Jump to content

Pecaje na malim daljinama.


Recommended Posts

Mislim da nema veze daljina (blizina) sa moztazom.Moze i fiksni i klizni po meni je svejedno,ali je bitna velicina olova ako je plitko i ako ima mulja.U svakom slucaju moras biti miran i da ne pravis buku po obali inace ti nece trebati nikakva montaza... ;)
Link to comment
Share on other sites

Sta je to tanak sloj? Moje misljenje je da mozes da pecas opusteno sa klasicnom fiksnom montazom ili safety ili inline recimo 80gr (ili cak i manja) ne znam kakvi su ti stapovi i kakva olova koristis.Na toj daljini i klizna montaza moze samo zto je ja izbegavam jer je fiksna pouzdnija za kacenje.Mozes da stavis nesto da podignes mamac sa dna a udica da ostane na dnu (da ne upadne u mulj) ili da pecas na pliv boilu na nekih 2-3cm od dna...ako "tanak" sloj nije veci od par cm nista ali ako jeste onda bi predvez trebao da bude malo duzi da ga olovo ne povuce u mulj...
Link to comment
Share on other sites

Do sada sam pecao sa obale na 80-100m na fiksnu montazu, olova 90g, predvez 15cm. Stapovi su 12" i 3lb. Prethodni pokusaji da pecam na kliznu montazu nisu bas bili uspesni, bilo je dosta promasaja. Mulj je debljine oko 7cm. In line sistem sa pop-up na oko 3cm. Negde sam procitao da se za male daljine prerporucuje klizna montaza pa me zanima zasto i vase misljenje o tome.
Link to comment
Share on other sites

Ima ovde i merodavnijih i iskusnijih sarandzija od mene ali te necu uskratiti za misljenje.Pecanje na kliznu montazu sa swingerima i sa baitrunner-om je po pravilu puno spadanja i promasaja zato sto riba oseti otpor i pre nego se ubode na udicu.Jedino da pecas bez baitrunner-a i na zategnute spulne ali ne previse,tako pecaju neki ljudi na tekucim vodama i na stajacim u nekim uslovima,ali bez swingera ili podesene da nemaju otpor tj da su bez tezine (tegic je skroz pozadi i u tom slucaju riba se ubada na udicu otporom stapa).Klizni sistem je dobar kada pecas blizu panjeva i krsa kada treba da vidis da je riba uzela pre nego oseti otpor,ali moras da sedis kraj stapova...cak mozes i da ostavis otpustenu strunu od stapova ka vodi i sistemu...meni je nebitno (i malo nelogicno) da se preporucuje klizna montaza za male daljine....svejedno je saranu da li je od fiksnog olova do stapa 15 ili 150m on se ubode u svakom slucaju....moj savet samo malo smanji tezinu olova na fiksnu montazu i prema mamcu i mulju odredi duzinu predveza i udri....JA SAMO MOGU DA SANJAM O PECANJIMA NA 80-100 M A O BLIZE I NE RAZMISLJAM.... :lol:
Link to comment
Share on other sites

U ovom slucaju bih se potpuno slozio sa PedjaUE i njegovim predlogom.Jedino sto bi dodao da na tako kratkim daljinama lovis sa opustenom strunom ili daje nakon zabacivanja spustis sa Backled olovom da nebi plasio ribe na spotu sa strunom koja direktno kroz vodu vodi prema povrsini!

 

 

http://www.postimage.org/aVtnuzS.jpg

 

http://www.postimage.org/aVtnH2A.jpg

Link to comment
Share on other sites

ako vec znash koliko je mulj ja bi ti preporucio helikopter montazu koja je najbolja za pecanje u mulju,lakshe olovo nikako spicasto nego pljosnato il suza.Vrhovi shtapova prema vodi da bi se shto nize spustio najlon i nikako sedenje na platformi nego shto dalje jer saran oseti svaku vibraciju sa platforme
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Jeste ,Conopljansko jezero.

 

Pa tako sam i mislio.Samo sto sam se vratio sa Conoplje.Isao sam sa drugovima na jedan dan,da ispitamo teren jer cemo opet doci na 8 dana od 13 juna.Ako budes tada na jezeru,mogao bi doci da se upoznamo.Jel si ti tamo cesto na pecanju? Poz

Link to comment
Share on other sites

Verovatno smo se mimoisli, jer sam i ja juce bio na pecanju. Da li sam tamo cesto? .... pecanja nikad dovoljno da bi bilo "cesto" :D , salim se. U petak mi pocinje skolski raspust, pa cu vise vremena biti na jezeru. Kada dodes sa drugarima svakako javi pa se vidimo.
Link to comment
Share on other sites

Verovatno smo se mimoisli, jer sam i ja juce bio na pecanju. Da li sam tamo cesto? .... pecanja nikad dovoljno da bi bilo "cesto" :D , salim se. U petak mi pocinje skolski raspust, pa cu vise vremena biti na jezeru. Kada dodes sa drugarima svakako javi pa se vidimo.

 

Ok druze.Budi mi pozdravljen,pa se vidimo polovinom sledeceg meseca.BISTRO!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Jane ovako to otprilike izgleda i zato moram da sedim na platformi. Pozdrav.

http://www.postimage.org/aVGtBr0.jpg

Jane ovako to otprilike izgleda i zato moram da sedim na platformi. Pozdrav.

http://www.postimage.org/aVGtBr0.jpg

Niko verovatno tehnicki potkovan (masinac ili gradjevinac)

Edited by razotevs
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...