog ili razlicitih proizvodjaca.
Pa da krenemo

Za prvi duel odabrao sam Free Spirit His-ive 13 ft i Century Focal System13 ft 3,5 lb.

Focal
Stap sjajnog izgleda - po meni najlepsi, ne samo od Century-jevih modela, nego uopste. Jako tanak blank, zanimljivo resenje rollhaltera i trna - put in, kombinacija vise vrsta pletenja karbona, savrsena zavrsna obrada.
Domet ovog stapa je zaista neverovatan. Probao sam ga sa olovom od 113 gr. i 3 boile na pva, i bez problema zabacio do 130m. Ovo mu naravno nije krajnji domet, i oseca se da stap ima jos snage, ali ja ga dalje nisam forsirao.
Nedostaci, mali - zadnji provodnik 40 i veliki - tvrdoca stapa. Fokali su prekruti. Na ribi od 13-14 kg jedva da nesto odradjuje prva trecina stapa!? Svaki put kad se riba u vodi okrene imas utisak da ce spasti sa udice. Zaista razocaravajuce.

His- ive
Prvo sto me ostavilo bez daha je tezina, odnosno lakoca ovog stapa. Stapovi su namenjeni za daleke izbacaje, ali uopste nisu klasicni bacacki stapovi. Mogu da idu daleko - 125 m sa 3 boile na pva (113 gr olovo) i dalje, a na ribi od 2-3 kg vrh radi kao da su u pitanju stapovi od 3 lb.
Sto se zavrsne obrade tice, tu se naravno Spirit nije proslavio. Naravno sve je tu na svom mestu i tehnicki perfektno odradjeno, sto se od stapa ove klase i cene i ocekuje, ali fali sminka. Rupe za ampulu (ampulica je inace sjajan detalj) na halteru su vece od dimenzija ampule i svaka je malo izmestena - levo ili desno , napred ili nazad, a onaj plavi konac na halterima su motali k'o..... nogom. Mislim da Free Spirit-u u timu fali neki italijan koji ce sve da usminka kako dolikuje.Ovo su sitnice, ali za te pare sve bi moralo da bude picikato. Osim ovog mane mu nisam nasao. Dakle, kad na ovom stapu imate ribu, bilo neku na Pelagicevu, bilo nekog juniora od 2-3 kg, shvatite sta znaci rec uzivanje u pecanju i zamaranju ribe. Savrseno.

His-ive su nekih 90 gr laksi od Focal-a.
Sto se tice dometa, Focali mogu dalje.
Vizuelno , Focali su lepsi (bar meni) i imaju bolju zavrsnu obradu.
Na ribi ovi stapovi ne mogu da se porede, i tu je razlika ogromna u korist His-iva.

I da zkljucim, His-ive su po menu najuniverzalniji i najbolji stapovi koji se trenutno mogu kupiti, a Focali najlepsi.
Pa ko sta voli.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Imao sam i jedan i drugi stap i lepo i sve tacno opisano jer sam ih i ja testirao i razlika je velika izmedju ta dva stapa iako su u istom cenovnom rangu. Focal je daleko lepsi i baca dalje ne za malo vec za malo vise bar kod mene i focal nema rad u donjoj sekciji nikakav na ribi ispod 15kg a his radi ceo i lepsi daleko na ribi od focala,primetno laksi i netrebas voditi racuna o grebanju jer nema laka. Stapovi vrhunski pa kom sta treba
Link to comment
Share on other sites

De ode svet burazeru moj,uzivanje pri zamaranju ribe sa ova dva kolca,dobri su kao podupiraci za ves,pritke za paradajz i tako to.De objasni mi gmboki i ganicu sta vam je lepo na fekal sistem stapu?Stap je sav iznastavljan,kao da je skrpljen iz vise razlicitih stapova,jednom recju --odvratan,His ive je prelep blank i generalno za tri klase lepsi od fekala ali i dalje su oba motketine brutalne sacuvaj boze,tih 113 gr olova o kojima pises nisu dovoljni ni izbliza da pokrenu te stapove,sve ispod 120 gr je smesno.Eto to je mislim o ta dva stapa,moje pravo..... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ako dobro covek razmisli i bar malo ima iskustva sa striim modela na stapova dolazi do sasvim normalan zaklucak,, da blankovi i jacina stapova su bili relani i relno prstvajeni oko jacina i lb, da ne bude reklama losa i da neko pomisli da to radim, ali stapovi danas na prodaju narocito zadnji 3-4 god pa postoi li blank manji od 4lb a na njega pise 2,5lb,, sta je ovo sad mini spod rodovi ili stpova za pecanje,,

jedan stap , ma ni jedan od mnogo proizvodaca nije tacan sa librazom kako treba, mogu da nabrojim njmnje 10modela,,

