Jump to content

Balaton Lake


Srle carp .

Recommended Posts

Listah po forumu,ali ne videh da je pisano o njemu. Da li je neko ovde sa foruma pecao tamo? Da li neko ima informacija sto se tice samog jezera? Sta je dozvoljeno,sta zabranjeno,dozvola dal se uzima na nedelju dana,i slicne stvari? Svaka informacija je dobrodosla,hvala
Link to comment
Share on other sites

sve je zabranjeno i ništa nije dozvoljeno :)

peca se na dva štapa. Razvlačenje do 350m maksimum, ne sme dalje. Mora da se vodi računa o signalizaciji koja upozorava na vetar. Ukoliko je crveni meteo alarm ne sme da se izlazi čamcem na vodu ni po koju cenu(kazna je novčana i momentalno udaljavanje sa jezera). To se odnosi na jačinu vetra. mora da se vodi računa da se ne sedne na privatan posed jer je cela obala isparcelisana. kada kupuješ dozvolu u ribolovačkoj radnji moraš dobro da se raspitaš na kojim delovima smeš da pecaš. 

Ribe ima more, nenormalne količine, jedino što treba imati dosta umeća i malo sreće pa da se zabode neka krupna riba. 

Dozvole postoje i dnevne i vikend i nedeljne...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mrzi me da prekucavam pa ću ti kopirati cenovnik

  • Price of the annual state fishing licence: 2500 HUFÚ
  • Price of the 24-hour ticket for adults: 4000 HUF
  • Price of the 72-hour ticket for adults: 7500 HUF
  • Price of the 10-day ticket for adults: 18 000 HUF
  • 24-hour junior ticket (between the ages of 14 ad 18) 2000 HUF
  • 72-hour junior ticket: 3000 HUF
  • 10-day junior ticket: 7000 HUF
  • Our company reserves the right to change the prices.

You are allowed to pay by credit card.

prva stavka je mađarska državna dozvola za ribolov koju svakako moraš da kupiš da bi uopšte započeo proces ribolova i kupovine dnevnih dozvola. 300 forinti je 1 euro. Svako ko poseduje srpsku pecarošku dozvolu može u skoro svakoj mađarskoj pecaroškoj radnji da za neku simboličnu naknadu izvadi mađarsku dozvolu, bukvalno se samo radi verifikacija. To je zato što oni ne znaju da mi JOŠ UVEK nemamo ribolovački ispit pa smatraju da svako ko već ima našu dozvolu je već obučen i licenciran :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

e da i najvažnija stvar. u sezoni kupanja, a to je od 31 maja do 15 septembra nema ribolova na tim "javnim" delovima jezera jer je tada sezona kupanja. znači ili pre i posle toga ili na neke privatne posede ali tu ne važe ove cene nego neke mnogo veće. meteo alarm je najvažnije pravilo tamo koje mora najstrožije da se poštuje, ima tri boje signalizacije. Ne bih da lupam ali mislim da su bela, žuta i crvena, tako nekako. Kad je jedna onda je slobodan izlazak čamcem na vodu, kad je druga onda može ali uz ekstra oprez i obavezan pojas za spašavanje(on je obavezan u svakom slučaju) i kad je treća onda ne sme da se ide na vodu. Svakako se dobija brošura sa svim detaljima i sa mapom dostupnih mesta kada se kupuje karta

Link to comment
Share on other sites

e da i najvažnija stvar. u sezoni kupanja, a to je od 31 maja do 15 septembra nema ribolova na tim "javnim" delovima jezera jer je tada sezona kupanja. znači ili pre i posle toga ili na neke privatne posede ali tu ne važe ove cene nego neke mnogo veće. meteo alarm je najvažnije pravilo tamo koje mora najstrožije da se poštuje, ima tri boje signalizacije. Ne bih da lupam ali mislim da su bela, žuta i crvena, tako nekako. Kad je jedna onda je slobodan izlazak čamcem na vodu, kad je druga onda može ali uz ekstra oprez i obavezan pojas za spašavanje(on je obavezan u svakom slučaju) i kad je treća onda ne sme da se ide na vodu. Svakako se dobija brošura sa svim detaljima i sa mapom dostupnih mesta kada se kupuje karta

 

To je mislim i najvaznije,da mozes na karti da pogledas gde moze a gde ne moze da se peca. Bacio sam pogled na neku njihovu stranicu,to sa privatnim posedima je klasicno udaranje po usima..

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...