Jump to content

Problem oko Shimano BBLC


Recommended Posts

Neki dan sam kupio gore pomenute mašinice (nove). E sad. Extra su nema šta, ali me interesuje kako se vaše mašinice ponašaju (ko ih poseduje) kada uhvatite rotor mašinice (blokirate) desnom rukom a levom uhvatite ručicu i pomerate je napred nazad?, Kod mene ima lufte kada pomeram ručicu napred nazad dali je to normalno kod ovih mašinica, ako da vaše koliko imaju lufte? Nadam se da razumete pitanje. :huh:
Link to comment
Share on other sites

Hmm, mislim da me nisi razumeo, možda i jesi samo sad ja razmišljam dali sam dobro opisao problem. Made in Malaysia skuplja verzia :mellow: . Kad odvrnem sraf onaj sa kojim se sklapa ručka, i izvadim ručicu, na kraju je četvrtasta šipkicakoja ulazi u mašinicu e ta šipkica kad je vratim i stegnem kontrašraf nema lufte gore dole levo desno to lepo uleže nego napre nazad kad fizički blokiram rotor. Auuuuuuu
Link to comment
Share on other sites

Neki dan sam kupio gore pomenute mašinice (nove). E sad. Extra su nema šta, ali me interesuje kako se vaše mašinice ponašaju (ko ih poseduje) kada uhvatite rotor mašinice (blokirate) desnom rukom a levom uhvatite ručicu i pomerate je napred nazad?, Kod mene ima lufte kada pomeram ručicu napred nazad dali je to normalno kod ovih mašinica, ako da vaše koliko imaju lufte? Nadam se da razumete pitanje. :huh:

 

 

jeste normalno je imam set i starih i set novih....

na starima piše LONG CAST a na novima LC,i sve imaju luft jer im je osovina ručice šestouglata,i nesekiraj se služit će te dugooooooo

 

e i razlika je u spuli niva je NEW FORGED iliti hladni kovana alu spula...i nemaju onaj ljepi i jaki klik-klik kod drila,malo su tu zeznuli al ok je,da se namjestiti(pojačat feder)

Link to comment
Share on other sites

Ne sekiraj se, svaka ima lufta. Kupio sam polpvne, pecao 3 godine i jos uvek rade bez greske. Taj luft mozes da osetis samo kad drzis rotor i pokreces rucicu napred nazad. Kad tako nesto radis na vodi? Hocu da ti kazem samo da to uopste ne smeta u pecanju, niti se ne odrazava na rad masine.Pecaj i uzivaj!
Link to comment
Share on other sites

Lufta u samom pogonskom sistemu masine nema. To sto si ti primetio je luft koji se javlja izmedju same rucice i te sestougaone osovine na koju se "vezuje" rucica. Znaci nije nikakav problem. Pozdrav i dugo da te sluze.
Link to comment
Share on other sites

Lufta u samom pogonskom sistemu masine nema. To sto si ti primetio je luft koji se javlja izmedju same rucice i te sestougaone osovine na koju se "vezuje" rucica. Znaci nije nikakav problem. Pozdrav i dugo da te sluze.

 

 

Ko sto kaze covek pecaj i uzivaj,ja posedujem isto 3 lc-a,to je kod njega normalna stvar,sitan luft imas i u rucici i u spulni,nije nikakva greska u seriji,divljak i tako to,to ti je lc,pusti ove sminkerske daiwe :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Znači sve OK. Kažeš da si ih rasklapao, taj deo od kog je materijala gde ulazi ta četvrtka? plastika crna?ili?

Ne brini za luftu , Ja ih imam dugo i to me uopste ne sekira.

PS. nema BBLC bez lufte pa koliko da kosta.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Na ovoj makini je slaba tačka ručica. Obično se sjebe onaj mali stift koji veže ručicu i onu šestougaonu osovinicu, odnosno pohaba se materijal oko štifta. Samim tim zamena štifta ne donosi rešenje problema. Mora da se razbuši nova veća rupa, pa nov štift.....Primer kako treba da izgleda kvalitetna ručica na preklop, koja će da traje, je Daiwino rešenje ove ručice.

Lično sam vrteo mašinice (bblc) koje su imala baš dosta lufta na tim štiftovima i imao sam utisak da rucica u jednom momentu (dok je okrećeš) prosto propadne ... Prvo sam pomislio da je u pitanju luft u prenosnom mehanizmu ali sam brzo zaključio šta je u pitanju. Iako je ta makina imalo dosta lufta u ručici prenosni mehanizam je bio perfektan ,bez lufta.Da je ručica bolje konstruisana ovo bi bila nepoderiva mašinica.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ajde da malo ozivim temu da ne bi otvarao novu :)

pre neki dan sam gledao 3 kom, nove, u kutijama, i na sve 3 se malo ispod onog srafa za rucicu vidi kao neko ulubljenje na kucistu, na prvi pogled se to i ne vidi pa to do sad nisam ni primecivao kad sam ih gledao kod kolega koji ih koriste, ako ih uopste ima na ostalima :unknw: ali kad se masinica pogleda sa strane primeti se, na slici je crvenom bojom odprilike oznaceno gde je to udubljenje...

Naravno interesuje me jesu li sve sa tim ulubljenjem ili je ovo sto sam ja gledao neka fabricka greska ili neka kopija ili sta vec??? :help: :help: :help:

 

 

http://img39.imageshack.us/img39/572/bblcmark.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...