Jump to content

Laguna Lake Ili Zivotinjsko Carstvo


Milica i Vlada

Recommended Posts

Želeo bih malu pomoc od ljudi koji poznaju ove dve vode. Sledece godine bi zeleo da napravim 1 kolo lige na jednoj od ove dve vode. Pa me zanima koja je voda pogodnija za 13 ,podjednakih mesta,gde ima vise ribe,gde je lepsa priroda i sve sto nas zanima u takmicarskom ribolovu. Hvala unapred svimaaaa!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro poznajem jezero Laguna Lake, od samih pocetaka radova na jezeru sam prisutan, cak i ranije dok je bilo jos staro jezero. Riblji fond izuzetan, mnogo ribe na relativno maloj povrsini vode (oko 2,5ha),ima dosta krupne ribe, a ima i sitnijih primeraka. Od krupnijih primeraka ima 15-ak riba 15+,2 ribe 20+ a na desetine 10+ Prosek jezera je oko 5kg. Jezero je lepo uredjeno i dosta se vodi racuna o cistoci i higijeni jezera. Domacini korektni i kompletna infrastruktura je na zavidnom nivou (sredjene pozicije, izbetonirana staza komplet oko jezera, video nadzor, ribolovacka kucica sa terasom, letnjikovci...). Mozda malo vise deluje urbano, ali sve je to lepo upakovano.

Sto se takmicenja tice i tu imam dosta iskustva, i pokusacu da budem realan. Za mene licno, najidealnije je 10 ekipa da pecaju. Kad je 10 ekipa na vodi bukvalno svaka pozicija moze da pobedi a i jos jedna prednost je to da dosta prostora ima svaki sektor (pozicija). Ne kazem da je sa 13 ekipa guzva, ali tu se jako mora voditi racuna o podeli jezera (pozicija). Pecali smo mi i sa 16 ekipa ali to je vec puno. Dodao bih jos da riba u vecini slucajeva dobro radi,ima dosta akcije, desavanja, a i treba puno rada za dobar rezultat.

Moj ti je savet da odes na vodu, snimis situaciju i ako ti se svidi da vidis sa ljudima koji vode jezero kako i sta oko detalja.

Link to comment
Share on other sites

Opet ja da napisem koju... Stavrno ne poznajem vodu Zivotinjsko carstvo i voleo bih da se neko ukljuci i za ovu vodu da ne pisem samo ja za vode koje poznajem.

Ribolovacko carstvo takodje dobro poznajem, dugo sam i na ovoj vodi, pecam i na slobodnom dosta, a pecam i ligu nekoliko godina. Voda velika, povrsine oko 15ha, nepravilnog oblika sa dosta drveca i meni jedna od najlepsih voda u Srbiji. Ima 18 uredjenih pozicija i svaka ima dosta prostora za pecanje. Prosek dubine oko 2 metra, sve je pesak, mada ponegde ima i malo mulja. Ribe ima sasvim dovoljno, prosek oko 5-6 kg. Najcesce se hvata riba oko 4 kg, sitnijih primeraka jako malo ima, a od krupnije ribe ima dosta od 9-11 kg. Takodje ima krupnih amura i uglavnom amuri su od 10-17kg, tek po koji se uhvati da je manji. Poslednje dve godine liga se peca sektorski sto je dosta realnije jer je velika voda, pa i ima razlike u pozicijama. Neke su bolje neke losije, mada ni to nije uvek pravilo i zna svaka pozicija da iznenadi. Ali u slucaju organizacije takmicenja treba povesti racuna o ovome.

Ako jos neka informacija treba za ovu vodu slobodno pitajte, mada je i dosta forumasa upoznato sa ovom vodom, pa neka se i oni jave.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ribolovačko carstvo u kikindi je prelepo, ambijent,mesta,hlad,trska.... a odvojeno od bilo kog naselja mir tišina...

Po meni najlepša komercijala sto se tiče ambijenta kod nas

O ribi nebi pričao pecao sam par puta i po meni je to bilo jako pristojno,ribe nisu velike ali je zanimljivo

Kažu da riba jako lepo raste tako da je saad još veća nego tad kad sam ja bio

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...