Jump to content

"Ultimate Distance Rod"


Recommended Posts

Koji je po vama stap za najdalje zabacaje, a ujedno i stap kojim je moguce pecati? Free Spirit Hi-S 200, Century FMJ ili Harrison Trebuchet?

Takodje me jako zanima sta mislite o Free Spirit Hi-Sive 12ft?

Ne mogu, a i ne bih kupovao 2-3 seta stapova, pa mi je Hi-Sive jako zanimljiv...

Da li je ovaj stap samo alat za daleke zabacaje ili se sa njime moze i pecati ( ako covek moze sebi da priusti samo 1 komplet da li su Hi-Sive pravi izbor )?

Da li je zaista nemoguce da stap za daleke zabacaje bude i doboljno osetljiv da se njime moze i pecati?

 

Unapred hvala za odgovore...

 

Pozdrav...

Link to comment
Share on other sites

Nikola ja imam HIS-ive,ali 13ft.Izuzetno se ponasa sa ribom,a daljine zavise od snage i tehnike.Ja sam postigao daljine o kojima nisam ni sanjao.Upario sam ih sa aero technium xtb masinama.Stvarno su vrhunski.Imao sam i hi-s,takodje opaki stapovi,najtanji blank za 13ft sto sam video,ali su meni HIS-ive bolje legli.Iako se raspitujes za 12ft,moja preporuka bi bile 13-ce.Nadam se da sam ti barem malo pomogao.Poz
Link to comment
Share on other sites

Nikola ja imam HIS-ive,ali 13ft.Izuzetno se ponasa sa ribom,a daljine zavise od snage i tehnike.Ja sam postigao daljine o kojima nisam ni sanjao.Upario sam ih sa aero technium xtb masinama.Stvarno su vrhunski.Imao sam i hi-s,takodje opaki stapovi,najtanji blank za 13ft sto sam video,ali su meni HIS-ive bolje legli.Iako se raspitujes za 12ft,moja preporuka bi bile 13-ce.Nadam se da sam ti barem malo pomogao.Poz

 

Hvala Shiki na informacijama...

Kako se stap ponasa pri vadjenju ribe?

Ja sam izrazit zaljubljenik u ostre stapove, zato sam pitao za 12ft, ali cu svakako razmisliti i o 13-tici...

Inace dugo varalicarim, pecam sa CMW Mp1 2.75m 15-75gr, Shimano Stella-om 5000 FA i Power Pro 20lb...

CMW je brutalno ostar stap ( moje subjektivno misljenje ), ali pod opterecenjem je parabolican... Bas smo se Rott i Ja cudili kako su uspeli da

ukomponuju materijale i konus stapa da bi postigli tu akciju ( zaista neverovatan stap )...

Ako je Hi-Sive 12ft ili 13ft takav stap, onda ce to biti moj jedan jedini komplet saranskih stapova... :)

 

Hvala jos jednom i pozdrav...

Link to comment
Share on other sites

Ako volis ostriji stap,onda ce ti se svideti.Za razliku od Hi-s,koji je meni bio "glindzav",HI-Sive mi je bas kako treba.A kako radi sa ribom,moras da dozivis,jer je prosto neverovatno da stap takvih bacackih sposobnosti tako "meko pumpa".
Link to comment
Share on other sites

Ako volis ostriji stap,onda ce ti se svideti.Za razliku od Hi-s,koji je meni bio "glindzav",HI-Sive mi je bas kako treba.A kako radi sa ribom,moras da dozivis,jer je prosto neverovatno da stap takvih bacackih sposobnosti tako "meko pumpa".

 

Hvala na odgovoru, to me je zanimalo...

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Tako je Zoki, ali kako da odgovoriš na postavljeno pitanje kada isti štap ne mora svakom da legne u ruke neko voli 13ft neko 12ft dok ne otpecaš ne možeš znati dali ti leži štap, video sam ljude koji su uzimali isključivo bacačke štapove pa opet ne mogu da bace više od 100m. Zato sam i napisao u prethodnom postu onako kratak odgovor.
Link to comment
Share on other sites

Dragane ima josh interesenata da sazna neshto vishe o 12-ici. FS ive 13-ca je bacacka mashina sa neshto vecom tezinom, a upravo to mi je jako smetalo kod fmj, za razliku od 12-ice koja je dosta laksha uz vrlo solidno ponashanje pod ribom. Hi-S 13

3.5 je i po meni na granici da bude 'glindzav" dak je ista 12-ca pomalo brutalan sa ribom. E upravo to me interesuje, da li IVE 12 i 13 ima takvu razliku kao kod 'obicnog"Hi-S a.

Link to comment
Share on other sites

Dragane ima josh interesenata da sazna neshto vishe o 12-ici. FS ive 13-ca je bacacka mashina sa neshto vecom tezinom, a upravo to mi je jako smetalo kod fmj, za razliku od 12-ice koja je dosta laksha uz vrlo solidno ponashanje pod ribom. Hi-S 13

3.5 je i po meni na granici da bude 'glindzav" dak je ista 12-ca pomalo brutalan sa ribom. E upravo to me interesuje, da li IVE 12 i 13 ima takvu razliku kao kod 'obicnog"Hi-S a.

 

Odgovor na ovo pitanje i mene zanima...

