Jump to content

Jezero Laminci


Recommended Posts

Prošlog vikenda bio sam sa devojkom u poseti prijatelju u Gradišci u RS, inače istaknutom članu našeg foruma DucicM poznatijem kao Miroslav :) pa smo iskoristili priliku i da odradimo ribolov na prelepom jezeru Laminci koje se nalazi nedaleko. Samo jezero je prelepo, sastoji se od dva dela, malog i velikog jezera koji su međusobno spojeni tako da riba može da cirkuliše, duboka i bistra voda, ribe borbene, travnjak uređen i održavan, ljubazni domaćini kao i gosti... jedno rečju ostao sam oduševljen svime što nas je tamo dočekalo jer sam na jezeru bio prvi put. Ranije sam gledao slike i slušao priče ali, iskreno, voda je mnogo lepša nego što sam očekivao. Na Miroslavovu preporuku seli smo u drugi deo jezera, takozvano malo jezero kako bi bili što udaljeniji od plaže i mnogobrojnih kupača koji su tokom vikenda posetili jezero i cele graje i gužve i kako bi mogli maksimalno da uživamo. Odabir pozicjie se pokazao kao pravi jer smo imali zaista fenomenalan ribolov sa mnogo mnogo ulovljene ribe, nekoliko otkačivanja i nažalost par kidanja jer na delu gde smo pecali ima dosta granja i potopljenih panjeva i mesta gde riba može da pobegne. Važno je napomenuti da ni jedna riba nije otišla sa sistemom u ustima zato što smo za svaku zakačenu ribu se skidali i plivali do nje i ili uspevali da ribu zakačenu oslobodimo i izvučemo na obalu ili da riba ode a da mi sistem ili spasemo ili pokidamo ali bez ribe, što je naravno bolja opcija! Kada smo počeli ribolov lovili smo isključivo uz drugu obalu ali smo se kasnije, zbog pomenutih zakačaljki sve više i više pomerali dalje od obale u dubinu gde je bilo mnogo čistije. Suma tog našog 30časovnog ribolova je bila oko 40tak izvađenih riba što je sasvim solidna količina i po Miroslavovim rečima svojevrstan rekord vode po broju ulovljenih riba za tako kratak period. Imali smo dosta lepih riba preko 10kg, najveća negde oko 13kg, svaka karakter za sebe, savršenog divljaka vretenara, linear ili ti španskog šarana, dugačkog golaća, debelog... neke ribe koje smo ulovili nisu imale ranu od uboda udice u ustima( bile su nevine :) ) ali ovaj put na njihovu žalost na našu sreću nisu mogle da odole onome šta smo imali da im ponudimo. mamci na koje smo lovili su bili domaće izrade, manje/više uzimali su sve što smo probali, nešto više a nešto manje tako da sam stekao neki utisak da ribe nisu mnogo izbirljive i da će rado uzeti svaki sveži i kvalitetni mamac. Naravno uvek neki mamac mora da se izdvoji kao favorit i to bi u mom slučaju bili topivi M1 i školjka koji su mi dali par lepih serija a Miroslav neka sam napiše svoje, ako želi. ahahahah

Sve u svemu jezero je debelo premašilo moja očekivanja i mogu da ga preporučim svakome i siguran sam da ću ponovo ići tamo čim budem mogao jer je stvarno prelepo i ribe su izuzetno lepe i borbene, čak ponekad i nesrazmerno svojoj veličini. 

pre_1496756746__6.jpg

 

pre_1496756735__5.jpg

 

pre_1496756723__4.jpg

 

pre_1496756713__3.jpg

 

pre_1496756703__2.jpg

 

pre_1496756691__1.jpg

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Išao sam sa devojkom i nosio sam minimum stvari, U principu me nije niko ništa ni pitao. Generalno za sve ove godine putešestvija preko raznoraznih granica nisam nikad imao problem ni na jednoj. Samo smo jednom na slovenačkoj granici morali da vadimo sve stvari iz prilkolice na uvid ali to je bilo samo zato što je drug koji je vozio bio izrazito neljubazan prema cariniku i pljuštala je kiša i naterao ga je sve da izvadi samo da bi ovaj pokisao i čim smo izvadili domah je rekao da sve vratimo, čista demonstracija sile. Mislim da to na granici dosta zavisi od stava i pristupa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve pohvale Kiki za izvještaj kao i za super ribolov. Žao mi je što nisam uspio uhvatiti vremena da vas obiđem malo, ali biće prilike svakako drugi put.  :pivopija1:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...