Jump to content

exYUcarp druzenje


Recommended Posts

Ma čim se uđe u 4 mjesec to je več nešto. Pa svi jedva čekamo sezonu. Kakva zima, idealno vrijeme za ribolov, a za druženje je uvijek dobro. Ako čovjek baš misli pogoditi idealno vrijeme u današnje doba svakojakvih vremenskih prilika teško da može biti siguran i u 5 mjesecu.

Početak sezone je odlično vrijeme za druženja, poslije smo opterečeni svim i svačim i teško je ubaciti još jedan makar i tako značajan događaj.

Link to comment
Share on other sites

Svakako da je veoma tesko a gotovo i nemoguce uskladiti termin i lokaciju pa da bi svi koji su zainteresovani bili u mogucnosti da prisustvuju na predstojecem druzenju. Zasigurno je da je veliki broj clanova rezervisan gotovo cele godine za raznorazna takmicenja a samim tim i vode ostavljaju malo prostora za ovakve skupove. Licno sam misljenja da kako sezona bude odmicala sve ce teze biti izvodljivo odrzati skup u zeljenom broju i na zadovoljavajucoj vodi. Stoga smatram,kako su neki vec i napomenuli, da je za odrzavanje istog mozda i najpovoljniji sam pocetak sezone. Ukoliko i vremeski uslovi ne budu naj-naklonjeniji mozda korigovati satnicu trajanja skupa,pa se opredeliti za kracu a kvalitetniju verziju. Kao sto rekoh gotovo je nemoguce uskladiti da sve bude potaman! Sto se tice voda (pomenutih ili ne), od lokacija koje poznajem, mislim da Pavlovacko jezero moze izaci veoma kvalitetno u susret ovom skupu po mnogo cemu, naravno pod uslovom da se na vreme obave razgovori sa ljudima koji gazduju i dobije dozvola za isto! Ukoliko bi se i postigao dogovor, jednom volonterskom akcijom voljnih ljudi a ponajpre ljudi iz neposrednog okruzenja bi se dale urediti potrebne piste,posto se na jezeru ne peca duzi niz godina. Jezero je na lepom geografskom polozaju, vise nego dovoljno veliko, zanimljiva divlja voda, mogu slobodno da kazem verovatno i najbogatije trenutno ribljim fondom u celoj Srbiji! Opet podvlacim treba dobro razmotriti sve solucije,jer organizovati nesto ovog tipa nije nimalo lako i treba ukljuciti veliki broj ljudi!

 

p.s. Mozda i jedna jos od bitnih prednosti ovog jezera je ta sto ova voda ne bi bila striktno vezana za odredjeni datum,jer se na njoj ne odrzavaju nikakve manifestacije jer je ribolov zabranjen, pa bi se mozda lakse dala uskladiti u izabrani termin.

Link to comment
Share on other sites

Josh se traga za jezerom.Neki oce puno(za njih nije za nas je previshe jer je ipak druzenje a ne evropsko prvenstvo),na nekima je taj termin vec zauzet tako da gledamo sve da bude kako treba a da je shto manja kotizacija kako bi bilo pravo druzenje.Nismo se nadali da ce toliko da ispadne problem voda.Nadam se dacemo uspeti neshto da reshimo.
Link to comment
Share on other sites

Kako sam vec rekao nije do nas nego treba malo da imaju osecaj gazde jezera

 

 

 

Ne kužim jane. Pa svaki gazda vode bi morao biti sretan ugostiti ljude iz svih krajeva bivše države ako nizbog čega onda radi promocije svoje vode, mjesta. Sve je to poznato tržište i kako ljudi kažu, kotač se vrti samo ga treba pokrenuti.

Link to comment
Share on other sites

PAVLOVCI

1. trenutno najbolja voda u Srbiji (porede ga sa Saruleshti),

2. riblji fond je strahovito bogat sa saranom, amurom, somom, smudjem i belom ribom (nema regana),

3. staza je ogromna moze stati neograniceni broj ekipa (nas forum je veoma posecen i verujem da ako se napravi druzenje bice barem 40 prijava ekipa),

4. kapitalni sarani (ne zna se koliki plivanju u toj vodi i koliko ga ima. Najveci :saran: je ulovljen pre 12 godina sa kilazom 27.500 kg, a tek koliko ima 20+, samo prosle godine je za dva takmicenja ulovljeno 5-6 riba preko 20 kg),

5. ako je gazda jezera Vulin dozvolio prosle godine odrzavanje 2 takmicenja da bi pomogao ribolovackom drustvu "Saran" Ruma ne vidim razlog da i nama ne dozvoli durzenje u maju ili junu, a ne 1. aprila kada je stvarno hladno i smatram da se mnoge ekipe nece odazvati na to druzenje zbog vremenskih uslova....

Toliko od mene, nadam se da ce ljudi iz Rume napisati jos vise i lepse o ovom prelepom jezeru koje se nalazi na obroncima Fruske gore.

Spreman sam sa jos par ljudi da odem do Vulina cisto da se informisemo da li postoji mogucnost da dobijemo jezero na koriscenje.

Voleo bih da cujem vase komentare na ovu moju ideju.

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

 

 

 

BRAVO ZARE. PODRZAVAM. :drinks: :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Pavlovci su preterali sa cenom, toliko da je duplo nadmasila najneskromnija ocekivanja. Pelagicevo je zauzeto. Trazi se dalje

 

Veoma nemarkentiski, netaktican potez i po meni neodmerena reakcija upravitelja vode,moram priznati i pomalo zacudjujuca, ukoliko su istinite glasine da se tezi dovodjenju jezera u status najatraktivnije destinacije za sportski ribolov na nasim prostorima. Cinjenica je da je jezero svojim kvalitetom samo po sebi dovoljno dobra reklama, ali kao i u svakom velikom poslovnom poduhvatu, malo pristupacnosti, izlazenja u susret velikoj ciljnoj grupi ljudi, izistinskih postovaoca prirodnog bogatstva i zaljubljenika u vodeni svet, sa tako sirokog regiona, moglo bi biti samo plus i idealna reklama u zazivljavanju postavljenih ciljeva! Otuda dolazim u sumnju u istinitost glasina i bojim se da ce proci jos puno godina do toliko zeljenih kampanja na toj vodi.No...vezano za temu, pokusali ste stupiti u kontakt sa upravom na Maradickom jezeru, koje je po meni druga po atraktivnosti divlja voda koja moze da zadovolji sve potrebe, ili je i to bespredmetno?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...