Link to comment
Share on other sites

pokušaću da dam odgovor za ova dva štapa H-si Ive 12ft i 13ft, samom razlikom u dužini štapa ne ponašaju se isto, tako da gledajući sa strane 13 izgleda mnogo mekša, ali daleko od toga da je glindžav kao većina štapova te dužine i možda jedini koji nisu označeni LB. Meni lićno bolje leže štapovi od 12ft, ovaj štap barem meni zadovoljava 3 potrebe, prilikom zabacivanja vrh staje istovremeno bez dodatnih oscilacija što znači da je štap oštar tj. brz, da ribu sa velike daljine mogu da vodim ka meni a ne da mi beži gde ona hoće, a kad dođe ispred meredova lepo odrađuje 1/3 štapa to je ono za uživanje, ali ukusi su različiti pa uvek imamo one koji su za i onih protiv. Jedino što bih još mogao da vam pomognem to je da se nađemo na vodi pa da probate H-si Ive 12ft naprimer u Krnjači, pa ako vam odgovara vi se javite stojim vam na raspolaganju toliko od mene.
Link to comment
Share on other sites

pokušaću da dam odgovor za ova dva štapa H-si Ive 12ft i 13ft, samom razlikom u dužini štapa ne ponašaju se isto, tako da gledajući sa strane 13 izgleda mnogo mekša, ali daleko od toga da je glindžav kao većina štapova te dužine i možda jedini koji nisu označeni LB. Meni lićno bolje leže štapovi od 12ft, ovaj štap barem meni zadovoljava 3 potrebe, prilikom zabacivanja vrh staje istovremeno bez dodatnih oscilacija što znači da je štap oštar tj. brz, da ribu sa velike daljine mogu da vodim ka meni a ne da mi beži gde ona hoće, a kad dođe ispred meredova lepo odrađuje 1/3 štapa to je ono za uživanje, ali ukusi su različiti pa uvek imamo one koji su za i onih protiv. Jedino što bih još mogao da vam pomognem to je da se nađemo na vodi pa da probate H-si Ive 12ft naprimer u Krnjači, pa ako vam odgovara vi se javite stojim vam na raspolaganju toliko od mene.

 

Mene definitivno zanima, bilo bi odlicno da se nadjemo i vidimo stapove uzivo...

Mozda neki vikend, ako uspemo da se iskombinujemo...

 

Hvala i veliki pozdrav...

Link to comment
Share on other sites

Dragane vidi mnogo puta receno ukusi su razliciti,ali konkretno karekteristike stapa koji tebi odgovara ja sam pronasao u FS HS 12.6ft 3 1/4 pa ide do masinice.Imam i drugu meksu varijantu ali o tome drugi put.Nego meni je interesantan momak koji je zapoceo temu i napisao da izrazito voli krute stapove a opet ga interesuje sta se desava sa ribom!?

Mada opet kazem ukusi su razliciti,ali ima i cudnih pitanja i potpitanja!

Link to comment
Share on other sites

Baš zbog tih različitih ukusa ne volim da pišem na forumu jer retko ko da konkretne primere uglavnom su to poluprazne priče i zato sam dao onaj predlog da se nađemo na vodi pa čovek nek proba i odluči šta mu valja činiti s moje strane mislim da je korektno.
Link to comment
Share on other sites

Dragane vidi mnogo puta receno ukusi su razliciti,ali konkretno karekteristike stapa koji tebi odgovara ja sam pronasao u FS HS 12.6ft 3 1/4 pa ide do masinice.Imam i drugu meksu varijantu ali o tome drugi put.Nego meni je interesantan momak koji je zapoceo temu i napisao da izrazito voli krute stapove a opet ga interesuje sta se desava sa ribom!?

Mada opet kazem ukusi su razliciti,ali ima i cudnih pitanja i potpitanja!

 

Potpuno si u pravu sto se mog post-a tice, mada mislim da si ga pogresno protumacio...

Naime, zanimalo ma me je ostrina Free Spirit stapova, tj. Da li su zaista toliko ostri koliko ljudi pricaju... ( u odnosu na ostre varalicarce duzine duzine do 3m NI JEDAN SARANSKI NIJE NI BLIZU OSTROG, makar ovi koje sam probao )

Posto prilicno dugo varalicarim i pecam sa izuzetno ostrim stapovima, tesko mi je da odredim sta se podrazumeva pod ostrim saranskim stapom!

Trenutno pecam sa Greys Prodigy 12ft 3.5lb (stara serija) i oni su po meni vrlo mekani stapovi, a opet po drugima prilicno ostri?!

Tako da sam pokusao da dodjem do nekog svog odgovora kroz 2 pitanja...

Jedno je koliko je zaista stap (FS Hi-Sive 12ft)ostar po misljenju ljudi koji ga koriste ( subjektivno misljenje ) i

drugo kako se stap ponasa na ribi...

Ovo drugo sam pitao iz razloga sto stap jako tesko moze da bude u isto vreme i izrazito ostar, a ujedno i osetljiv pri izvlacenju ribe!

Tako da ukoliko je osetljiv pri vadjenju ribe, onda on i nije bas toliko ostar... ( moje subjektivno misljenje )

 

Nadam se da sam uspeo da razjasnim svoja pitanja i podpitanja, a da ujedno nikoga nisam na bilo koji nacin uvredio...

Ukoliko jesam, ovom prilikom se IZVINjAVAM...

 

Pozdrav...

Link to comment
Share on other sites

Baš zbog tih različitih ukusa ne volim da pišem na forumu jer retko ko da konkretne primere uglavnom su to poluprazne priče i zato sam dao onaj predlog da se nađemo na vodi pa čovek nek proba i odluči šta mu valja činiti s moje strane mislim da je korektno.

 

Apsolutno si u pravu u svemu sto si napisao...

 

Hvala jos jednom...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...