Jump to content

Mika Alas.izlov


nesa

Recommended Posts

Danas na jezeru....

 

 

 

 

 

Oko podneva je 1200 glava bilo vec izvadjeno,prosek oko 14 kg po glavi.Ovo sto se vidi u vodi,u mrezi i jos sto pliva van nje...moja procena jos oko 500 glava ima da se izvadi,to znaci oko 24 tone je bilo u jezeru.Kazu da ce vratiti u jezero ,,samo,,1000 glava od 15 kg pa na gore,one manje nece.Inace u snimanju video zapisa ucestvovao je nas poznati glumac,pomoci cu vam da se nalazi u vodi i rukuje meredovom,prepoznajte ga sami.Ljuba ,,Safari,, je bio tamo i verovatno je otkupio deo ribe da se poribi Ada Safari,sto me raduje i te kako.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

http://imagizer.imageshack.us/a/img633/6243/whI9fN.jpghttp://imagizer.imageshack.us/a/img633/2576/7cXQW8.jpghttp://imagizer.imageshack.us/a/img903/6073/Ghbten.jpghttp://imagizer.imageshack.us/a/img907/5127/bjijKT.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na poziciji 12 a pogotovo na 13 je dubina oko 3 metra i ima dosta mulja a na poziciji 1 se formirao ulivni kanal od cevi ka sredini uz obalu,ostale pozicije,,ravno,nigde brda sve je ravno i oko 2 metra duboko.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Да ли се поуздано зна колико ће се рибе вратити у језеро и да ли ће се нешто мењати за следећу сезону? Који је разлог за смањивање рибљег фонда у језеру?
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja obavešten jezero nastavlja sa radom nema razloga da ne nastavi. Navodno ce pored ovoga što čiste jezero od pokidanih sistema i platforme popraviti i srediti rupu kroz koju izlazi voda. Ribu su proredili (smanjili broj glava) a razlog tome ne znam. Jedan deo je otišao kod Ljube u Safari e da li je to sve što su izvadili iz jezera to ne znam

Link to comment
Share on other sites

Teorija zavere,napisah li ja da se vraca 1000 glava u jezero i da ce biti svi preko 15 kg,ili mozba gresim?Jezero nastavlja sa radom,nigde nije spomenuto da nece.Ja vam okacim snimke i slike da svi vidite koloko tu ribe ima a vi odma o prestanku rada i o propasti pecanja na ovom reviru.Sta mislite kolko ovaj ribnjak proizvede ribe godisnje i kolko 10 plus riba se vadi na izlovima?Oni bi trebalo da imaju problem sa ribljim fondom?Ajde malo logike u razmisljanjima a ne samo naopako,ljudi pomogli i Safariju da povrati stari sjaj a vama ne valja.Sreca sto imaju volje da drze to jezero za pecanje inace ih bas zabole za nas,jos cemo mi da im vodimo politiku sta da rade na svom privatnom ribnjaku.Ako su odlucili da deo ribe prodaju njihovo je pravo i jos bolje da ima manje glava,bice kvalitetnije pecanje.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Teorija zavere,napisah li ja da se vraca 1000 glava u jezero i da ce biti svi preko 15 kg,ili mozba gresim?Jezero nastavlja sa radom,nigde nije spomenuto da nece.Ja vam okacim snimke i slike da svi vidite koloko tu ribe ima a vi odma o prestanku rada i o propasti pecanja na ovom reviru.Sta mislite kolko ovaj ribnjak proizvede ribe godisnje i kolko 10 plus riba se vadi na izlovima?Oni bi trebalo da imaju problem sa ribljim fondom?Ajde malo logike u razmisljanjima a ne samo naopako,ljudi pomogli i Safariju da povrati stari sjaj a vama ne valja.Sreca sto imaju volje da drze to jezero za pecanje inace ih bas zabole za nas,jos cemo mi da im vodimo politiku sta da rade na svom privatnom ribnjaku.Ako su odlucili da deo ribe prodaju njihovo je pravo i jos bolje da ima manje glava,bice kvalitetnije pecanje.

Nesa za predsednika :) :) :good:

Link to comment
Share on other sites

Nešo,da li postoji mogućnost da se popriča sa ljudima iz Uprave jezera da se sajle povuku 10-20 metara prema platformama kad već rade izlov i čišćenje jezera iz niz razloga...

Manje će se ljudi maltretirati da dobace do sajle svoje preztentacije,nemaju svi dobru opremu za to pa mnogi i izbegavaju to jezero ,riba bi imala veći prostor unutar sajle gde bi se osećala sigurnije,manje bi se habala oprema ribolovaca,takmičenja bi bila zanimljivija...

Link to comment
Share on other sites

Mozda bi najbolje bilo da se te sajle uklone skroz. Cemu sluze one uopste?

baca tu imas dve sajle sa obe strane ...a izmedju njih imas dosta granja ...tako da ako bi sklonili sajle mogli bi da se takmice u kacenju olova na grane...ovako bar znas dokle da bacas...a neko je napisao da se pomere sajle jos blize...to i nema neke logike bar na miki to zna svako ko je pecao...ali niko ti ne brani da pecas sarana blize znam dosta ljudi koji tako pecaju i sasvim lepo prolaze posto je neizvodljivo da 24t sarana se nabije do same sajle ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...