Jump to content

Odrzavanje satora


Recommended Posts

Pluvonin,proizvodjac Ballistol,Prodavnica lovacke opreme Snajper.........posle duzeg traganja sam bas tu kupio kao sto rece covek,odelo od gorotexa je sad opet kao novo,mozda cak i bolje!!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nerazumem se ni malo u marke tih sprejeva i sampona,kupio sam u Snajperu jer smatram da je ozbiljna prodavnica lovacke opreme i koliko sam mogao primetiti nema krs robe...a prvom prilikom cu kupiti i za sator da isprejisem,kada si cesto pored vode i bije te sunce,pljuskovi i led nema tog satora koji nece poceti da posustaje a kazu da je bolje spreciti nego leciti!
Link to comment
Share on other sites

Sto se Gore Tex-a tice i ostalih proizvodjaca, videces na njihovim sait-ovima preporuku za firme koje proizvode sredstva za odrzavanje i to su gore pomenute.

Sto se mene licno tice, ja nebih rizikovao i kupio bih provereno...

Ako je realno dati recimo za jakne od Gore Tex-a izmedju 200 i 600e, onda ne treba stedeti na onome sto ih odrzava u 'radnom' stanju...

Isto vazi i za satore...

Ja sam za moj sator nabavio Toko Tent Proof (moze se koristiti i za jakne, kisobrane, torbe...), ali ima jos on dosta vremena pre nego sto bi bilo sta na njemu trebalo da se radi...

Grangers, Toko i Nikwaks se mogu nabaviti u skoro svim alpinistickim radnjama:

http://www.devetka.com/

www.gora-i.com

http://www.iglusport.rs/index.php

http://www.zelenodrvo.com/index.php

 

Recimo Grangers Down Cleaner je 1100din, a Proofer je 1370din...

Ovo su dovoljne kolicine za vise pranja/impregnacija... (ovo su sredstva za jakne/pantalone)

Ako se pravilno ocisti i impregnira jakna (sator), na njoj nebi smelo nista da se primecuje niti da se bilo sta lepi!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svi pisete kako impregnirate sa spolja satore a niko nepise kako odrzavate unutrasnji deo satora ,kako izvlacite mirise od kuvanja,cigara,mokrih kucnih ljubimaca (kerova)prdenja ;) ,raznorazih drugih mirisa koji se uvlace u materijal!

Moj problem je bio nikotin ali sam i za to nasao lek Febreze osvezivac textila.Proverio sam ga na trakkerovom materijalu na stetnost i neostavlja nikakve tragove ili nesto drugo a koristim ga vec tri sezone.Sad kad udjem u sator osecam se koda sedim u kucnom vocnjaku :good:

 

http://img805.imageshack.us/img805/5106/febreze.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa verovatno zato sto je pitanje bilo cime zastititi platno,od kise,vode,vlage,leda,verovatno!

Ja licno moj sator ne odrzavam iznutra,samo perem podnicu kad dodjem kuci,ne dizem noge na plafon,ne pusim,ne trosim alkohol,cipele drzim napolju tako da nema sta da smrdi,jedino sto mirise Joop :good:

Link to comment
Share on other sites

E moj otto trakker izricito kaze da se neupotrebljava nikakvo sredstvo za cishcenje i da se pobrishe samo sa mokrom krpom odnosno jedino sredstva koja on preporucuje koji nisu na bazi azotnih ujedinjena koja unishtavaju odnosno dolazi do zapushenja aquatexa.To golim okom i nemozesh da vidish ali daj boze da nisi uradio nishta loshe i da si imo srecu sa sredstvom.

Azotna ujedinjena su veoma otrovna ja naprimjer nishta shto se tice bilo kog dela za izradu boila ne cistim nicim drugim osim sa toplom vodom,cak ionamo gde kuvam i kukuruz i sve partikle a za boile da nepricam

Link to comment
Share on other sites

Hvala Jane,moze biti daje tako kako kazes ali treca godina kako ga koristim i sve je u redu bez ikakvih osteta ili posledica :unknw:

Platno tesko mozes da ostetis fizicki, ali je moguce smanjiti mu performanse...

Na primer, mogu se zapusiti pore i time smaniti disuca svojstva materijala (ne znam kako bi prakticno mogao da proveris, jer je generalno i pitanje

u kojoj meri je platno bilo 'disuce' kada je bilo novo)

Ja sam i dalje pristalica koriscenja onoga sto je proizvodjac propisao, pa se u slucaju da postoji reklamacija mozda nesto i moze uraditi...

Jer pitanje je kakvu hemisku reakciju razna sredstva prave (u dodiru sa vodom, prljavstinom, visokom temperaturom...) i kao uticu na platno...

Link to comment
Share on other sites

... ja naprimjer nishta shto se tice bilo kog dela za izradu boila ne cistim nicim drugim osim sa toplom vodom,cak ionamo gde kuvam i kukuruz i sve partikle a za boile da nepricam

 

:hi:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...