Jump to content

Pva Konac - Kad, Gde, Kako?


Recommended Posts

Posto sam pre par nedelja iz objektivnih razloga na mestu na kome pecam preterao sa spodom

i izuzetno dugo cekao na prvi udarac. Sistem sam resio da malo promenim te sam kupio vise

vrsta PVA rekvizita. Izmedju ostalih i pva konac. Zamolio bih sve koji imaju nekog iskustva sa

ovim koncem tipa: kada koristiti, na kojim vodama, kako odraditi prezentaciju, koju hranu, itd.

da nam napisu.Poz 

Link to comment
Share on other sites

preko spoda mi se uvek mrezica sa 2-3boile i sakom peleta bolje pokazala ali moze i konac, nanizes par boila (3-4-10) sa koima hranis ili sa koima pecas ukoliko ne hranis sa boilama i to je to.

mozes ih iseci na pola i tako nanizati na konac ukoliko su boile dovoljno tvrde i lepo srolane.

Link to comment
Share on other sites

Ako pecas komercijalno onda samo smanji spod i pva kako zelis...ali ako je divlja voda, ja bi spod iskljucio total, samo cist kukuruz....pva ne moze da smeta...nema ova ona voda...svaka voda, uvek, pva ti daje mogucnost da sa manje boila bolje prezentujes mamac i da das ribi sansu da pre nadje mamac...., konac- nanizes 2-3 cele i 2-3 secene boile, ako je dublje konac ne raspredas, ako je plitko raspredes konac jer tako ce ti duze trajati....mrezica pelete plus boile cele i polovine, kesa ceo sistem, podizac, pva kokica na udicu i sve to u kesu sa peletama i boilama napunis vezes pre toga parcetom tracice koje odseces od kese, vezes, nalijes neki prelivac csl (nece da istopi kesu)....i sve to odneses na spot...ako mozes da zabacis pazi da ne polomis stap.....pva tunel punis boilama i secenim i celim i peletama zavisno od precnika koliko moze da stane, kacis direktno na udicu....nema puno komplikacije i filozofije....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...