Jump to content

Dilema Bblc Xt-A Lc


Recommended Posts

Resio sam da kupim Shimano BIG BAITRUNNER XT-A LC LONG CAST masinice ovde kod mene a videh i  Shimano MEDIUM BAITRUNNER XT-A LC LONG CAST.Evo  danima razmisaljam sta uzeti?

Razlika je nekih 10 evra u ceni.

 

Big 790g / 4,6:1 / 5 + 1

np:najlon debljine 0,35mm/550m

 

Medium 615g / 5,3:1 / 5 + 1

np: najlon debljine 0,35mm/290m

 

Prva teza, veca spulna,sporija

Druga Laksa,manja spulna,brza

 

Koju bi ste vi uzeli??????

Meni su mocne obadve i uzimam samo njih 100% samo da prelomim jos koji model  :help: 

Link to comment
Share on other sites

Pazi ovako...svako gleda iz svog ugla...ako mi treba masina takva ,moje potrebe zadovoljava medium....razlog je sto ne koristim nikada najlon deblji od 0,35 a 290m je sasvim dovoljno (mada je i to individualno), medjutim ako pecas kojekude i recimo imas zel;ju da odes na Sarulesti...gde se razvlaci i skoro 300m, gde su ribe prosek 10+ onda ti je medium mala za takve akcije.....svakako moras prelomiti sam.....prilagoditi kasinu stapovima koje imas i vodama i ribama koje najcesce lovis.....bez veze je uzimati big ako ces "mozda" pecati na Sarulestiju.....i obratno...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako ti tezina ne predstavlja problem uzmi stari model BBLC ( od 300 do 350 eur mozes naci u perfektnom stanju) ili ako mozes da izdvojis vise para BBLC XTR-a Ci4+ (rez. spulna dolazi uz njih,tezina 640g,dizajn 10+). Sto se tice tog modela XTA LC dobijas isto kao i stari model samo dizajn drugaciji.

Link to comment
Share on other sites

pozz kobaja izbor ti odlican,po meni stapovi bi odlucili koju da uzmem i drugo gde najvise pecas,ako imas tanke i fine stapove i ako nemas potrebu da razvlacis na 200 i vise metara uzmi medium ako ne big pozz

Imam Maver Genesis Extreme 13ft (3,90m) 3,5lb pa ocu da ih ponovim sa ovim masinicama

 

Pazi ovako...svako gleda iz svog ugla...ako mi treba masina takva ,moje potrebe zadovoljava medium....razlog je sto ne koristim nikada najlon deblji od 0,35 a 290m je sasvim dovoljno (mada je i to individualno), medjutim ako pecas kojekude i recimo imas zel;ju da odes na Sarulesti...gde se razvlaci i skoro 300m, gde su ribe prosek 10+ onda ti je medium mala za takve akcije.....svakako moras prelomiti sam.....prilagoditi kasinu stapovima koje imas i vodama i ribama koje najcesce lovis.....bez veze je uzimati big ako ces "mozda" pecati na Sarulestiju.....i obratno...

Ma pecam trenutno po Austriji ali uskorocu i taj status promeniti.Od marta se nadam pecanju samo u Bayern i u ovoj mojoj regiji.Ima nekih 13 jezera svasta tu ima.Nije komercijala tako da svasta tu ima.Komadi preko 15 kg. U neka jezera zbog prepreka netreba ni da zabacujes ispod 0,35 najlon.Moj poznanik redovno ide i bruka koje komade hvata.  Naravno kod nas u Srbiji pecam skoro uvek na komercijali.... Za njih bi mi legle midium!  :-)

 

Ako ti tezina ne predstavlja problem uzmi stari model BBLC ( od 300 do 350 eur mozes naci u perfektnom stanju) ili ako mozes da izdvojis vise para BBLC XTR-a Ci4+ (rez. spulna dolazi uz njih,tezina 640g,dizajn 10+). Sto se tice tog modela XTA LC dobijas isto kao i stari model samo dizajn drugaciji.

Pa neznam nebih bas polovne!! A za XTR Ci4 to ce da popriceka puno mi je to iskreno.Za jednu XTR Ci4 skoro kupim dve XT-A LC Jeste XTR genijalna drzao sam je u rukama ali cena uff :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...