Jump to content

Pavlovci - Saran Na Kedera


limun-ruma

Recommended Posts

Vazno je da smudjevi postuju lovostaj

Lovostaji na divljim vodama ne postoje vec poodavno, odnosno postoje negde u propisima i dalje,ali o postovanju

istih bespredmetno je i razgovarati, nego to je mozda i najmanji problem tih voda...

Uzgred ova voda konkretno je par godina  u nekom od statusa privatnog poseda, tako da je o propisnim lovostajnim regulativama

takodje bespredmetno razgovarati...

Ni najmanje mi nije bilo tesko,prekinuti posao,odvesti se do jezera,uslikati lepog sarana,pod naravno samo jednim uslovom

da riba bude vracena u vodu.

Nece mi biti ni zao ni tesko,izraditi fotografije,po hiljaditi put do sada, svima koji su se slikali,za uspomenu na lep dozivljaj i secanje

na plemeniti gest pustanja ribe.

Svako ko je u prilici da se susretne sa lepim kapitalnim primercima ribe u mom okruzenju i istu zelli vratiti u vodu,a nije u prilici da 

dozivljaj ovekoveci fotografijom,neka me pozove da ga uslikam,saljem mu fotografije i u poster formatu.

 

Potrudite se,ili bar suzdrzite da ne porusite ideju i mogucnost vikend druzenja za koja koliko vidim postoje realne mogucnosti

da se odrzavaju na ovoj vodi,takvoj kakva je, koliko toliko izazovnoj,jer zaista sumnjam da trenutno u okolini postoji neizvesnija

za sve ljubitelje pecanja na slicnim vodama.

Link to comment
Share on other sites

Molim te Limune mozes li meni reci sta si hteo reci ovim? Ti znas da ja tebe jako postujem ali nikako ne mogu da ukapiram svu ovu izlizanu pricu,ovaj Srpski Sarulesti je propao kao muda kroz pocepane gace...2010.g si molio Boga da riba ne udara da malo odahnes a 2013.g molis Boga da nesto udari...i dodao bih jos nesto,zbog tog ko jebe lovostaj je i rastureno sve pa i taj Srpski Sarulesti,ja ga poljubim u dupe ko je tu pecao i vracao ribu,ne gledajuci takmicenja!

Inace,po izazovima se ovo jezero pridruzilo ostalim Fruskogorskim,cisto da imate na umu.....

Link to comment
Share on other sites

Molim te Limune mozes li meni reci sta si hteo reci ovim? Ti znas da ja tebe jako postujem ali nikako ne mogu da ukapiram svu ovu izlizanu pricu,ovaj Srpski Sarulesti je propao kao muda kroz pocepane gace...2010.g si molio Boga da riba ne udara da malo odahnes a 2013.g molis Boga da nesto udari...i dodao bih jos nesto,zbog tog ko jebe lovostaj je i rastureno sve pa i taj Srpski Sarulesti,ja ga poljubim u dupe ko je tu pecao i vracao ribu,ne gledajuci takmicenja!

Inace,po izazovima se ovo jezero pridruzilo ostalim Fruskogorskim,cisto da imate na umu.....

u kratkim crtama samo da ne odemo predaleko   :)

Postoji prilican broj ljudi koji su veoma voljni pecati na ovoj vodi planirana vikend druzenja,svako iz sebi odredjenih razloga,

bilo da su u pitanju povoljne mogucnosti, ili pak emotivna bliskost sa ovom vodom, blizina ove vode i ne prevelika materijalna

zahtevnost, nekome idealno drustvo za provod uz rostilj i pice...a svima zajedno verujem nepresusna zelja za eventualnom ribom

zivota na velikoj vodi...Samo sam zeleo reci da ljudima zeljnih ovakvih skupova ne kvarimo predpripremni entuzijazam.

Verujem da su svi veoma dobro upoznati u cinjenice sta je ova voda mogla da im pruzi pre nekoliko godina i sada...

Medjutim,svi se nekako nadaju,pa i ja,mada ne pecam,da je ova voda jedna od retkih koja je negde uspela da sacuva koliko

toliku brojnost kapitalnih primeraka sarana i amura,pa cak i do toliko zeljene granice od 30kg,za koju osnovano znam da su plivali vodom.

Rado cu doci da obidjem sve ovakve skupove sa uhvati i pusti rezimom pecanja,uslikam najzanimljivije situacije,pogotovo sto ovu

vodu najvise i volim, a da li je ona trenutno onakva kakvom bi ja zeleo da bude i da li se mnogo toga na njoj promenilo od momenta mog

zaljubljivanja u nju,veceras cu zadrzati za sebe...

Link to comment
Share on other sites

Brate,velicate nesto sto je nekada bilo....to jezero ce sledece godine posle ovih pecanja postati bulja jer je i sada vec to....prosle godine ono zadnje "takmicenje" je meni otvorilo oci skroz,"prijatelji" jezera su pecali belu i smudja na brani i jajo je zalosno sta su radili.....a tako se tamo peca godinama unazad,ribe sa takvih druzenja koje su odnete u torbama necu ni da spominjem,bruka i sramota ......inace da ostane u temi,amurski cebacok je iz nekog razloga izuzetan mamac za sarana na svim Fruskogorskim jezerima koji i danas dan jako dobro radi!
Link to comment
Share on other sites

Lepa informacija Neso.

Nadam se da ce tih druzenja biti za vikend.

Pretpostavljam da ce ici rezervacije preko Mijata...

Jedino sto mi nije jasno, kako ce odredjivati mesta, ako bude kao pre (po 8 metara izmedju) dok je bio Hodoba, to nista nevalja.

Link to comment
Share on other sites

Zoki pozdrav i tebi  sto se tice mesta na jezeru svako ce imati priliku da izabere sebi poziciju e sad negde ce biti guzva a negde ces moci da uzivas sve zavisi ko sta bude zeleo najbolje je nazvati Mijata ili doci na jezero direktno i u dogovoru sa njim izabrati top poziciju i sam znas da na jezeru kad ozbiljno pristupis pripremi mesta nagrada dodje u vidu ribe 20+

Link to comment
Share on other sites

Услужно кувам све врсте семенки и храним место које сте изабрали у терминима које ви одредите. Ваше је само да :pecanje1:  :pecanje2:  ... а да, и да ПЛАТИТЕ. Цена по одласку на место 50 поена (1 поен = 1 еуро)  :smile:  :smile:  :smile: !!!! Одложено плаћање чеком до 90 дана, за фирме посебне погодности.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...