Jump to content

Meredov


Recommended Posts

  • 6 months later...

Nemam ovakav meredov ali sam gledao kako funkcionise fabricki pre par godina.

Naime stipaljka koja samo pridrzava mrezu zbog provlacenja kroz vodu i zastite od kacenja

meredova po necem ispod tipa granje, trava itd., reaguje ustvari na tezinu ribe kada

prevali u meredov. Ako se malo bolje zagledate u sliku videcete da je stipaljka blago otvorena

tj. ima mali razrez po sredini a u nju se zavlaci kako bi zene rekle shav mreze.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidi se dobro da li je isto ili ne ali u svakom slucaju zavrsava isti posao,moj drug je to resenje dodao na vec postojeci meredov preko nekih prijatelja u Madjarskoj ali mislim da je primenjljivo i ovde kod nas,kod ljudi koji se bave tim poslom oko stapova

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

zdravo drugari da ne otvaram novu temu u vezi meredova .Zapravo treba mi duza drska dali ima negde da se kupi  ili kako da napravim . obruc mi se kaci navojem.  . Video sam u farbarama neke drske mozda bi mogle da se preprave ali nisam siguran .

Link to comment
Share on other sites

zdravo drugari da ne otvaram novu temu u vezi meredova .Zapravo treba mi duza drska dali ima negde da se kupi  ili kako da napravim . obruc mi se kaci navojem.  . Video sam u farbarama neke drske mozda bi mogle da se preprave ali nisam siguran .

Moze naravno u farbari drska kosta oko 300-400 dinara i nju prepravis pri vrhu. Mi smo od stare drske (originalne) iskoristili samo 20cm od mesta gde se kaci meredov i pricvrstili je za ovu novu drsku za krecenje. Estetski nije lepo ali vrsi posao itekako i 100 puta je snaznija od originalne drske meredova. Mislim jaca je od onih sto se iyvlace aluminijumskih a ne od onih jednodelnih ili dvodelnih karbonskih. Na vrhu stavis samo plovak (plutu-sundjer) da prekrije mesto gde si prepravljao i onda je i estetski super. Nadam se da si me razumeo. Slike nazalost ne mogu da postavim trenutno. Kad budem imao vremena slikacu i okaciti. A na kraju krajeva kupi jednu drsku pa probaj nekako da je nabudzis neces puno para potrositi. Lakse se montira kod meredova na kojima se glava skida na klik nego kod ovih na kojima se glava srafi.

Link to comment
Share on other sites

moja drska je aluminijumska i trodelna a odkoriscenja se svaki deo skida tako da mozda  necu morati da secam . jedi no me buni sto su ove okrugle a moja je nesto cetvrtasta pa mi nije jasno kako si spojio . u svakom slucaju hvala .

Link to comment
Share on other sites

Da probam da ti odgovorim

http://i66.tinypic.com/67jj0g.png

Kupis u radnji boja i pribora jednu teleskopsku drsku, odseces gornji kraj, to je plasticni deo na kome je narezan navoj i na njega se navrce. Valjak.

Onda ti majstor na strugu uradi deo koji sam ti prikazao na donjoj fotki, navoj je 3/8X20, namazes unutrasnji gornji deo rdske nekim lepkom, poksipol primer, ubacis taj metalni deo, ostavi da to stegne i da to bude jos sigurnije probusis i ubacij jedan stift.

http://i63.tinypic.com/2zfsccg.jpg

Nadam se da si me razumeo, ako ti nesto nije jasno slobodno pitaj

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...