Jump to content

Shimano Ultegra 14000 Xsc Ili Daiwa Emblem Pro 5500


Recommended Posts

Imao sam i jednu i drugu . Daiwu bi pre iako je teska. Ako ti nije bitna tezina daiwu uzmi a neverujem da ti je problem . Daiwa ima samo dve mane tezina i sraf na spulni se necuje kad se vrti ako se to moze nazvati problem . A xsc mi je lefternija ali joj se cuje i sraf i laksa je ali ja. Bi daiwu svakako
Link to comment
Share on other sites

Mene bi taj nedostatak ''krckanja'' izludjivao! Imam daiwu emblem pro kao spod masinu i to me bas nervira. Drugo sto me nervira je nekako losa farba na njoj, kupljena je nova ali je vrlo brzo pocela da se nekako grebucka iako sam je bas pazio! Inace sve ostalo je full, radi vec godinama bez problema i potpuno isto kao i prvog dana!!
Link to comment
Share on other sites

Jeste malo nervira sto nema krckanja i po meni jedini nedostatak . A nije samo 10 gr mislim da je 50 kataloski ili vise a na vagu kad izmeris sa najlonom malo vise ali i to je nebitno po meni na tu tezinu.
Link to comment
Share on other sites

daiwa jaca.namenjena za morski ribolov,jaca osovina,pogon, imam pro od 2008 na spodu i ni da mrdne a nije nikad servisirana.

 

shimano daleko bolje slaze najlon i brzu kocnicu al se to resava kod daiwe sa qd srafom.a bolje slaganje najlona koliko ces dobiti u daljini nznam jer svi koristimo embleme na spod i zabacimo dalje nego sa lovnim masinama :)

 

na kraju stvar ukusa

Link to comment
Share on other sites

Ultegra ima bolji line clip. Bar ja vise volim Shimanov klip nego Daiwin. Daiwa ima plastican i zna da se desi da pukne, desilo mi se i na Emblem Pro i na Emblem Spod. Daiwa ima uzasno spor dril, ali kako rece kolega, moze da se resi. Daiwa neunistiva, osim tog glupog klipa koji moze da se uradi, ako ne daj Boze pukne, ali izgleda odvratno. Ultegra smekerska, lepa, Daiwa traktor...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Igore cuo sam za tog kolekcionara pribora. Kazu da otvara muzej koliko je nakamario! Ali mislim da nije merodavno njega pitati posto je ove godine imao dva i po pisanja na vodi. Upravo zbog toga treba da kolje neku marvu za opkladu, mada to je sada marva sajamske vrednosti koliko je vremena proslo!
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...