Jump to content

Back Lead Ili Zadnje Olovo !


Recommended Posts

Nisam video ovu temu ako postoji ovo moje uklonite.Dakle,iskustva kolega,dal je stvarno delotvorno,smanjuje upetljavanje s ostalim najlonima pri zamaranju itd itd..Licno ga koristio 2015. cele,utisci 50/50,kad je dno ravno-super,kad ima rupa,sprudova,kanala,prepreka-samo odmaze.
Link to comment
Share on other sites

Pecanje sarana na divljoj vodi je nezamislivo bez bek lida jer ne mozes ziveti od gluperdi,strucnjaka koji place sve zivo,kad vidi Najlon potopljen direkt ispod stapova nadju se u cudu I samo odmahnu glavom I vise im nisi zanimljiv,ko razume shvatice! Koristim Kordino intelidzent olova samo nisu bas prakticna,Foks ima savrsene olovice na kanapima koja traju zauvek samo ne znam gde ih naci .....
Link to comment
Share on other sites

Pecanje sarana na divljoj vodi je nezamislivo bez bek lida jer ne mozes ziveti od gluperdi,strucnjaka koji place sve zivo,kad vidi Najlon potopljen direkt ispod stapova nadju se u cudu I samo odmahnu glavom I vise im nisi zanimljiv,ko razume shvatice! Koristim Kordino intelidzent olova samo nisu bas prakticna,Foks ima savrsene olovice na kanapima koja traju zauvek samo ne znam gde ih naci .....

Koliko sam shvatio ti koristis back lead, izmedju ostalog, i da "komsija" ne bi skontao na kojoj daljini pecas. I strategija je bitna, nije bas da nije...

Link to comment
Share on other sites

Back lead obavezan rekvizit na divljoj vodi ( kanal Dtd) u mom slucaju ne zbog kibicera i komsija vec zbog trave, ostrva i brodova. Iskljucivo flying back lead, zadnja olova na kanapu nisu se pokazala dobro u praksi na kanalu ( ZAPINJU ZA PODVODNU VEGETACIJU, ZABIJAJU SE U TRSKU, SKUPLJAJU PLIVAJUCU TRAVU I DJUBRE NA KANAPU)

Link to comment
Share on other sites

Back lead mnogo bina stvar kod tekucih voda i kanalima gde se voda ispusta i nosi onu povrsinsku travu. Na takvim mestima je gotovo nemoguce pecanje bez back leada . Jer kad ide ta povrsinska trava tu nema pecanja
Link to comment
Share on other sites

Back lead mnogo bina stvar kod tekucih voda i kanalima gde se voda ispusta i nosi onu povrsinsku travu. Na takvim mestima je gotovo nemoguce pecanje bez back leada . Jer kad ide ta povrsinska trava tu nema pecanja

 

Može da se napravi i brana par metara uzvodno od štapova...od neke duže grane, veže se sa flašama kako ne bi potonula i fiksira kanapom tako da stoji pod uglom od 90 stepeni u odnosu na obalu. Ja sam bar koristio ovaj metod kako bih sprečio da mi trava, grane i ostale raznorazne plutajuće prepreke uđu među štapove...

Link to comment
Share on other sites

Ja pecam dosta na tekucim vodama i negde gde voda okrece - vrti i . nemas ni drveta ni granja i jos ako je vislja obala nema resenja . Desavalo se ako nemas back lead slucajno moras da drzis stapove van vode i po 10 sati . Tako da bez njih nema pecanja u takvim uslovima kad ide ta trava.
Link to comment
Share on other sites

Extra Carp je iskopirao Fox-ovo back lead olovo. Koristim ih na reci ponekad zbog prljavstine,kada topola procveta svakih deset minuta moras da vadis stapove i skidas sline sa najlona a kada potopim najlon mogu da izdrze i vise od pola sata. Sve cesce ih koristim i na jezerima sa malom dubinom zato sto na njima riba odmah izadje na povrsinu i ide na stranu a tek kod obale pocne borba pa se desi da moram da zongliram sa ostalim stapovima da bih izbegao mrsenje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...