Jump to content

Predlozi Za Unapredjenje Rada Foruma


Recommended Posts

Ovo bi pre trebalo da bude tema druženje, a unapređenje rada foruma je nešto drugo.

Dragane ako imas neki predlog,sugestiju koji bi unapredili rad foruma mi bi ti bili zahvalni da izneses. To se odnosi i na ostale,ljudi iznesite predloge kako bi nam svima bilo lepse i prijatnije na forumu.A ja cu prepisku oko druzenja ujutru premestiti u odgovarajucu temu!

Link to comment
Share on other sites

Hteli Mi, priznati ili ne, šaranski ribolov gledano na globalnom nivou davno je postigao svoj vrhunac i sad je uveliko u opadanju što se popularnosti tiče. Ako pogledamo samo svetske renomirane firme (Nutra, Solar, SBS, Fox, Nash, Trakker itd...), šta su u poslednje vreme izbacile novo na tržištu, pa skoro ništa, jednostavno došlo je do zasićenja tržišta.

Naravno to se odrazilo i kod nas, pa tako da skoro ne postoji generalni uvoznik (čast izuzecima), za pomenute proizvode ovakvih firmi. Dovijamo se na razne načine oko svega.

Ovo je bio samo mali uvod, pa da se vratim na rad foruma, jer nešto slično se i sa njim dešava.

Za nekih mesec ipo dana navršiće se 9g postojanja i rada foruma, ako se dobro sećam tačnije 09.03.2009g  počeo je sa radom.

 Nekih dva meseca kasnije sam postao član istog i ostao do današnjeg dana na njemu.

Kao i svaki početak, postigao je veliku popularnost kod ljudi zaljubljenih u lovu Šarana na savremeni način, gde su se primenjivale nove tehnike, mamci, primama itd..

Bilo je ovde prisutno mnogo poznatih Šaranđžija, od kojih je moglo svašta da se nauči, pogotovo iz takmičarskog dela, pošto se tu i najviše rade ispitivanja i istraživanja.

Dolaze i teška vremena za ovaj forum, što je sasvim normalno, ali su i ona prevaziđena i nastavlja se sa radom.

Ali u poslednje vreme, da ne kažem u zadnjih par godina ima jedan trend, gde se ispoljava nekorekno pisanje ka drugim mišljenjima, raznim proizvodima bez osnova. Takvim načinom mnogi dobri ljudi su oterani ili odustali od pisanja na forumu, iz razloga, ne pada mi na pamet da se raspravljam tamo snekim ko i ne zna šta je Šaran.

Za ovakve slučajeve Administrator i Moderatori moraju mnogo brže da odreaguju i uz neko upozorenje, a kasnije i  uklone takvog člana.

Na početku posta  sam izneo  iz razloga, što je  i na samom forumu  došlo do zasićenja određenih tema, pa se vrtimo u krug, a ništa pametno ili novo nema da se kaže.

Dali je moguće da ima toliko članova, a da izveštaj sa reka (Dunav, Sava, Tisa, Tamiš, Morave i dr.) nema po tri i više godina, kao i ulova sa njih.

Takođe i sa naših jezera.

Pa nije valjda da su samo štapovi, mašinice, boile i atraktori jedina tema o kojoj treba raspravljati, pa čak i pokušaj o mixevima je na neki način propao.

Da bi se potspešio rad foruma, potrebno je (ubaciti novu svežu krv), otvoriti neke nove teme, o kojima bi se moglo pisati, a takođe vezane  za vodu i ribolov Šarana.

Administrator i Moderatori mogu osmisliti nove teme, članovi neka daju svoje sugestije o kojima valja pisati i raspravljati.

Ja ću izneti neke predloge, drugi neka dodaju nešto drugo, valjda će se naći nešto pametno.

Može se pisati o ekologiji i zaštiti naših voda,  zakonu o ribolovu, bon tonu na vodi, pravima i obavezama ribolovca, pomoćnim sredstvima prilikom ribolova (čamac, motror itd.).

Ako se ne varam ne piše se o metod fider šaranskom ribolovu, ovo je samo ukratko o  nekim od predloga za bolji rad, ako smatrate da treba uvesti.

Nadam se da nisam nekoga uvredio, ako jesam nije namerno, unapred se izvinjavam.

Srdačan pozdrav.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Dragan je upravu skroz, mnogi forumi zamiru, po meni treba ljudi da stavljaju slike sa ulovima, slike terena, reportaze sa kampanja mozda sam ja izuzetak ali meni je to drago da vidim i to volim da citam. Toga na forumu ima jako malo cast izuzecima, a bilo je pre lepih slika i tekstova, sto kaze covek ne moguce da niko ne peca..

