Jump to content

Dobrodol


nesa

Recommended Posts

Jedno pitanje-od koga videste uhvati i pusti od ''starih''ili od novih klinaca?Moja generacija je imala samo jedan izbor-divlje vode,neprirodne tvorevine nisu ni postojale poput rupa sa ribom na ribi.U tim tvorevinama je obesmisljen ''uhvati i pusti'' jer tim mucenicima je smrt spas,nebrojeno puta ubodeni pa pusteni,svakog vikenda izmasakrirani,nadrogirani zarad ljudske sujete i zelje za dokazivanjem,Uprravo je i smisao pustiti ribu na divljoj vodi,to je prava stvar,ali bez foliranja.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da postoje ribolovci koji i dalje pustaju ribu na divljim vodama,a sve ih je vise i edukacijom i pricom moze da se svest pomeri kod svih,nebitno da li je mladji ribolovac ili stariji.Srecom divlji saran ume da se snadje i bez nas kao i da je naucio da ga covek proganja kao najveci neprijatelj.

Ribarilo se uvek,mada sad malo preterano vise, do istrebljenja, sto nikako nije dobro.Ako sagledamo situaciju po morima,pa sve je skoro istrebljeno,a koliko je vrsta nestalo sa zemaljske kugle!Covek je uzrok svega kao i pohlepa koja nema granice!

 

Dobrodol, meni najdraze i najteze jezero za pecanje i uvek se rado vracam da tamo pecam.Prave sarandzije znaju zasto!

Link to comment
Share on other sites

:)  hvala vam sto ste me resili zablude da je jezero opustoseno, vec sam se poplasio da je i na ovom

jezeru ista slika kao i na Borkovcu, Jarkovcima, Mandjelosu, Satrincima, Erdeviku, danas sutra i na

Pavlovcima i Maradiku kada se gospoda pokupe... Da ne bi ovog snimka ja bih i dalje bio u zabludi :unknw:

Limar svaka cast na lepom gestu pustanja :good:

Tesko da mozemo usaglasiti misljenja oko ove teme,ali svakako postujem vasa...

 

Konkretno pitanje za kolegu Limara: Da li smatras da je ovo jezero kao i sva druga u okruzenju nasem,

posto si i ti odavde, opustoseno bukvalno, od strane pecarosa, lopova svim mogucim metodama, takozvanim

sanacionim izlovima i dr. i da vise ne predstavlja ni bledu sliku ovih jezera od pre desetak godina? Ili se ne slazes samnom?

 

Pitanje za kolegu Dukasa: Slazem se da ti je jezero prelepo kao i meni i da mu se uvek rado vracas,isto se slazem da je zahtevno

za pecanje,po meni zadnjih godina i prezahtevno, pa se pitam, kako se  u svoj toj lepoti i neizvesnoj interesantnosti nisi opredelio

za ovu vodu ili neke od nabrojanih pri organizaciji lige i takmicenja,nego si se ipak okrenuo revirima? Sam kazes da je jezero zaista

izazov za prave sarandzije,zar nisu to ti pravi koji bi pohrlili da se oprobaju na njemu i takmicarski?

 

Pitanje za kolegu Kristijana: Kazes da si bio na vodi i da ti je prelepa i da je evidentno da ima ribe,sa cime se slazem potpuno,

u svakom jezeru ima ribe,neka su ambijentalno manje ili vise lepa.Znam da zaista imas puno iskustava sa raznih voda i da si

veoma predan u ribolovu.Koliko cesto si aktivno pecao ovde i u kom vremenskom razdoblju? Kada uporedis utiske od pre nekoliko

godina i sada,kakvi su ti zakljucci?

 

Pitam samog sebe zasto saranska federacija ili kako se vec zove, od obilja prelepih jezera ne zna ni sama vise gde da odrzi

drzavna ligaska prvenstva a da to ipak lici na nesto, vec i oni pribegavaju privatnim vodama....

 

Kolege,ja zivim u blizini ove i jos nekoliko voda,kako mi to zovemo divljih,sve mi je pred okom i obracam paznju.

Tvrdim i garantujem da su vode opustosene skoro do iznemoglosti,za par godina totalni nestanak sa ribolovnih

mapa, ma sve i da Pera Peric stavi sliku ne znam kakvog ulova sa tih voda i da Sima Simic pusti ne znam kakvu ribu nazad

 

