Jump to content

Hitno Molim Za Pomoc U Izboru Prihrane Za Sarana


Recommended Posts

Sve ovde je dobro navedeno ali se ne bih slozio da je presudan mamac velicine od 22mm ili veci jer mnoge taktike pokazuju i dokazuju da ne mora biti mnogo veliki mamac da sica  ne bi pecala.Dokaz je film sa Sarulestija gde su na dve 50-ke dobijali male sarancice.Po meni kljuc je uspeha je taktika hranjenja gde i kako i koliko.Postoje taktike pokrivanja veci deo dna u domasaju stapova,tako i nacin hranjenja da li je koncentracija na malom prostoru ili razbacana,kod panja,ispod panja,na cistini,singl mamac itd.

Misliim da smo u zabludi ako mislimo da ako stavimo mamac velicine 30mm da smo resili da pecamo samo velike ribe,a dokazi su mnogo veci da se na 18mm boile koje su standard po mom iskustvu kao i mojih drugara,pecani sarani do 20 kg.

slazem se i ja sa tobom takoreci u potpunosti i sa bacidom i moja najbolja boila je 18mm . ali kad sam ja mislio na selektiranje ribe nisam moslio na selektiranje krupnih i sitnih sarana vec sarana i bele ribe a sto se tice taktike nemozemo mi nikom pomoci  100% a ni 50% vec mu dati smernice a ostalo sami neka isprobavaju  jbg.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

GANICU mislim da nema potrebe odma da se prepucavamo ako sam se malo nasalio,ako sam u naslovu teme napisao HITNO molim za pomoc,to znaci da je HITNO,jer sam trebao u sto kracem roku da dobijem odgovore jer mi je tako ispalo da HITNO mogu da narucim prihranu ili da je nikako ne narucujem,da ne duzim pricu kako i zasto,ali nisam znao koju cu,pa sam zato zatrazio pomoc od vas,mislio sam da je tako brze nego da prelistavam razno razne teme i mozda nista ni ne izvucem iz toga...u svakom slucaju hvala svima...

Link to comment
Share on other sites

i?sta se dogovoriste sta mi je najbolje?

:yahoo:

 

auuuuu.sad cete me zbuniti,sad ne znam koga da poslusam,ako budem slusao jednog,ovaj drugi ce se odma naljutiti...

8)

- ovo su tvoji postovi, nema prepucavanja ali jbg ja se bar trudim da svakom pomognem i kuckam a ispada da netreba tako najbolje da se zezam i ja i da se salim . nema ljutnje  :a054:

Link to comment
Share on other sites

Ako gledas isplativost za pocetak 50/50 mix preseci sa nekom aromom. Kad procita ovo, mora da se uvati za glavu, sta je 50/50.

 

AJ da se oglasim, Niksic, malo mesto ko Zemun, recimo, nigde radnje niti prodavnice zdrave hrane, a kamoli za pecanje,

komponente ako nadje u Podgorici, ima al u stvari nema. Hemija, zaboravi, znaci da nadje dobrovoljca ovde, salje pare westernom, taj neko nabavlja,

stoji na bus stanici, kondukteri ga sumljivo gledaju ko da salje bombe, u CG, plati to tamo kad stigne, i uvek nesto fali, mogao sam jos ovo ili ono,

 

Zabrljajte mu neku boilu, bez hemije,ili nekom kucnom hemijom, cak i arome za kolace su im nedostupne. prostu, jer, nema pojma kako se prave,

ovo nije zezanje jer mi covek pisao, kao PPC, misleci da sam ja kao, neki strucnjak.

Link to comment
Share on other sites

Niksicane,definitivno si u problemu....stil i nacin pecanja kod tebe i kod nas su nebo i zemlja tako da slabe vajde imas od saveta. Drugar Crnogorac sasvim solidno peca sarane na secenu papucu,verovao ti ili ne,par aroma ima i samo dipuje :)
Link to comment
Share on other sites

Smrki,pa nije sve bas tako crno kao sto ti mislis,naravno da imamo i prodavnicu zdrave hrane i par radnji riboopreme u Niksicu,nismo bas toliko nesretni,a kome su nedostupne arome za kolace,taj onda samo moze da nabavi hleb i novine...

:rofl:

da ne bude zabune,ja se ribolovom bavim desetak godina,pecam na more,na mnogo jezera,rijeke itd,znaci nisam uopste pocetnik,jednostavno nisam pecao sarana nego ostale vrste ribe,sve do prosle god.kad sam poceo,tako da sam pocetnik samo u pecanju sarana...eto,nista strasno...

Link to comment
Share on other sites

Papucu brate,isecka je da izgleda kao boila i na to grize riba...inace da sam ja u takvoj sirtuaciji ja bi bacao praskastu ali kvalitetnu tipa VDE jer kao sto mi rece jedan,ne moze da skodi,moze samo da pomogne dok ti se prava riba ne navadi na spot..pocnes s tim pa dodajes kuruze i boile pa kako dani odmicu napravis rotaciju i ako imas sarana tu trebao bi doci,na nasim Sremskim jezerima pali fora,mpzda bi i tu .
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...