Link to comment
Share on other sites

Кад сам имао вољу,хтење нисам могао поставити...Сад то исто изгубио...мораћу да се потрудим убудуће да поставим слике,извештај итд
Link to comment
Share on other sites

Hteli Mi, priznati ili ne, šaranski ribolov gledano na globalnom nivou davno je postigao svoj vrhunac i sad je uveliko u opadanju što se popularnosti tiče. Ako pogledamo samo svetske renomirane firme (Nutra, Solar, SBS, Fox, Nash, Trakker itd...), šta su u poslednje vreme izbacile novo na tržištu, pa skoro ništa, jednostavno došlo je do zasićenja tržišta.

Naravno to se odrazilo i kod nas, pa tako da skoro ne postoji generalni uvoznik (čast izuzecima), za pomenute proizvode ovakvih firmi. Dovijamo se na razne načine oko svega.

Ovo je bio samo mali uvod, pa da se vratim na rad foruma, jer nešto slično se i sa njim dešava.

Za nekih mesec ipo dana navršiće se 9g postojanja i rada foruma, ako se dobro sećam tačnije 09.03.2009g  počeo je sa radom.

 Nekih dva meseca kasnije sam postao član istog i ostao do današnjeg dana na njemu.

Kao i svaki početak, postigao je veliku popularnost kod ljudi zaljubljenih u lovu Šarana na savremeni način, gde su se primenjivale nove tehnike, mamci, primama itd..

Bilo je ovde prisutno mnogo poznatih Šaranđžija, od kojih je moglo svašta da se nauči, pogotovo iz takmičarskog dela, pošto se tu i najviše rade ispitivanja i istraživanja.

Dolaze i teška vremena za ovaj forum, što je sasvim normalno, ali su i ona prevaziđena i nastavlja se sa radom.

Ali u poslednje vreme, da ne kažem u zadnjih par godina ima jedan trend, gde se ispoljava nekorekno pisanje ka drugim mišljenjima, raznim proizvodima bez osnova. Takvim načinom mnogi dobri ljudi su oterani ili odustali od pisanja na forumu, iz razloga, ne pada mi na pamet da se raspravljam tamo snekim ko i ne zna šta je Šaran.

Za ovakve slučajeve Administrator i Moderatori moraju mnogo brže da odreaguju i uz neko upozorenje, a kasnije i  uklone takvog člana.

Na početku posta  sam izneo  iz razloga, što je  i na samom forumu  došlo do zasićenja određenih tema, pa se vrtimo u krug, a ništa pametno ili novo nema da se kaže.

Dali je moguće da ima toliko članova, a da izveštaj sa reka (Dunav, Sava, Tisa, Tamiš, Morave i dr.) nema po tri i više godina, kao i ulova sa njih.

Takođe i sa naših jezera.

Pa nije valjda da su samo štapovi, mašinice, boile i atraktori jedina tema o kojoj treba raspravljati, pa čak i pokušaj o mixevima je na neki način propao.

Da bi se potspešio rad foruma, potrebno je (ubaciti novu svežu krv), otvoriti neke nove teme, o kojima bi se moglo pisati, a takođe vezane  za vodu i ribolov Šarana.

Administrator i Moderatori mogu osmisliti nove teme, članovi neka daju svoje sugestije o kojima valja pisati i raspravljati.

Ja ću izneti neke predloge, drugi neka dodaju nešto drugo, valjda će se naći nešto pametno.

Može se pisati o ekologiji i zaštiti naših voda,  zakonu o ribolovu, bon tonu na vodi, pravima i obavezama ribolovca, pomoćnim sredstvima prilikom ribolova (čamac, motror itd.).

Ako se ne varam ne piše se o metod fider šaranskom ribolovu, ovo je samo ukratko o  nekim od predloga za bolji rad, ako smatrate da treba uvesti.

Nadam se da nisam nekoga uvredio, ako jesam nije namerno, unapred se izvinjavam.

Srdačan pozdrav.

Pozdrav Dragane,

Prvo da ti se zahvalim sto si izneo svoje misljenje i predloge za unapredjenje NASEG foruma,trebalo bi sto vise clanova da se ukljuci u ovu rasravu.

Apsolutno sam saglasan sa tobom da je interesovanje za saranski ribolovom u padu u zadnjih par godina,na to je dosta uticala i finansijska situacija u nasoj zemlji jer je ovaj nas sport dosta skup hteli mi to da priznamo ili ne.

Saglasan sam sa tobom i da bi svi zajedno trebali da imamo dosta vecu toleranciju na misljenje drugih koje se mozda razlikuje od naseg,jer forum i sluzi za razmenu misljenja i iskustava.

