Jump to content

Daiwa Emblem X 4500 A


Recommended Posts

Ja samo znam da kada sam prodao BBLC tri komada uzeo za njih 330Evra, kupio ove tri i podosta mi ostalo

Primerno kod Nas se ponekad puste Emblem Pro za nekih 100Evra komad sto je odlicna cena

A to je masina malo bolja od ove moje

PS. ovo da se uzme sa rezervom i kao orjentir kada trazite polovne masine

Uz svo dužno poštovanje prema vama kao forumašu kojeg cijenim po napisima na ovom forumu.

Ja bih vas zamolio da mi objasnite kako je emblem pro bolja rola ( po čemu)?

Inače rola kao nova je koštala 250 eura i odavno se ne proizvodi ,ali da tu nebi bio kraj ova rola ima i zlu sestru emblem ZA koja je koštala 400 eura .

A razlike budem napisao kasnije između ZA i XA

Link to comment
Share on other sites

dali moze da je zameni ova  daiwa emblem x5000 black.

 

DAIWA EMBLEM X-5000T BLACKhttp://www.angelgeraete-wilkerling.de/app/webroot//img/files/products/38233/big/Daiwa_10126-501_54d9d5ff-3c94-4c94-8323-439c4e2e02e3.jpg

DAIWA EMBLEM X-5000T BLACK

Niti slučajno ne mogu u istu rečenicu ove dvije role.

Iako imam pet komada neke i made in japan kao ovih sa slike u XA su jednostano mehanički "preciznije" role ako se to može tako nazvati.

Link to comment
Share on other sites

ovo nije ta masina ovo su stare babunke. Vasil je stavio loja je ta masina i Tarik je stavio tri linka i ta masina sto pita srkijan je sa prvog i treceg linka .

Ganiću ovo nisu babunke babunke su mislim H5000S a ovo je nasljednik starih lilika XT

http://www.ebay.co.uk/itm/Daiwa-6000H-Emblem-S-Baboon-Bum-/222306662348?hash=item33c28277cc:g:Qh4AAOSwYIxX-m8O

http://www.ebay.co.uk/itm/2-x-DAIWA-EMBLEM-S-5500-H-BOXED-REDUCER-JAPAN-BABOON-REEL-PAPERS-Original-/122184147737?hash=item1c72be2319:g:FDAAAOSwL7VWiYY-

Babunke

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja od skoro posedujem emblem x5500a....made in japan....moj prijatelj ima emblem pro i ta masina je identicna samo druge boje, medjutim emblemx i emblem z su japanske a pro nisu...ja nekako imam vise poverenja u ove starije....ne slazem se sa Vasilom oko cene..ja sam moje platio mnogo vise od 70-80 evra po komadu i cena u engleskoj im je dosta visa....iako su polovne....

 

Sto se tice emblem z drugar prodaje komplet u top stanju sa sve rez spulnama i bite & run converter  za svaku.....

 

Vrhunska masina.....

Link to comment
Share on other sites

Stvarno treba da pazim sta pisem i za sta pisem

Tacno je da sam Ja kupio ove moje masine dosta ispod 100Evra po komadu i to u Sofiji, mene ne zanima kupovina na e-bay i Ja nikada nista tamo nisam kupio.

Tako da moze neko da vam ponudi ove masine i za 200Evra komad , dal ce da kupite to je vasa stvarmoj ukus, ,

Napisao sam da je pro MALO bolja od ove moje ne zato sto sam sa njom lovio a zato sto je ima moj dobar drug ovde, dopala mi se onako na prvi pogled , mislim da ima jedan, dva lagera vise

Stvar ukusa

Sve sto napisem o bilo cemu je  moje misljenje,  nikako ubedjivanje nekoga sta i kako da kupuje

Link to comment
Share on other sites

Ja od skoro posedujem emblem x5500a....made in japan....moj prijatelj ima emblem pro i ta masina je identicna samo druge boje, medjutim emblemx i emblem z su japanske a pro nisu...ja nekako imam vise poverenja u ove starije....ne slazem se sa Vasilom oko cene..ja sam moje platio mnogo vise od 70-80 evra po komadu i cena u engleskoj im je dosta visa....iako su polovne....

 

Sto se tice emblem z drugar prodaje komplet u top stanju sa sve rez spulnama i bite & run converter  za svaku.....

 

Vrhunska masina.....

Za je kvalitetnija rola od xa i emblem pro.

Te ZA ima sporiji prenos za razliku od ove dvije gore spomenute

Emblem pro 5,1 (4 ležaja)

Emblem XA  5,1  (4 ležaja)

Emblem ZA 4,2  (5 ležaja)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stvarno treba da pazim sta pisem i za sta pisem

Tacno je da sam Ja kupio ove moje masine dosta ispod 100Evra po komadu i to u Sofiji, mene ne zanima kupovina na e-bay i Ja nikada nista tamo nisam kupio.

Tako da moze neko da vam ponudi ove masine i za 200Evra komad , dal ce da kupite to je vasa stvarmoj ukus, ,

Napisao sam da je pro MALO bolja od ove moje ne zato sto sam sa njom lovio a zato sto je ima moj dobar drug ovde, dopala mi se onako na prvi pogled , mislim da ima jedan, dva lagera vise

Stvar ukusa

Sve sto napisem o bilo cemu je  moje misljenje,  nikako ubedjivanje nekoga sta i kako da kupuje

Ne mene je zanimalo kako od 2 mehanićki iste role jedna može biti  bolja.

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem kolega u cemu je problem?

Ja sam rekao da se MENI dopala ta pro masinica, dali su tehnicki iste nikada me nije interesovalo

Uvek sam kupovao stvari na osnovu instikta, dopada li se nesto pa makar i vizuelno Ja to kupim.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Febus je rekao lepo....poredio odnose prenosa i broja lagera....i to je to....razlika je u mestu proizvodnje sto ne mora da utice na kvalitet....

 

XA, ZA i PRO su vrhunske masine i tu nema price....cena je relativna stvar kao i stanje...

 

Pre 2-3 godine bblc je mogla da se kupi polovna za 300e....neko je mozda u frci zbog para mogao da je proda i za manje....ali realno da je sada cena tih masina veca i u zadnje vreme im je cena 330-350 pa i vise zavisi kako ko ceni....tako da je to odnos ponude i potraznje ili na relaciji prodavac kupac...nikakvih pravila tu nema....

Link to comment
Share on other sites

Emblem pro ima 6 lagera.

jace su starije emblemke jer imaju sporiji prenos i tjelo je zelezo a nije platika

 

emblem pro 5500A koji nije za evropu ima cak 7 lagera

 

emblem pro ex5000 je josh noviji sa duraluminijumom

 

al opet one stare su made in japan i najbolje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...