Jump to content

Delkim


Recommended Posts

Molim one kolege "profesionalce" da pojasne i razjasne razliku izmedju ova tri signalizatora, cisto za one koje interesuje i neznaju.

 

1. Delkim PLUS

2. Delkim EVPLUS

3. Delkim TXI

 

http://img98.imageshack.us/img98/8730/ddp025.jpg

http://img716.imageshack.us/img716/4749/ddp011.jpg

http://img51.imageshack.us/img51/5278/ddp001.jpg

Link to comment
Share on other sites

razlika je sledeca sem u ceni

*** tx-i plus *** standard plus *** ev plus

 

osetljivost *** 2 opsega *** 2 opsega *** 1 opseg

osvetljenje *** vise nivoa *** vise nivoa *** fiksno

dzek za el.osvetljenje

za nite lite pro *** ima *** ima *** ima

dzek za tx plus predajnik ili

Mini 4 dodatak *** nema *** ima *** ima

integrisan radio predajnik,sa

zastitom od kradje i proverom dometa *** ima *** nema *** nema

upozorenje za slabu bateriju *** ima *** ima *** nema

navojni sraf *** celican stainless *** celican stainless *** bakarni

zastitna navlaka *** ima *** ima *** nema

garancija 2 godine *** da *** da *** da

Pokusao sam lepse da spakujem ali nije islo, nadam se da ces se snaci.

Pogledaj sajt www.delkim.co.uk/index.php - lepo je prikazan kompletan program i sa nite lite pro i ostalim dodacima.

Inace imam Tx-i plus, sa bazom RX pro i Nite lite pro (illuminating hanger)i stvaro su ekstra. Mislim da kada jednom uzmes takvu opremu vise te ne interesuju ni signalizatori, ni svingeri a, ni hengeri, jednostavno kazes to je to.

Pozdrav leo

Edited by leo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Dali ima neke znacajnosti da tri signalizatora svetle recimo crvenu,zelenu i zutu boju recimo mozda kod centrale nesto ili jetocisto pitanje neke mode.Recimo ako ja uzmem tri plava signalizatora hoce isto raditi sa centralom (malo glupo pitanje) ?
Link to comment
Share on other sites

Dali ima neke znacajnosti da tri signalizatora svetle recimo crvenu,zelenu i zutu boju recimo mozda kod centrale nesto ili jetocisto pitanje neke mode.Recimo ako ja uzmem tri plava signalizatora hoce isto raditi sa centralom (malo glupo pitanje) ?

 

Malo si ovo nejasno formulisao ali ako sam dobro razumeo zanima te da li se centrala moze programirati tako da se boje indikatora i centrale NE poklapaju (aktivira ti se zuti indikator a sija ti crvena dioda na centrali)?Moze naravno, a isto tako mozes sva tri (maksimalno 4) recimo plava indikatora programirati na 1 boju (recimo isto plavu) na centrali, sto bi znacilo da se jedna centrala moze programirati da radi sa 24 indikatora :blink: :blink: :blink: Sve ovo imas na Korda Tips and Tackle 2, gde majstor Danny sve to fino i detaljno objasnjava.A imas i ovde :

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nema savrshenstva kod nijednog alarma svaki ima svoju manu.Cak i delkimi imaju po neku fabricku manu ne svi.Meni licno smeta shto nema gumicu da neoshteti shtap i nedolazi do klizanja shtapa kao shto to ima fox na.pr.Suvishe osetljivi.
Link to comment
Share on other sites

Dali postoje ikakve mane ko Delkima jel neko nesto primetio, video cuo ili je to savrsenstvo od indikatora?

Meni se desavalo da kada aktiviram dva signalizatora u istom trenutku da baza (kresti-baza promeni zvuk), ali cuo sam da se to desava i kod drugih tako da mozda i nije tako strasno, uostalom retko da bas u istom trenutku udare po dva sarana a, dali je tako ili gresim?

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

nema savrshenstva kod nijednog alarma svaki ima svoju manu.Cak i delkimi imaju po neku fabricku manu ne svi.Meni licno smeta shto nema gumicu da neoshteti shtap i nedolazi do klizanja shtapa kao shto to ima fox na.pr.Suvishe osetljivi.