 

sto se tice teme imam probano i 2 stapa i mogu reci da su jaci od 3,5lb i nisu relani blankovi propisani sa jacinom,, koji je taj stap od 3,5lb nnormalni baca 120 gr olova 1 bolu na udicu 3 pva i pasta na olovo,

cc  30 e  jaci od fox spod rod a je 3,5lb i baca raketu od 150 gr na 140 m,, za ovo govorim ako neko me svati sta pricam,,,tako i ovaj his

Link to comment
Share on other sites

ako dobro covek razmisli i bar malo ima iskustva sa striim modela na stapova dolazi do sasvim normalan zaklucak,, da blankovi i jacina stapova su bili relani i relno prstvajeni oko jacina i lb, da ne bude reklama losa i da neko pomisli da to radim, ali stapovi danas na prodaju narocito zadnji 3-4 god pa postoi li blank manji od 4lb a na njega pise 2,5lb,, sta je ovo sad mini spod rodovi ili stpova za pecanje,,

jedan stap , ma ni jedan od mnogo proizvodaca nije tacan sa librazom kako treba, mogu da nabrojim njmnje 10modela,,

 

sto se tice teme imam probano i 2 stapa i mogu reci da su jaci od 3,5lb i nisu relani blankovi propisani sa jacinom,, koji je taj stap od 3,5lb nnormalni baca 120 gr olova 1 bolu na udicu 3 pva i pasta na olovo,

cc  30 e  jaci od fox spod rod a je 3,5lb i baca raketu od 150 gr na 140 m,, za ovo govorim ako neko me svati sta pricam,,,tako i ovaj his

 

Ajde nabroji tih 10 modela, a usput napisi kako si testirao te stapove i kako znas tacno da oni nisu u onoj librazi koja na njima pise. Drugim rijecima, prosvijetli nas.

Link to comment
Share on other sites

Nebi se slozio sa tobom oko novog Focala da je tako krut na ribi.

Jesi licno ga ti probao ili si cuo od nekoga da je tako krut na ribi?

FMA2 13 3.5 lb itekako oseti ribu od 5 kg,to ti mogu potvrditi mnogi sa foruma koji poseduju te stapove.

A novi Focal je daleko meksi od FMA2 13 3,5lb

Nepricam napamet ,  imao sam prilike susresti se sa oba modela.

O HIS-ive nemogu nista reci zato sto nisam imao prilike da ga probam.

Link to comment
Share on other sites

De ode svet burazeru moj,uzivanje pri zamaranju ribe sa ova dva kolca,dobri su kao podupiraci za ves,pritke za paradajz i tako to.De objasni mi gmboki i ganicu sta vam je lepo na fekal sistem stapu?Stap je sav iznastavljan,kao da je skrpljen iz vise razlicitih stapova,jednom recju --odvratan,His ive je prelep blank i generalno za tri klase lepsi od fekala ali i dalje su oba motketine brutalne sacuvaj boze,tih 113 gr olova o kojima pises nisu dovoljni ni izbliza da pokrenu te stapove,sve ispod 120 gr je smesno.Eto to je mislim o ta dva stapa,moje pravo..... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Bash si bad boy!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Uporedni test je opravdan i potpuno si u pravu.Nemoze meriti ta dva stapa uopste.Ako pricas o novom focalu stvarno je sminka perfektna,al neuzimam stap da bi ga gledo nego da uzivam u pecanju.

Kad je do toga his ive je bre iznad svih. imo sam srecu da pecam i sa his 200.znaci his odradi sam prvih 70 metara zabacivanja to je jedini takav stap gde netreba da natezes,a sto se tice osecaj ribe odlican je ako pricamo o 13 ,12 je daleko jaci..