Uz duzno postovanje svima

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Limune brate,svaki drugi dan smo peglali Pazova-Dobrodol da bi hranili mesto,pecali i nekad nema ama bas nista,ni kvek,nekad krene babuska na mec a bude i dana da krene saran ALI ....cim te vidi neko eto ga sledeci dan s pricom da bas tu peca godinama i kraj svakog pecanja,ako me razumes....sanacioni izlov nema vajde,previse je krsa dole pa ni tostolobika nema bas puno a veliki deo velike ribe je zavrsio po komercijalama od strane pecarosa,ima je i sad ali ti su ono bas izvezbani,moze i sad lepo da se peca i upeca ali treba jako puno para i truda.....zadnje 2 godine jezero ubise Putincani,Irizani i Rumljani loveci amure koje sve prodadose pod izgovorom da je korov postao!....ja licno pustim svaku ribu,Dobrodol,Jarkovci,Borkovac,nebitno....upecam koju babusku i nju skrljamo,saran je sranje za jelo,moje misljenje......a za info,na Jarkovcima smo do ove godine pecali po 20ak riba po izlasku,2-4kg al je bilo,ove godine je onaj bilmez sa Cari Ribolova opustosio jezero,totalno!
Link to comment
Share on other sites

Inace me je tata dovodio na jezero da pecamo dok je kad je na ovom mestu kod kanala bio sumarak koji se sad ne vidi,definitivno samo budala u to vreme nije mogao upecati ribetinu koliko bese bogato jezero.....
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:)  hvala vam sto ste me resili zablude da je jezero opustoseno, vec sam se poplasio da je i na ovom

jezeru ista slika kao i na Borkovcu, Jarkovcima, Mandjelosu, Satrincima, Erdeviku, danas sutra i na

Pavlovcima i Maradiku kada se gospoda pokupe... Da ne bi ovog snimka ja bih i dalje bio u zabludi :unknw:

Limar svaka cast na lepom gestu pustanja :good:

Tesko da mozemo usaglasiti misljenja oko ove teme,ali svakako postujem vasa...

 

Konkretno pitanje za kolegu Limara: Da li smatras da je ovo jezero kao i sva druga u okruzenju nasem,

posto si i ti odavde, opustoseno bukvalno, od strane pecarosa, lopova svim mogucim metodama, takozvanim

sanacionim izlovima i dr. i da vise ne predstavlja ni bledu sliku ovih jezera od pre desetak godina? Ili se ne slazes samnom?

 

Pitanje za kolegu Dukasa: Slazem se da ti je jezero prelepo kao i meni i da mu se uvek rado vracas,isto se slazem da je zahtevno

za pecanje,po meni zadnjih godina i prezahtevno, pa se pitam, kako se  u svoj toj lepoti i neizvesnoj interesantnosti nisi opredelio

za ovu vodu ili neke od nabrojanih pri organizaciji lige i takmicenja,nego si se ipak okrenuo revirima? Sam kazes da je jezero zaista

izazov za prave sarandzije,zar nisu to ti pravi koji bi pohrlili da se oprobaju na njemu i takmicarski?

 

Pitanje za kolegu Kristijana: Kazes da si bio na vodi i da ti je prelepa i da je evidentno da ima ribe,sa cime se slazem potpuno,

u svakom jezeru ima ribe,neka su ambijentalno manje ili vise lepa.Znam da zaista imas puno iskustava sa raznih voda i da si

veoma predan u ribolovu.Koliko cesto si aktivno pecao ovde i u kom vremenskom razdoblju? Kada uporedis utiske od pre nekoliko

godina i sada,kakvi su ti zakljucci?

 

Pitam samog sebe zasto saranska federacija ili kako se vec zove, od obilja prelepih jezera ne zna ni sama vise gde da odrzi

drzavna ligaska prvenstva a da to ipak lici na nesto, vec i oni pribegavaju privatnim vodama....

 

Kolege,ja zivim u blizini ove i jos nekoliko voda,kako mi to zovemo divljih,sve mi je pred okom i obracam paznju.

Tvrdim i garantujem da su vode opustosene skoro do iznemoglosti,za par godina totalni nestanak sa ribolovnih

mapa, ma sve i da Pera Peric stavi sliku ne znam kakvog ulova sa tih voda i da Sima Simic pusti ne znam kakvu ribu nazad

 

Uz duzno postovanje svima

Ja sam bio na druzenju na tom jezeru sa kolegom Jovom,bili pozvani kao gosti da pecamo i odazvalo se dosta ekipa!Cudi me da ti koji si blizu jezera ne znas za to?Jako dobro bilo organizovano i bilo ribe,bilo je i nas bez ribe ali druzenje je bilo prelepo.

Komercijale su za takmicare i za pocetnike a ovde treba skupiti dobre ribolovce posto vec udruzenje to vec radi i ne treba im smetati.Mogu samo da omasovim njihov rad i pomognem  u edukaciji.U subotu je skupstina pa ce biti neki dogovor.

Svi treba da pomognemo udruzenja koja se necim bave,dobrim idejama i okupljanjima ljudi dobre volje.Moj doprinos je mali ali ljudi su se skupili i podrzavam ih u tome.