Da ne duzim ja sam imao ideju da pokrenem temu o feeder i metod ribolovu jer je to jako zanimljiva i opsirna oblast i ako neko ima iskustva u toj oblasti i zeli da bude moderator tog dela foruma neka se javi. 

Sto se izvestaja tice meni je jako krivo sto ih je tako malo jer svi vole da procitaju izvestaj sa bilo koje vode a posebno sa divljih voda. Mislim da je tu problem sto mnogi misle da ljudi koji postavljaju izvestaje na taj nacin promovisu i hvale sami sebe. A zapravo svaki izvestaj je odlicna smernica za kolege koji planiraju pecanje na toj vodi.

Mnogo kolega se dopisuje preko Facebooka u grupama sto je laksi vid komunikacije ali na FB ono sto se napise za par dana odlazi u zaborav a na forumu ostaje pa tako sad mozemo da citamo teme i postove koji su pisani 2009-2010... sto je na FB nemoguce.

Da ne duzim mnogo mislim da nam je potreban forum zbog kolega koji pocinju sa saranskim pecanjem a i zbog nas samih. Siguran sam da je svako od nas naucio nesto sa foruma i nasao informacije koje su mu trebale.

Evo zvanicno da uputim molbu kolegama koji se bave feeder ribolovom a imaju vremena da budu moderatori na toj temi neka se jave na PP.

 

P.S Zamolio bih i ostale kolege da iznesu svoje predloge,sugestije

Link to comment
Share on other sites

Dragan je upravu skroz, mnogi forumi zamiru, po meni treba ljudi da stavljaju slike sa ulovima, slike terena, reportaze sa kampanja mozda sam ja izuzetak ali meni je to drago da vidim i to volim da citam. Toga na forumu ima jako malo cast izuzecima, a bilo je pre lepih slika i tekstova, sto kaze covek ne moguce da niko ne peca..

Dusane ne moj pogresno da me shvatis ali podji od sebe,kada si poslednji put stavio izvestaj sa pecanja i zasto nisi cesce stavljao izvestaje? 

Link to comment
Share on other sites

Slazem se da treba poceti od sebe, iskren da budem 2017 sam jako malo pecao nisam imao kampanje cak ni na vodama u mojoj okolini, ali pre sam se trudio da postavim bar neku sliku sa voda gde sam pecao.Nadam se da cu ove godine imati vise vremena za cekanje sarana, pa ce onda biti i slika i izvestaja..
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hajmo kolege iznesite svoje predloge. Nemoguce da niko nema jos neki predlog,sugestiju,pa i zamerke ce unaprediti rad foruma.

Neki predlog za moderatora dela foruma koji ce se baviti feeder i metod saranskim ribolovom?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da li samo meni ili jos neko ima problem sa pregledom novopisanih postova,od skoro kada odem na opciju da pregledam nema nista kao da nepostoji?

Ja nemam taj problem,jel na telefonu ili racunaru? Ako jos neko ima ovaj problem nek kaze kako bi utvrdili u cemu je problem.

Link to comment
Share on other sites

Ja nemam taj problem,jel na telefonu ili racunaru? Ako jos neko ima ovaj problem nek kaze kako bi utvrdili u cemu je problem.

kod mene i na telefonu i na kompu,nznm u cemu je problem

 

Sent from my SM-N920W8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Radim u oblasti grafickog dizajna/user interface/web design-a. Objektivni problemu su sledece:

 

Generalni problem sa ljudima da ne vole da citaju, sadasnji korisnik web-a hoce da gleda lepe slike i kratke video snimci. Toga nema ovde, samo suvi tekst o mamcima i o prodaji.

Suvise bespotrebnih elemenata ima i kod posta(Reply-a), znaci trebalo bi napraviti, minimalizovati theme-u. 

Postavljanje slike da budu jednostavniji(drag and drop). Napraviti galeriju, tipa kao na facebooku. Ili ti najbolje kao LinkedIn.

Imas profil, negde na glavnu stranu ces videti svoj timeline pored Foruma, itd.

Kazes da forum je "NAS", to nigde ne vidim, trebalo bi isticati to, da korisnik vidi da je deo sajta. (featured gallery, featured post sa slikom, itd.)

Suvise scrollovanja ima na glavnu stranu, trebalo bi smanjiti Topic-e tamo, i napraviti Glavne forume, pa pod tih.

Kad citiras nekog, onda to napraviti tako da ne citiran tekst bude kracen, da ne u tvoj post ne pojave komplet onaj citiran.

Nekako obezbediti server za slike, posto ovako nema 30% od ukupno uploadovanih.

 

Itd. itd. 

Ovo sve gledano objektivno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...