 

A ono ostalo pa spirit ima go carbon bar 12 godina koji su tek sada centuri i ostali poceli da kopiraju ,neznam koje u modi i novitetu ,kazem kopiraju jer josh uvjek nemaju taj kvalitet pletke

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ako dobro covek razmisli i bar malo ima iskustva sa striim modela na stapova dolazi do sasvim normalan zaklucak,, da blankovi i jacina stapova su bili relani i relno prstvajeni oko jacina i lb, da ne bude reklama losa i da neko pomisli da to radim, ali stapovi danas na prodaju narocito zadnji 3-4 god pa postoi li blank manji od 4lb a na njega pise 2,5lb,, sta je ovo sad mini spod rodovi ili stpova za pecanje,,

jedan stap , ma ni jedan od mnogo proizvodaca nije tacan sa librazom kako treba, mogu da nabrojim njmnje 10modela,,

 

sto se tice teme imam probano i 2 stapa i mogu reci da su jaci od 3,5lb i nisu relani blankovi propisani sa jacinom,, koji je taj stap od 3,5lb nnormalni baca 120 gr olova 1 bolu na udicu 3 pva i pasta na olovo,

cc  30 e  jaci od fox spod rod a je 3,5lb i baca raketu od 150 gr na 140 m,, za ovo govorim ako neko me svati sta pricam,,,tako i ovaj his

 

 

Samo sta HIS'IVE ne se meri u librama, vec u akcija na zabacaju a to je od 3-5 OZ... Totalno razlicito...

 

*****

I HIS'IVE nije u istom klasu sa Focal System, vec sa C2 Centurijev model,

Akcija, moch i rad blankom kod C2 je totalni pokusaj da iskopiraju HIS'IVE

Link to comment
Share on other sites

jest da nije za ovu temu

prologic  cc30 13ft  3,5lb   mama i tata za ova dva stapa

jedino sto izgleda,kao da je iz smokija oki boki,ko nema taj problem odlican stap,

stap po meni bolji od oba gore pomenuta stapa zajedno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

jest da nije za ovu temu

prologic  cc30 13ft  3,5lb   mama i tata za ova dva stapa

jedino sto izgleda,kao da je iz smokija oki boki,ko nema taj problem odlican stap,

stap po meni bolji od oba gore pomenuta stapa zajedno.

e sad si ga sastavio svska ti cast
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

De ode svet burazeru moj,uzivanje pri zamaranju ribe sa ova dva kolca,dobri su kao podupiraci za ves,pritke za paradajz i tako to.De objasni mi gmboki i ganicu sta vam je lepo na fekal sistem stapu?Stap je sav iznastavljan,kao da je skrpljen iz vise razlicitih stapova,jednom recju --odvratan,His ive je prelep blank i generalno za tri klase lepsi od fekala ali i dalje su oba motketine brutalne sacuvaj boze,tih 113 gr olova o kojima pises nisu dovoljni ni izbliza da pokrenu te stapove,sve ispod 120 gr je smesno.Eto to je mislim o ta dva stapa,moje pravo..... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

ja nemam trenutno ni jedan ni drugi stap a imao sam ih i to nisu za uzivanje nego za lansiranje a za uzivanje bi uzeo hisa 2,5lb.
Link to comment
Share on other sites

jest da nije za ovu temu

prologic  cc30 13ft  3,5lb   mama i tata za ova dva stapa

jedino sto izgleda,kao da je iz smokija oki boki,ko nema taj problem odlican stap,

stap po meni bolji od oba gore pomenuta stapa zajedno.

 

Uh jarane =@

 

Daj i meni te robe malo :prijatelji:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Uporedni test je opravdan i potpuno si u pravu.Nemoze meriti ta dva stapa uopste.Ako pricas o novom focalu stvarno je sminka perfektna,al neuzimam stap da bi ga gledo nego da uzivam u pecanju.Kad je do toga his ive je bre iznad svih. imo sam srecu da pecam i sa his 200.znaci his odradi sam prvih 70 metara zabacivanja to je jedini takav stap gde netreba da natezes,a sto se tice osecaj ribe odlican je ako pricamo o 13 ,12 je daleko jaci..A ono ostalo pa spirit ima go carbon bar 12 godina koji su tek sada centuri i ostali poceli da kopiraju ,neznam koje u modi i novitetu ,kazem kopiraju jer josh uvjek nemaju taj kvalitet pletke

kakav his ive iznad svih u cemu aj objasni mi sto je his ive iznad hisa. His ive je kolac ko i focal
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Uporedni test je opravdan i potpuno si u pravu.Nemoze meriti ta dva stapa uopste.Ako pricas o novom focalu stvarno je sminka perfektna,al neuzimam stap da bi ga gledo nego da uzivam u pecanju.