Vode je izuzetna,prepela a za kupanje da ne pricam!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

tamo previse treba da ulozis truda da bi dobio malo rezultata... previse ima skoljki,cverglana liski..... sarana jako malo i taj je mnogo namazan i lukav i tesko ga je uhvatiti

ovim putem apelujem na sve koji misle da idu tamo da ne idu i ne gube vreme za dzabe,ribe nema.... mozda je bilo do pre 5 godina ali vise nema

Link to comment
Share on other sites

Dobrodol nekada bese ribnjak i nije se moglo pecati na njemu za razliku od Medjesa,Maradika,Erdevika.....Kad je ribnjak napusten povadjeno je sve sto je moglo da se povadi,medjutim ribe je ostalo i to podosta.Nije bas lako izloviti svu ribu tako da u svim tim jezerima koje si nabrojao,Limune,ima jos sarana samo je populacija normalna ili je ispod normale,nebitno je.Hocu da kazem da na tim vodama ima prirodne hrane u izobilju a to je veliki izazov za ribolovce,jako tesko ga je prevariti da uzme ono sto mu ponudimo na tako bogatoj trpezi koju ima oko sebe,prirodnoj.Pomenuo si Pavlovce,pre tri cetiri godine ubacena je ogromna kolicina ribe u jezero,pecalo se kao na Miki,ako se secas.Neprirodno mnogo glava u jezeru dovodi do toga da nestane prirodne hrane i onda krece''masakr'',kako bi to rekli neki.Ove godine je dosta drugacija slika tamo,populacija ribe je smanjena i odmah je mnogo teze uhvatiti ribu,krecu odmah price kako je povadjeno sve,kako tamo ribe nema.Nije bas tako,peca se lepo na svim tim jezerima samo treba strpljenja i vremena sto mnogi nemaju pa pohrle na mesta gde mogu da upecaju za dan koliko na ovim jezerima neko uhvati za celu godinu.Pitanje je koliki je to uspeh upecati gladnu ribu a koliki situ u prirodnom okruzenju,ali koga briga za to,vazno je da se peca.......Svako ima pravo da peca gde mu se svidja,ne treba omalovazavati nicije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zima je pa smo u prilici da malo vise polemisemo o raznim temama, drago mi je da to cinimo bez tenzija :)

i samo usaglasavamo ili suprostavljamo misljenja.

 

Dukas znam za druzenje, bio sam i pozvan od strane druga kojeg je Kole pozvao, ako mislimo na isto desavanje,

tako da sam upoznat u sve,ali nisam se odazvao i ne sumnjam u dobro druzenje i tok istog ,kao i da je voda fenomenalna za kupanje.

Lepo je cuti da postoji ljudi dobre volje,da se okupljaju i da se odrzavaju skupstine i isto tako se nadam  a pitanje je koliko verujem

da se moze imati dovoljno uticaja i smoci snage da bar malo krene na bolje.

Slazem se sa Nesom u potpunosti,samo sto ne delimo isto misljenje oko populacije,jer ja bih rekao ispod svake granice

normale u svim nabrojanim vodama na kojima je dozvoljeno pecanje.Jeste zaista je vise nego dobar osecaj prevariti ribu

u okruzenju koje je on opisao i istoj pokloniti zivot, tu se slazemo.Ali ako mi je za takav dozivljaj potrebno 60 dana hranjene

pozicije,recimo na Borkovcu,a znam dosta pecarosa da i duze nisu imali ribu,tu se gubi svaki smisao i strpljenja i truda i uopste

odlazaka na vodu,barem iz mog ugla...Taman posla da zelim omalovazavati necije pristupe i opredeljenja,to mi nije ni u podsvesti.

Dok mi sada ovde pisemo na bar dve od svih pomenutih voda verujem da se ovog trenutka vrsi neki vid vadjenja ribe,bilo da su strujarosi,

mrezarosi,toboze izlovi,samo je pitanje ko koliko ima naruceno i tu je kljuc problema.A ubedjen sam da i ti isti sa sve alatom ne mogu vise

ni da podmire porudzbine,drustvo doslo je do kraja...

Sve ove vode su prelepe za setnje,izlete,druzenja,rostilj i za zabaciti stapove tek onako i uz jako puno srece prevariti neku ribu,jednu mislim,

iz par izleta...

Bez rigoroznih zakona i momentalnih sprovodjenja istih na nivou drzave nema spasa ni jednoj vodi...

Da li su pecarosi  iz drugih zemalja koji posecuju ovakve vode toliko kulturniji od nas...hm...

Postoji na ovom ili nekom drugom forumu,ne secam se tacno ,prilicno davno sam procitao,

mnogi od vas su je sigurno procitali, o jednom nasem drzavljanu koji je u Nemackoj cini mi se

iz nekog ribnjaka ukrao velikog sarana,necijeg ljubimca...Sta mislite kako se proveo?

To je ono sto konstantno zelim naglasiti dok ovako diskutujemo, tu ostrinu reagovanja i ponovnog

podizanja ovih voda koje su unistene. Sa svim drugim se manje vise uglavnom slazem sa vama.

Link to comment
Share on other sites

E moj Limune,pa na svakoj vodi ti je priprema terena 95% posla,nema nista bez puno znoja,truda i puuuno para a kvazi pecarosi su postali ko hijene,cekaju da krene pa da upadnu onako drsko...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...