Jump to content

Mononatrium -Glutamin


Recommended Posts

Ja sam se pre par godina zezao sa tim sranjem,bas u kolicini koju je Kristijan naveo ( 10gr po kg mixa) i iskreno nisam primetio nikakvu razliku. Doduse probao sam pred kraj sezone a sledece vec mi je nesto drugo dalo rezultate tako da...

Samo da predupredim one koji ce reci kako je to otrov i kako trujemo ribe time, Mononatrium Gliutaminat je sastavni deo skoro svakog konditorskog proizvoda,nalazi se u mnogo vecem procentu u skoro svim preradjevinama od mesa a npr u Vegeti ili ti Zacinu C ga ima vise od 15%.

Link to comment
Share on other sites

Sta ces dobiti s tim?

isto sto i ti kad pijes coca colu , jedes cips i vegetu itd ili mislis na kolicinu. Vec koristim ali se razmisljam da pojacam po ovoj preporuci na 15gr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U ljudskoj ishrani on po objasnjenju proizvodjaca sluzi da pojaca ukus a ako malo proguglas videces da je to ozbiljna hemija. Navodno je on odgovoran za nase prezderavanje pogotovo kada su grickalice tipa cips,smoki ,keks... i ostalo, stvara neku vrstu zavisnosti i podsitice glad-apetit,pojacava ukus proizvoda... naucnici ga krive za mnoge ceste bolesti danasnjice ali se on i dalje nasiroko koristi u prehrambenoj industriji. To je belicasti kristal koji se moze vizuelno videti u raznim zacinskim proizvodima.

P.S Nazalost svako od nas je do sad pojeo po par kg e621

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...