Jump to content

Apsorber Vlage


ceronimus

Recommended Posts

Na trzistu ima dosta tih sakupljaca vlage pa me zanima da li je neko probao... Kad ne koristim winterskin kao i vecini sator mi bude mokar iznutra pa mi pade na pamet taj apsorber.Ima li neko iskustva sa tim.

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Cisto sumnjam da ces nesto rijesiti sa tim jer upravo skin odradjuje posao. Ovako bez skina direktno se sudaraju topao zrak iznutra i odmah sa druge strane materijala hladan i tu ne znam da moze pomoci bilo koje sredstvo. Mislim da je u tom slucaju kondenzacija, u nekim kolicinama,

neizbjezna. 

Link to comment
Share on other sites

To je fizika, sumnjam da absorber moze pomoci. 

 

Jedina pomoc bez skina je da se sto je moguce vise priblize spoljna i unutrasnnja temperatura, tj da razlika u temperaturi ne bude ogromna... Otvoren prozor obavezan, ako to ne pomogne nista nece osim skina. 

Link to comment
Share on other sites

Isto misljenje kao Carp Yo Yo i Milancheshow.Apsorber vlage koristim godinama u camcu u kabini (zatvoren prostor) zimi kada se slabije ide na vodu.U kabini imam cetiri apsorbera vlage,pa i pored toga ujutru orose prozori.Probaj,ali cisto sumnjam da ce ti pomoci.

Link to comment
Share on other sites

Svakako skin koristim u hladnijem periodu...ali leti ga nestavljam zbog zadnjeg komarnika i strujanja vazduha pa sam pomislio nekako resiti kondenz leti...

Necu ni pokusavati...

Hvala puno na izdasnim odgovorima.

Link to comment
Share on other sites

Pa jedini nacin da onda to sprijecis jest da stavis skin ljeti i onda po dani samo da zadignes zadnji dio skina zbog prozora i zbog te ventilacije. Kasnije ga spustis kad vec noc padne. Mislim da to nije veliki problem.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...