Kad je do toga his ive je bre iznad svih. imo sam srecu da pecam i sa his 200.znaci his odradi sam prvih 70 metara zabacivanja to je jedini takav stap gde netreba da natezes,a sto se tice osecaj ribe odlican je ako pricamo o 13 ,12 je daleko jaci..

 

A ono ostalo pa spirit ima go carbon bar 12 godina koji su tek sada centuri i ostali poceli da kopiraju ,neznam koje u modi i novitetu ,kazem kopiraju jer josh uvjek nemaju taj kvalitet pletke

Imao si srecu da pecas sa His 200 HAHAHAHAHAHAHAH sta si pecao sa tim oklagijama molim te reci da cujemo.Najdalekometniji stap koji sam video ali na ribi je EEEXTRA :rofl: :rofl: :rofl:

Harrison je etalon za sve sto se posle njega desilo,kvalitet ''pletke''je zaista impresivan kod His blankova ali nemoj da si siguran da nije dostignut pa i prevazidjen,mozda.

Link to comment
Share on other sites

Samo sta HIS'IVE ne se meri u librama, vec u akcija na zabacaju a to je od 3-5 OZ... Totalno razlicito...

 

*****

I HIS'IVE nije u istom klasu sa Focal System, vec sa C2 Centurijev model,

Akcija, moch i rad blankom kod C2 je totalni pokusaj da iskopiraju HIS'IVE

malo si se zeznuo sa tim da su c2 u klasi sa his ive. Ive spadaju u klasu kolaca koji ne nose oznaku u lb a c2 nosi i imas ga u raznim librazama od 2,75 do 3,5 lb . Tako da nemozes porediti ta dva stapa nikako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nebi se slozio sa tobom oko novog Focala da je tako krut na ribi.

Jesi licno ga ti probao ili si cuo od nekoga da je tako krut na ribi?

FMA2 13 3.5 lb itekako oseti ribu od 5 kg,to ti mogu potvrditi mnogi sa foruma koji poseduju te stapove.

A novi Focal je daleko meksi od FMA2 13 3,5lb

Nepricam napamet ,  imao sam prilike susresti se sa oba modela.

O HIS-ive nemogu nista reci zato sto nisam imao prilike da ga probam.

 

Nikada mi ne bi palo na pamet da dajem svoj  sud samo na osnovu tudjih iskustava, odnosno na osnovu neceg sto sam samo cuo.

Focal-e sam probao vise puta, ima ih jedan od drugara sa kojim pecam.

Kada sam probao i his-ive, sve dileme su nestale i uzeo sam naravno njih.

Dakle, pecao sam vise puta paralelno i na jedne i na druge stapove i odatle sam izvukao sve zakljucke koje sam naveo u tekstu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nesumljam u tvoje reci ,samo mislim da si preterao sa pricom za Focala da mu treba riba 15kg da bi stap poceo da radi .

kad vrlo dobro znam da radi na ribi od 5kg.

Ponavljam da pricam o najnovijem focalu .

Focal je stap za daleke izbacaje i nosi dosta bolje pevea  i dalje baca  od HIS-ive.

Nemam Focale da nemislis da zbog toka pricam sve ovo.

A doduse nisam cuo da je nekom puko Focal, a HIS-ive  sam gledo kako puca.

Link to comment
Share on other sites

a gde si gledao his ive da puca? Jel si video da je jednom nekad nekom pukao ili si gleda kako puca svakom trecem koji zabaci...

i jel pucao greskom bacaca ili puca zato sto ima neku falinku i nije uradjen kako treba...

vidi svaki stap moze i mora da pukne,ne postoji stap koji ne moze da se polomi,ali 99% pucanja stapova je greska bacaca ili ako je stap ostecen prilikom transporta,ili je pao,ili se vec nesto desilo sa njim isto greskom bacaca...

 

nista lose,samo kad kazes gledaso sam kako puca ispada da puca ko paucina... a strapovi 400 i kusur eura

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...