 

 

Neznam za vas ali ja kad sam kupio delkime i u kutijama sam dobio traku samolepljivu neku sundjerastu koja je otprilike 7-8cm i sece se sirine je kao deo gde se stavlja stap i skontao da je to da se zalepi da neklizi stap i neosteti. Jeste i vi dobili??

Link to comment
Share on other sites

Neznam za vas ali ja kad sam kupio delkime i u kutijama sam dobio traku samolepljivu neku sundjerastu koja je otprilike 7-8cm i sece se sirine je kao deo gde se stavlja stap i skontao da je to da se zalepi da neklizi stap i neosteti. Jeste i vi dobili??

Mislim da je ta samoljepljiva traka da se onaj držač za daljinski može negdje priljepiti tako da ti daljinski može stajati na stranici od šatora,naravno ako zaljepiš taj držač za stranicu. Mislim da je zato samoljepljiva traka u kutiji sa daljinski,a ne za indikatore.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ta samoljepljiva traka da se onaj držač za daljinski može negdje priljepiti tako da ti daljinski može stajati na stranici od šatora,naravno ako zaljepiš taj držač za stranicu. Mislim da je zato samoljepljiva traka u kutiji sa daljinski,a ne za indikatore.

 

Ima i taj cicak posebno u kutiji za bazu, i ima usvakoj kutiji od signalizatora po jedna traka sigurno je za to

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ta samoljepljiva traka da se onaj držač za daljinski može negdje priljepiti tako da ti daljinski može stajati na stranici od šatora,naravno ako zaljepiš taj držač za stranicu. Mislim da je zato samoljepljiva traka u kutiji sa daljinski,a ne za indikatore.

 

Ne, ta samolepljiva sundjerasta traka je upravo da se postavi na mesto gde legnu stapovi, da se nebi grebali!

Link to comment
Share on other sites

Tu trakicu sam i ja dobio uz indikatore i to jeste standardni deo pratece opreme.A sluzi bas da za to - da se nalepi na mesto gde leze stap.

Pitanje je postavjleno pre godinu dana ali kad smo vec aktivirali temu temu - Delkimi imaju jednu veliku manu. Kada riba pokupi mamac i krene ka obali (da otpusta najlon) ali vrlo polako, signalizator - TXI se uopste nece aktivirati. Prosle godine smo krajem Septembra bili na 6-o dnevnom pecanju imali 32 poteza od kojih su 4 bila na pomenti nacin.Srecom sva 4 su bila po danu pa smo ih videli. Obzirom da je ovo jedan od najskupljih signalizatora, ovo ne bi smelo da se desava. Kod FOX-ovih signalizatora iz ove klase, RX-a recimo, (a ni kod jeftinijih modela) ovaj problem ne postoji.

Link to comment
Share on other sites

Moguce sve je moguce, samo tesko da ce neki poverovati da se delkim podesen na +5 ili 6 osetjivost neaktivira , aktivira se kad se jace proderes. Pazi svasta se desava, ja jos nisam imao takve probleme bilo koji potez prema obali u rano prolece ili kad riba muljavo grize sam cuo. Neznam, daj da cujemo jel neko jos imao problema takvih? Ljudi imaju razlicita iskustva sa opremama, lepo je cuti sve mane i prednosti
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moguce sve je moguce, samo tesko da ce neki poverovati da se delkim podesen na +5 ili 6 osetjivost neaktivira , aktivira se kad se jace proderes. Pazi svasta se desava, ja jos nisam imao takve probleme bilo koji potez prema obali u rano prolece ili kad riba muljavo grize sam cuo. Neznam, daj da cujemo jel neko jos imao problema takvih? Ljudi imaju razlicita iskustva sa opremama, lepo je cuti sve mane i prednosti

 

 

To je jedna velika mana delkima kad riba slabo uzima TJ kad henger ili svinger veoma lagano ide gore ili dole DELKIM CUTI PROVERENO .

Link to comment
Share on other sites

To je jedna velika mana delkima kad riba slabo uzima TJ kad henger ili svinger veoma lagano ide gore ili dole DELKIM CUTI PROVERENO .

 

Imao sam isto iskustvo, i to poprilično puta . Za mene je to velika mana (između dosta ostalih, zbog čega ih više ne koristim). Delkime (stari, D+ , Thi+) sam inače koristio od 2002- 09 i samo kod starih nisam imao taj problem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...